Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Nowości od wydawnictwa Wilga

wtorek, 6 marca 2018

Wiosna coraz bliżej. Szukamy jej pierwszych oznak, ale warto również poszperać w księgarniach i odnaleźć książkowe premiery marca wydawnictwa Wilga.

Bestsellerowa seria New York Timesa!

Stacia Deutsch
Dziewczyny kodują
premiera: 14.03.2018
wiek: 8+

Książki, dzięki którym tysiące dziewczyn już rozpoczęły swoją przygodę z programowaniem!
Opowieści, w których przygody, zabawa i codzienne sprawy szkolne i domowe przeplatają się z praktyczną wiedzą o  kodowaniu.

Lucy nie może się doczekać zajęć w szkolnym klubie kodowania. Ma cel - chce się nauczyć programowania, żeby stworzyć aplikację, która usprawni życie chorego wujka. Gdy ktoś zacznie jej wysyłać zaszyfrowane wiadomości, będzie potrzebowała pomocy koleżanek
z klubu. Wkrótce Lucy odkryje, że kodowanie, przyjaźń i dobra zabawa mają ze sobą wiele wspólnego...

Pomysłodawczyni serii: Reshma Saujani, amerykańska prawnik i polityk, założycielka organizacji Girls Who Code mówi przez nie, że chciałaby, aby „następną generacją Marka Zuckerberga i Jacka Dorseysa były kobiety”. Dotąd jej fundacja zainspirowała do kodowania ponad 40 000 dziewczyn w Ameryce,  a jej celem jest zainspirowanie każdej kolejnej czytelniczki.

Agnieszka Mielech
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn.
Wielka Księga Przygód 2

premiera: 14.03.2018
wiek: 6-12 lat
Ilustracje: Magdalena Babińska

To już druga WIELKA KSIĘGA PRZYGÓD Tajnego Klubu Superdziewczyn, do którego należą: przyjaciółki Emi, Flora, Faustyna i Aniela oraz jeden, nieco przemądrzały, ale sympatyczny chłopak, Franek. Przyjaźń i jedność klubu zostają poddane próbie. Szkolne obowiązki zabierają dzieciom coraz więcej czasu, a tajne spotkania przegrywają z pasjonującymi zajęciami sportowymi. Jakby tego było mało, w szkole pojawia się NOWA uczennica, która poróżni nierozłączne dotąd koleżanki, Emi i Anielę. Coś zaczyna się psuć… Czas na najważniejszą misję – MISJĘ PRZYJAŹŃ! Aby ratować załogę, przyjaciele są gotowi na wszystko! Zdobędą WEHIKUŁ PRZYJAŹNI i zorganizują DZIEŃ OTWARTY TAJNEGO KLUBU SUPERDZIEWCZYN. A wszystko po to, by na nowo odkryć siłę PRZYJAŹNI.

Niebawem więcej na naszym blogu :)


Pięknie ilustrowana „Wielka Księga Robali” szturmem zdobyła serca czytelników i recenzentów, dosłownie znikając z półek księgarnianych. Teraz jej autor, Yuval Zommer, przygotował kolejny tom fascynujących historii ze świata zwierząt. W „Wielkiej księdze ssaków” uda się nam dowiedzieć dlaczego wilki wyją do księżyca, czy hieny potrafią śmiać czy też za co hipopotamy lubią wodę.

SSAKI – FILM REKLAMOWY
Jan Brzechwa
Akademia Pana Kleksa
premiera: 14.03.2018
Ilustracje: Dorota Prończuk

„Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy to urzekająca opowieść o dorastaniu, pokonywaniu słabości, sile współdziałania i mocy fantazji. Spisana w bardzo rzadko spotykanej dziś przepięknej polszczyźnie. Dorosłym przypomni czas ich dorastania, dzieci zaś wprowadzi w świat nieograniczonej niczym wyobraźni. Literackie arcydzieło okraszone perfekcyjnymi ilustracjami Doroty Prończuk.
Jest to opowieść o  niezwykłej szkole - Akademii pana Kleksa - mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej, do której trafia 12-letni Adaś Niezgódka wraz z dwudziestoma czterema innymi chłopcami – wszyscy o imionach zaczynających się na literę A. Szkoła prowadzona jest przez ekscentrycznego nauczyciela Ambrożego Kleksa, który jest także czarodziejem  i poszukiwaczem przygód. W takim miejscu i w takim towarzystwie nauka nie może wyglądać zwyczajnie.

NIEZAPOMINAJKA – FILM REKLAMOWY

Eliza Piotrowska
Ogóras
premiera: 14.03.2018
wiek: 5+
Ilustracje: Joanna Gębal

Porywająca czytelnicza podróż fantastycznym Ogórasem!

„Ogóras. Ale jazda!” to książka, która urzeknie nie tylko małoletnich miłośników aut. Światła jak denka od butelek, siedzenia jak w starym kinie, kształt parówki albo ogórka... Tak czasem mówią o nim nowoczesne samochody. To prawda, że Ogóras jest zabytkowym autobusem z minionej epoki, ale ma styl i jest niezawodny!
Wciągająca dla dziecka, a nieco sentymentalna dla rodzica, opowieść sięgająca realiów PRL-u, kiedy to ulice zapełniały nysy, tarpany, ogórasy i syrenki. Przepiękne ilustracje i piękna opowieść o przyjaźni, przywiązaniu i miłości podbija serca i młodych czytelników i ich rodziców.

Niebagatelną rolę w zbudowaniu wyjątkowej atmosfery podczas lektury odgrywają ilustracje Joanny Gębal, wspaniale oddające charakterystyczną estetykę PRL-u. „Ogóras. Ale jazda!” jest książką, którą warto mieć w domowym księgozbiorze, zwłaszcza jeśli maluchy często podróżują autem. Wystarczy bowiem je przekonać, że samochody także mogą mieć uczucia, potrafią mówić i czytać, aby nudna jazda zamieniła się w pełną przygód podróż (bez pytań, czy daleko jeszcze).

OGÓRAS – FILM REKLAMOWY
Agata Widzowska
Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu
premiera: 14.03.2018
wiek: 6-12 lat
Ilustracje: Nika Jaworowska-Duchlińska

Miłośnicy psów z pewnością będą zachwyceni nową książką Agaty Widzowskiej. Jest to  wzruszająca historia psa o imieniu Budzeł, który pewnego razu traci węch,  wyrusza więc na jego poszukiwanie, napotykając przy okazji na przeróżne przygody.  Książkę można czytać jako luźną kontynuację pierwszej części „Psierocińca” lub też jako zupełnie osobne opowiadanie.

Pierwsza część, ukochana przez młodych czytelników ukaże się w nowej, pięknej szacie graficznej. 
Seria „Psierociniec” to wzruszające, uczące empatii i wrażliwości (nie tylko wobec zwierząt) książki. Doskonały pretekst do rozmów z dziećmi o odpowiedzialności za domowe zwierzęta. Lektura, która wspomaga rozwój emocjonalny.

PSIEROCINIEC – FILM REKLAMOWY
Jonathan Auxier
Spirit Animals. Upadek Bestii.
Tom IV – Ognista fala
premiera: 14.03.2018
przekład: Bartosz Czartoryski
wiek: 6-12 lat

Poznaj kolejne porywające przygody bohaterów bestsellerowej serii New York Timesa!
Kontynuacja bestsellerowej serii, w której każdy tom napisał innych autor! Począwszy od Brandona Mulla, przez kolejne tomy i serie, akcja nabierała rozpędu i ciągle następowały jej nieoczekiwane zwroty.
Czy czwórka przyjaciół zdoła ocalić Erdas przed zniszczeniem?

„Ognista fala” to wciągająca narracja, stymulujące wyobraźnię opisy i frapująca wyprawa w świat, w którym możliwe jest niemal wszystko. Pochwała odwagi, współdziałania, kodeksu moralnego. Lektura, przez którą można stracić kontrolę nad mijającym czasem.

Conor, Abeke, Meilin i Rollan to przyjaciele, którzy rozdarci pomiędzy dwoma światami, podążają różnymi ścieżkami, starając się powstrzymać Zło. Młodzi bohaterowie, wspomagani przez niezwykłą grupę nowych sprzymierzeńców, mają dużą szansę na to, by uratować swój świat. Będą jednak musieli działać bardzo szybko. Pod powierzchnią Erdas, ukryta jest starożytna pułapka. Bohaterowie mają tylko jedną próbę. By odkryć sekret, muszą współdziałać ze swoimi zwierzoduchami. Jeżeli im się nie uda, wszystko przepadnie.

SPIRIT ANIMALS UPADEK BESTII 4 – FILM REKLAMOWY
Katarzyna Sołtyk
MOJA POLSKA
premiera: 14.03.2018
wiek: 6-12 lat
Ilustracje: Elżbieta Moyski

To nie jest zwykły album ani też encyklopedia. To jest wielka, przepiękna wizytówka naszego kraju. W tej wspaniale zilustrowanej książce dzieci znajdą najważniejsze fakty z polskiej historii, kultury, tradycji i nauki. Poznają ponad 60 wydarzeń i postaci, które na zawsze wpisały się w dzieje naszej ojczyzny i zmieniły nie tylko ją, ale także Europę i świat. W tej książce młodzi czytelnicy znajdą to, co bez dwóch zdać możemy nazwać symbolami Polski i przekonają się, z jak wielu powodów my, Polacy, możemy być dumni.Chris Higgins
Kłopoty za rogiem
premiera: 14.03.2018
przekład: Patrycja Zarawska
wiek: 6-12 lat
Jak wielką moc ma przyjaźń!

Ośmiolatki Bella i Magda poznają się, gdy Bella wprowadza się
z rodzicami i młodszym bratem do nowego domu. To duży, ale i stary dom na wsi, w którym jest mnóstwo ciekawych, ale i strasznych zarazem zakamarków. Bella nie jest zbyt zadowolona z nowego lokum do czasu, kiedy okazuje się, że jej sąsiadką jest Magda. Razem dziewczynki rozpoczynają wspólne przygody, które składają się na piękną opowieść  o przyjaźni, lojalności i sile wyobraźni.
Marta Krzemińska
Królik Franek
premiera: 14.03.2018
ilustracje:
wiek: 3-5 lat

Seria czytanek dla starszych przedszkolaków, której głównym bohaterem jest królik. Zwierzak, jak każdy mały zwierzak, chodzi do przedszkola, ma przyjaciół i masę różnych przygód. Książeczki skupiają się jednak na emocjach głównego bohatera, również tych trudniejszych – złości, smutku, strachu.  Z wszystkimi mały królik musi się zmierzyć, ale jak zwykle wszystko zawsze się dobrze kończy. Na ostatnich stronach każdej książeczki znalazły się nawiązujące do treści pytania, konsultowane z psychologiem dziecięcym.

OD NARODZIN DO PRZEDSZKOLA

KROK PO KROKU nowa seria dla maluszków od pierwszego roku życia – albo i wcześniej!

Krok po kroku to seria pomagająca dzieciom i ich rodzicom wspólnie przechodzić przez najważniejsze wydarzenia w życiu najmłodszych. Stymulująca wzrok i wspierająca rozwój niemowląt od pierwszych miesięcy życia, jest także wsparciem przy zdobywaniu zupełnie nowych umiejętności. Dzięki zabawnej treści autorstwa Urszuli Kozłowskiej
i dowcipnym ilustracjom Agnieszki Matz lektura szybko staje się wspólną zabawą. Krok po kroku to genialny prezent dla świeżo upieczonych rodziców!

KROK PO KROKU – FILM REKLAMOWY


Klasyka światowej literatury

Kolejne, nowe powieści w serii!

Klasyka światowej literatury to perły literatury światowej, na których wychowało się już wiele pokoleń. Klasyczne opowieści okraszone, ilustracjami współczesnych polskich ilustratorów oraz poręczny format zachęcą do sięgnięcia po nie wszystkich miłośników literatury.


 Co wybieracie dla siebie ?

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

3 komentarze:

 1. Świetne propozycje! Szczególnie ta pierwsza mnie zaintrygowała:)
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Och, jak ja uwielbiałam Pana Kleksa jako dziecko!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne recenzje książek, z pewnością są wspaniałe. My z synkiem uwielbiamy czytać. Tzn. na tą chwilę ja czytam bo Marcel ma dwa latka :) ale uwielbia książki :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia