Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wielka Księga Przygód 2

środa, 14 marca 2018


               To już drugi tom Wielkiej Księgi Przygód Tajnego Klubu Superdziewczyn i Superchłopaka. Tym razem jednak nad funkcjonowaniem klubu zawisły ciemne chmury.

     Historia klubu rozpoczęła się już w zerówce, kiedy  Emi wraz z najlepszą przyjaciółką Anielą założyły Tajny Klub Superdziewczyn. Do paczki przyjaciółek dołączyły Flora, Faustyna oraz sympatyczny chłopiec, Franka. Od tego czasu pełna nazwa gangu brzmi Tajny Klub Superdziewczyn i Superchłopaka. Od samego początku główna bohaterka Emi, a właściwie Stanisława Emilia Gacek jest szefową paczki. Klub jako poważna organizacja posiada odznakę, zawołanie, hasło oraz zasady, którymi kierują się członkowie klubu.

Autor: Agnieszka Mielech
Ilustracje: Magdalena Babińska
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 14.03.2018
Liczba stron: 352
Oprawa: twarda
 Cena: 29,99 zł

     Tajny Klub Superdziewczyn i Superchłopaka ma na swoim koncie kilka ważnych misji, o których możecie przeczytać we wcześniejszych pozycjach z serii. Tym razem sytuacja jest jednak wyjątkowa i wydaje się, że istnienie klubu jest poważnie zagrożone. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego dziewczynki rozpoczęły przygotowania do obchodów Święta Szkoły. Również spotkania Tajny Klub zdominowały temat i konkurencje związane z Tygodniem Sportu. Niestety ze względu na treningi szkolne klub ma zdecydowanie mniej czasu na spotkania i działa w coraz częściej w systemie "zdalnym". Jednak to nie koniec kłopotów. W klasie Emi i Anieli wychowawczyni zaplanowała zmiany w ustawieniu ławek i pojawia się nowa uczennica - Zosia Matylda Motyl. Dziewczynka posadzona z Anielą szybko się z nią zaprzyjaźnia, co zaskakuje i zasmuca Emi. 

Jak klub rozwiąże swoje problem?
Czy Misja Przyjaźń odniesie sukces i co wspólnego z tym wszystkim na malinowy ogórek?
O tym wszystkim koniecznie musicie sami przeczytać w książce Wielka Księga Przygód 2.


     Tajny Klub Superdziewczyn i Superchłopka na dobre zagościł w naszym domu, bawiąc małych i dużych czytelników. W czasie rodzinnego czytania nie było nikogo kto choć by na chwilę nie wsłuchał się w lekturę. Córka z zapartych tchem śledziła losy BFF ( Best Friends Forever), a siedmiolatek fascynował się rywalizacją w czasie Tygodnia Sportu oraz  motoryzacyjnymi wątkami. Nawet dwunastolatka zaciekawiły nowinki naukowe prezentowane przez Franka. Można śmiało napisać Wielka Księga Przygód, to książka w której każdy może znaleźć coś dla siebie. Niewątpliwie istotne są również tematy poruszone w książce - strata przyjaciółki, sprzeczki między dziewczynkami i chłopcami, rywalizacja i współpraca. Agnieszka Mielech stworzyła ciepłą, mądrą i pełną humoru propozycję dla wszystkich dzieci. To również jedna z tych książek, które uczą oraz rozbudzają ciekawość i kreatywność. Czytelnik może dowiedzieć się kim była Astrid Lindgren, Lionel Messi, co oznacza słowo demokracja i jak wykonać bransoletkę przyjaźni. Ciekawostek oraz zaskakujących odwołań jest co niemiara, a na końcu książki znajdziemy dodatkowo poradnik oraz dwa tajne quizy. Nie ma mowy więc o nudzie, co potwierdza hasło przewodnie Tajnego Klubu - NIGDY WIĘCEJ NUDY!


      Mimo, że to nasze pierwsze spotkanie z serią opisującą przygody Emi, to wiemy, że na pewno nie ostatnie. Polubiliśmy sympatyczną Emi i pozostałych członków Tajnego Klubu. 
    Wszystkie fanki Emi zapraszam na stronę internetową http://emisuperdziewczyna.pl, gdzie możecie bliżej poznać autorkę i ilustratorkę oraz bohaterów książki. Znajdziecie tam również wszystkie pozycje z serii, kolorowanki oraz poradnik, jak założyć swój własny Tajny Klub. 


Kto dołączy do Tajnego Klubu Superdziewczyn?


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

2 komentarze:

  1. Myślę, że to będzie świetny prezent na zajączka dla mojej starszej córki:D Dzięki za inspirację!
    pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jako dziewczynka na pewno bardzo bym chciała tę książkę, uwielbiałam takie :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia