Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wielka Księga Przygód 2

środa, 14 marca 2018


               To już drugi tom Wielkiej Księgi Przygód Tajnego Klubu Superdziewczyn i Superchłopaka. Tym razem jednak nad funkcjonowaniem klubu zawisły ciemne chmury.

     Historia klubu rozpoczęła się już w zerówce, kiedy  Emi wraz z najlepszą przyjaciółką Anielą założyły Tajny Klub Superdziewczyn. Do paczki przyjaciółek dołączyły Flora, Faustyna oraz sympatyczny chłopiec, Franka. Od tego czasu pełna nazwa gangu brzmi Tajny Klub Superdziewczyn i Superchłopaka. Od samego początku główna bohaterka Emi, a właściwie Stanisława Emilia Gacek jest szefową paczki. Klub jako poważna organizacja posiada odznakę, zawołanie, hasło oraz zasady, którymi kierują się członkowie klubu.

Autor: Agnieszka Mielech
Ilustracje: Magdalena Babińska
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 14.03.2018
Liczba stron: 352
Oprawa: twarda
 Cena: 29,99 zł

     Tajny Klub Superdziewczyn i Superchłopaka ma na swoim koncie kilka ważnych misji, o których możecie przeczytać we wcześniejszych pozycjach z serii. Tym razem sytuacja jest jednak wyjątkowa i wydaje się, że istnienie klubu jest poważnie zagrożone. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego dziewczynki rozpoczęły przygotowania do obchodów Święta Szkoły. Również spotkania Tajny Klub zdominowały temat i konkurencje związane z Tygodniem Sportu. Niestety ze względu na treningi szkolne klub ma zdecydowanie mniej czasu na spotkania i działa w coraz częściej w systemie "zdalnym". Jednak to nie koniec kłopotów. W klasie Emi i Anieli wychowawczyni zaplanowała zmiany w ustawieniu ławek i pojawia się nowa uczennica - Zosia Matylda Motyl. Dziewczynka posadzona z Anielą szybko się z nią zaprzyjaźnia, co zaskakuje i zasmuca Emi. 

Jak klub rozwiąże swoje problem?
Czy Misja Przyjaźń odniesie sukces i co wspólnego z tym wszystkim na malinowy ogórek?
O tym wszystkim koniecznie musicie sami przeczytać w książce Wielka Księga Przygód 2.


     Tajny Klub Superdziewczyn i Superchłopka na dobre zagościł w naszym domu, bawiąc małych i dużych czytelników. W czasie rodzinnego czytania nie było nikogo kto choć by na chwilę nie wsłuchał się w lekturę. Córka z zapartych tchem śledziła losy BFF ( Best Friends Forever), a siedmiolatek fascynował się rywalizacją w czasie Tygodnia Sportu oraz  motoryzacyjnymi wątkami. Nawet dwunastolatka zaciekawiły nowinki naukowe prezentowane przez Franka. Można śmiało napisać Wielka Księga Przygód, to książka w której każdy może znaleźć coś dla siebie. Niewątpliwie istotne są również tematy poruszone w książce - strata przyjaciółki, sprzeczki między dziewczynkami i chłopcami, rywalizacja i współpraca. Agnieszka Mielech stworzyła ciepłą, mądrą i pełną humoru propozycję dla wszystkich dzieci. To również jedna z tych książek, które uczą oraz rozbudzają ciekawość i kreatywność. Czytelnik może dowiedzieć się kim była Astrid Lindgren, Lionel Messi, co oznacza słowo demokracja i jak wykonać bransoletkę przyjaźni. Ciekawostek oraz zaskakujących odwołań jest co niemiara, a na końcu książki znajdziemy dodatkowo poradnik oraz dwa tajne quizy. Nie ma mowy więc o nudzie, co potwierdza hasło przewodnie Tajnego Klubu - NIGDY WIĘCEJ NUDY!


      Mimo, że to nasze pierwsze spotkanie z serią opisującą przygody Emi, to wiemy, że na pewno nie ostatnie. Polubiliśmy sympatyczną Emi i pozostałych członków Tajnego Klubu. 
    Wszystkie fanki Emi zapraszam na stronę internetową http://emisuperdziewczyna.pl, gdzie możecie bliżej poznać autorkę i ilustratorkę oraz bohaterów książki. Znajdziecie tam również wszystkie pozycje z serii, kolorowanki oraz poradnik, jak założyć swój własny Tajny Klub. 

Emi na naszym blogu:


Kto dołączy do Tajnego Klubu Superdziewczyn?


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

2 komentarze:

  1. Myślę, że to będzie świetny prezent na zajączka dla mojej starszej córki:D Dzięki za inspirację!
    pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jako dziewczynka na pewno bardzo bym chciała tę książkę, uwielbiałam takie :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia