Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Klasyka dla smyka - Wydawnictwo PAPILON

niedziela, 4 listopada 2018

     Co roku na rynku wydawniczym pojawia się mnóstwo premier książkowych dla najmłodszych. Są wielkie bestsellery, książki dla wybrańców i te, które po cichutku zdobywają swoich fanów. Są jednak książki, które niezmiennie od lat bawią i wychowują kolejne pokolenia.
Stoi na stacji lokomotywa,
Ciężka, ogromna i pot ...
 Kto dokończy?

     Jestem przekonana, że większość z was umiałaby powiedzieć choć kilka kolejnych wersów, a znaleźliby się i tacy, którzy pochwaliliby się znajomością i całego utworu. Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima to klasyka literatury dziecięcej. Któż z nas nie zna "Na tapczanie siedzi leń,...", "Proszę pana, pewna kwoka...", czy "Był sobie słoń, wielki - jak słoń."  I mimo upływającego czasu wierszowane historyjki są lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Chętnie do nich wracamy by znów poczuć dziecięcą radość i odkryć ich ponadczasowość na nowo.
     Magia twórczości Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy sprawia, że wychowują się na nich kolejne pokolenia. Tak było u nas. Czytałam wiersze najpierw starszemu synowi, młodszemu, a potem córce. Nauczyła się ich praktycznie na pamięć i mam nadzieje, że wnukom też będę mogła je recytować. Rytmiczne i wesołe wiersze łatwo wpadają w ucho i doskonale dodają się do nauki zapamiętywania oraz samodzielnego czytania. Wiersze pełne są sympatycznych zwierząt i rośliny również uczą i wychowują przekazując podstawowe wartości życiowe. 
Autor: Jan Brzechwa, Julian Tuwim
Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 03.10.2018
Liczba stron: 32
Oprawa: twarda
 Cena: 39,90 zł

     Wśród jesiennych nowości wydawnictwa znajdziemy kartonowe wydanie wybranych wierszy polskich poetów. Zbiór zawiera najbardziej znane wiersze dla dzieci Juliana Tuwima i Jana Brzechwy z zabawnymi ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło i Anny Kaszuby-Dębskiej.  Solidna, odporna na dziecięce rączki i ząbki książeczka zabierze dorosłych w podróż do dzieciństwa, a najmłodszym pozwoli odkryć klasykę polskiej twórczości dziecięcej.
 W zbiorze znajdziecie lubiane wiersze Juliana Tuwima:

„O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”,
„Ptasie radio”,
„Lokomotywa”,
"Słoń Trąbalski"
„Okulary”
"Dyzio Marzyciel" 

oraz zabawne wiersze Jana Brzechwy

 „Kaczka-dziwaczka”
"Leń"
 „Entliczek-pentliczek”
"Kwoka"
„Na straganie”
"Tańcowała igła z nitką"
"Samochwała"
"Pytalski"
„Na wyspach Bergamutach”
„Niedźwiedź”
„Lis”
„Dzik”
„Żubr”
„Żółw”
„Krokodyl”


Który z wierszy lubicie najbardziej? 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

3 komentarze:

 1. A wiesz, że nie mam takiej książki z klasyką dla Dzieci? Owszem, książek u mnie pełno, ale takiej jeszcze brak. Czas to nadrobić!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Klasyka zawsze się sprawdza :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O tak! Tuwim <3 Od kiedy w zupełnym pośpiechu kupiliśmy w markecie bez większego zastanowienia książkę z wierszami... nie ma dnia bez "Lokomotywy" i "Rzepki" <3

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia