Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Oni byli Niezłomni. Interaktywne spotkanie z historią

czwartek, 8 listopada 2018


Nakładem Wydawnictwa Meandry ukazała się kolejna propozycja z serii Interaktywne spotkanie z historią. Tym razem możemy poznać losy młodego pokolenia po zakończeniu II wojny światowej.

Autor: Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
WydawnictwoMeandry
Data wydania: 15.10.2018
Liczba stron: 184
Oprawa: miękka
 Kategoria wiekowa: 10+
Cena okładkowa: 29,90 zł
Każda z twoich decyzji będzie zmieniać bieg tej historii i prowadzić do innego jej zakończenia. Wydarzenia, w których będziesz brać udział, miały miejsce w rzeczywistości i przytrafiły się prawdziwym ludziom. 
     Głównym bohaterem książki jest harcerz Antek Brzeziński. Osiemnastolatek opuszcza Wilno, gdzie uczęszczał do gimnazjum i wyrusza w drogę do rodzinnego domu na Lubelszczyźnie. Niestety nie są to bezpieczne czasy. Mimo, że właśnie skończyła się II wojna światowa, Niemcy się wycofują z terenów Polski,  a wszyscy mają nadzieję na pokój i spokojne życie, od wschodu nadciągają Armia Czerwona.  Właśnie w tym momencie rozpoczyna się nasza prawdziwa przygoda, życie chłopca jest w wielkim niebezpieczeństwie, a każda decyzja przynosi inne konsekwencje.
     Jako czytelnicy mamy możliwość sprawdzić każdą z tych dróg, bo książka Oni byli Niezłomni. Interaktywne spotkanie z historią pozwala na własne wybory. Na naszej drodze stoi  8 punktów decyzyjnych, które prowadzą do 9 różnych zakończeń. To czytelnik decyduje, czy dołączy do oddziałów niezłomnych, zostanie partyzantem walczącym przeciwko Sowietom, a może jak najszybciej wrócić do rodzinnych stron i pozna losy Polaków, którzy zdecydowali się odłożyć broń.


     Książka w ciekawy sposób przybliża zagadnienia związane z niełatwą historią powojennej Polski. Poznajemy autentyczne postacie i fakty, a możliwość podejmowania decyzji za głównego bohatera to dodatkowy zastrzyk emocji. Podejmując kolejny wybór, tak naprawdę nie mamy pojęcia z czym będziemy musieli się zmierzyć i jak zakończy się historia Antka. Nasze wybory to znakomity test psychologiczny odkrywając nasz prawdziwy charakter. 
    Książka przykuwa uwagę ciekawą oprawą graficzną, autentycznymi zdjęciami oraz przejmującymi rycinami, które dodatkowo potęgują historię Antka. Na docenienie zasługują również krótkie opisy wyjaśniające istotne pojęcia, skróty i fakty, które pozwolą zrozumieć ówczesne czasy i wydarzenia.  Zapewniam, że nawet największy laik historii powojennej zdobędzie spora dawkę zrozumiałych informacji.   
     Książka Oni byli Niezłomni. Interaktywne spotkanie z historią przekonuje mnie, że nauka historii wcale nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie może stanowić niesamowitą przygodę przyciągającą czytelnika. 

W serii Interaktywne spotkanie z historią zostało wydane również: 

Złote czasy piratów. Interaktywna przygoda z historią

Średniowiecze. Interaktywna przygoda z historią Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia