Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Wartości zaklęte w opowieściach dla dzieci - wydawnictwo wilga

środa, 28 listopada 2018


Jak rozmawiać z dziećmi o wartościach, nie popadając w patos? Jak przekazać wzorce zachowań, nie używając wielkich słów? Warto skorzystać z mocy opowieści dla najmłodszych. Wydawnictwo Wilga wydało cztery historie dla dzieci, które chcą doskonalić samodzielne czytanie i przeżyć przygody z bohaterami, których nie sposób nie lubić. W każdej z tych książeczek pojawia się wyzwanie, z którym musi zmierzyć się nie tylko książkowa postać, ale także mały czytelnik.

Przyjaźń pomimo różnic, troska o innych, poszukiwanie porozumienia ponad podziałami, walka o to, co ważne – za pozornie prostymi historiami kryją się wartości, które warto uświadomić dzieciom. Podczas lektury dzieci konfrontują się z trudnościami i obserwują, jak książkowi bohaterowie radzą sobie z przeciwnościami losu.

Piękne ilustracje, proste teksty, wartościowe historie sprawiają, że to idealne książki dla uczniów, którzy opanowali samodzielne czytanie i rodziców, którzy poszukują dla nich mądrej lektury.


DOM NA GÓRZE
Ali Standish
Ilustracje: Alette Straathof
 Przekład: Iwona Michałowska-Gabrych

 Kiedy Yasmeen znajduje w dżungli niedźwiadka, wie, że mieszkańcy jej miasteczka się go przestraszą. Wkrótce zaczynają oni budowę płotu, który ma ich odgrodzić od wszystkiego, co nieznane. Yasmeen i Gwiazdek muszą znaleźć inne miejsce do życia. Ale czy ktoś przygarnie dziewczynkę z misiem?
Liryczna, skłaniająca do myślenia bajka o tym, że warto mieć otwarte serce. 


 ZAGINIONA KSIĘGARNIA
Katie Clapham
Ilustracje: Kirsti Beautyman
Przekład: Ewa Kleszcz

 Milly uwielbia czytać i regularnie uczestniczy w spotkaniach w pobliskiej księgarni.
Jej właścicielka, pani Minty, wie o książkach wszystko. Jednak pewnego dnia księgarnia zostaje zamknięta. Nikt nie wie, co się stało z panią Minty i jaki los czeka wspaniałe miejsce, które stworzyła. Milly nie zamierza się tak łatwo poddać.
 Zaginiona księgarnia to wspaniała, ciepła historia o ważnej roli, jaką pełnią książki w naszym życiu.


 MOJA WSPANIAŁA  PRZYJACIÓŁKA
Polly Ho-Yen Ilustracje: Binny
Przekład: Patrycja Zarawska

 Lula i Lenka są najlepszymi przyjaciółkami, choć każda z nich jest inna. Lula uwielbia koty, Lenka kocha psy. Lenka lubi rysować. Lula woli rozmawiać. Przychodzi jednak Dzień, w Którym Wszystko się Psuje. Nagle dziewczynki przestają być przyjaciółkami. Czy tak będzie już zawsze?
Ujmująca historia o dziewczęcej przyjaźni i o tym, jakie to piękne, gdy przyjaciele się różnią.

 WIELKI DZIEŃ MAŁEJ KRÓLICZKI
Swapna Haddow
Ilustracje: Alison Friend
Przekład: Ewa Kleszcz

 Mała Króliczka nie ma się z kim bawić. Jej dziadek, Wielki Królik, proponuje wnuczce, żeby pomogła mu załatwić kilka spraw. Razem wędrują przez łąkę i las, odwiedzając sąsiadów w potrzebie, a Mała Króliczka odkrywa, że nawet najdrobniejsze gesty dobroci mogą zrobić wielką różnicę.
Wielki dzień Małej Króliczki to wzruszająca opowieść o przyjaźni i bezinteresownym wspieraniu się.

*Materiały prasowe

A wkrótce będziecie mogli przeczytać o więcej o nowościach na naszym blogu :)  
Którą wybrać jako pierwszą do recenzji? 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!
 
 

2 komentarze:

  1. Każda fajna, z niecierpliwością czekam zatem na recenzje:)
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mój syn nie umie jeszcze czytać, ale lubi takie rozbudowane historie. Niewątpliwie wszystkie książeczki przypadłyby mundial gustu

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia