Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Artemis Fowl - Eoin Colfer

poniedziałek, 2 listopada 2020


Dwunastoletni Artemis Fowl to cudowne dziecko obdarzone genialnym umysłem. Swój ponadprzeciętny intelekt Artemis postanawia wykorzystać do przywrócenie rodzinnej fortuny. Niestety obrał dość niebezpieczną drogę daleką od prawa i porządku. Przy okazji jego działania wzniecając międzygatunkową wojnę, które może obalić istniejącą cywilizację. 

     Historia Artemisa Fowla została wydana w serii składającej się z siedmiu tomów. Światowy bestseller fantastyki młodzieżowej doczekał się również ekranizacji na dużym ekranie. Jednak wersja filmowa odbiegała znacznie od  fabuły książkowej i nie zyskała wielu zwolenników. 


Tytuł: Artemis Fowl
Autor: Eoin Colfer
Wydawnictwo: Znak emotikon
Data wydania: 30.09.2020
Liczba stron: 304
 

     Artemis Fowl II wywodzi się ze słynnej irlandzkiej rodziny, która od wieków króluje w przestępczym półświatku. Artemis nie ma zamiaru marnować czasu w szkole, wykorzystując swój spryt i intelekt zamierza zdobyć fortunę. Wraz ze swoim ochroniarzem Butlerem oraz Nguyenem zdobywa tajemna wiedzę na temat świata elfów. Knuje plan porwania Holly Niedużej i zdobycia gigantycznej fortuny. Za uwolnienie porwanej elfki chłopak żąda drogocennego skarbu elfów - tony 24 karatowego złota. Wróżki nie zamierzają ulegać szantażowi, ale Artemis nie podda się bez walki. Rozpoczyna się starcie genialnego chłopca i najnowszej technologii, która jest w rękach elfów. 
 
Kto wygra ostateczne starcie?
 
Czy Artemis poświęci fortunę dla dobra najbliższej osoby? 
 


      Muszę przyznać, że nie spodziewałam się wiele po książkę o nastoletnim przestępcy w świecie elfów i kosmicznych technologii. Jednak bardzo się myliłam! Artemis Fowl to świetna książka, będąca połączeniem fantastyki i kryminału w młodzieżowym wydaniu. Dla fanów takiego połączenia lektura ta będzie wspaniałą, zabawną i niesowitą przygodą. Pomysł na książkę jest niezwykle ciekawy, a postacie niepowtarzalne. Niepokorni bohaterowie wzbudzają sympatię mimo swoich wad i niecnych postępków. Postawa głównego bohatera dobitnie pokazuje również, że co w życiu jest najważniejsze - zdrowie i szczęście najbliższej osoby. Chłopiec dla matki poświęca część okupu, a książka kończy się najwspanialszym prezentem Gwiazdkowym jaki tylko mógł sobie wymarzyć mały geniusz. 
 
     Jestem przekonana, że młodzież kochająca historie fantastyczne będzie zachwycona. Jako pierwszy książkę przeczytał mój czternastolatek i ku mojemu zaskoczeniu stwierdził, że to bardzo fajna historia. Opowieść o Artemisie czyta się szybko, akcja jest wciągająca, a humor jedyny w swoim rodzaju na granicy groteski. Polecamy!
 

Znacie historię Artemisa Fowla? 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia