Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Tablet graficzny do pracy zdalnej

wtorek, 10 listopada 2020

 

Jeszcze do niedawna tablet graficzny był zarezerwowany dla profesjonalistów zajmujących się obróbką zdjęć, tworzeniem reklam oraz artystycznych grafik. W obliczu obecnej sytuacji proste tablety graficzne wtargnęły w życie wielu osób pracujących zdalnie.

     Myśląc o pracy zdalnej w kontekście niezbędnego sprzętu w pierwszej kolejności wymieniamy - komputer lub laptop, myszka i kamerka internetowa. Jednak często taki podstawowy sprzęt może okazać się niewystarczający.

Co to jest tablet graficzny?


     Tablet graficzny umożliwia przenoszenie wszystkiego tego co napiszemy lub narysujemy na ekran komputera. 
      Klasyczny tablet graficzny to podkładka, czyli przestrzeń robocza, po której rysuje się specjalnym rysikiem/piórem. Efekty pracy są widoczne na ekranie komputera lub laptopa. Natomiast bardziej profesjonalne tablety z wyświetlaczem łączą w sobie cechy tradycyjnego tabletu graficznego i monitora dotykowego. Dzięki temu każda operacja jest od razu widoczna bez konieczności łączenia z urządzeniem zewnętrznym.

Ja używam programu Whiteboard

 

Moje spotkanie z tabletem XP-Pen Deco 01 V2 

 

     Największa zaletą tego tabletu jest wielkość obszaru roboczego odpowiadająca standardowej kartce papieru A4, można, więc pisać w nieskończoność. Obszar roboczy tabletu jest świetnie widoczny dzięki białemu oznaczeniu jego rogów. Wskaźniki te są podświetlone a efekt ten można regulować a nawet całkiem wyłączyć. Tablet można używać w dowolnej pozycji ustawiając jego obrót w aplikacji PenTablet. Dzięki temu jest wygodny również dla osób leworęcznych lub pracujących z monitorem ustawionym pionowo (90 st). Urządzenie wykrywa siłę nacisku oraz pochylenie piórka co poprawia efekt naturalnego pisania na wirtualnym pulpicie. 
     Równie istotne jest to, ze piórko jest całkowicie pasywne – nie wymaga ładowania, działa o każdej porze dnia i nocy. Tablet posiada 8 przycisków sterujących dowolnymi funkcjami jakie zechcemy do nich przypisać. Może to być uruchomienie programu, skrótu klawiszowego itp. 
     Tablet podłączamy kablem USB i w zasadzie można już z niego korzystać, dzięki wbudowanej w Windows funkcji Windows Ink. Jest to niezwykle istotne dla osób, które rozpoczynają przygodę z tego typu urządzeniami. Warto jednak zainstalować odpowiednie oprogramowanie: sterowniki oraz program Pentablet, który daje szersze możliwości konfiguracyjne w zakresie siły nacisku piórka, funkcji jego przycisków, czy wskazania obszaru roboczego na pulpicie odpowiadającego naszemu tabletowi. 
   

     Tablet XP-Pen to oczywiście sprzęt amatorski, ale współpracuje z profesjonalnymi aplikacjami takimi jak Photoshop, Illustrator lub darmowy i bardzo popularny GIMP. Świetnie się sprawdza w aplikacji MS Whiteboard oraz w opensource’owym OpenBoard ułatwiając prowadzenie zajęć zdalnych. Dzięki dołączonym przejściówkom można go podłączyć także do urządzeń z Androidem obsługujących funkcję On-The-Go (podłączanie peryferiów USB do telefonów i tabletów).
     Na koniec najważniejszy plus, czyli przystępna cena. Oczywiście obecnie większość cen sprzętu komputerowego po windowała w kosmos, ale tablet XP-Pen można kupić w przedziale cenowym  300-400zł. Ja zapłaciłam 259zł plus koszty wysyłki :)
 
     Podsumowując fajny, łatwy w obsłudze sprzęt, który zrewolucjonizował moją prace zdalną. Idealne rozwiązanie dla nauczycieli pragnących tworzyć dowolne wykresy, rysunki, szkice czy notatki w sposób tak łatwy, jak pisanie na kartce papieru lub tablicy w szkole. 
 


Pracujesz zdalnie? 


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

7 komentarzy:

 1. Bardzo fajne urządzenie, ale uważam że póki co potrafię bez niego żyć :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto mieć w domu taki tablet ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kapitalna strona, polecam bardzo https://cbradio.waw.pl/ bloga z artykułami o różnej tematyce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Osobiście wolę pracować na komputerze, ale wiem, że w wielu zawodach taki tablet sprawdza się znacznie bardziej. Jeśli jesteście zainteresowani wymianą swojego sprzętu do pracy, to zerknijcie na ofertę https://selkea.pl/odkup-komputerow . Odkupują różnego rodzaju sprzęt komputerowy i zajmują się usuwaniem wszystkich danych, aby sprzęt mógł jeszcze komuś posłużyć.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia