Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Kalifornia

wtorek, 27 października 2020


Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka, to tajna organizacja zrzeszająca cztery superdziewczyny - Emi, Anielę, Faustynę, Florę oraz jednego superchłopak - Franka. Dobrze znani przyjaciele wracają do nas w najnowszej serii Dookoła świata

      W najnowszej części przygód Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn wyrusza za ocean, by odwiedzić słoneczną Kalifornię i przeżyć niesamowite przygody ze słoniami morskimi oraz baribalami. A wszystko to będzie możliwie za sprawą profesora Kaganka.
 
 
 Tytuł: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Kalifornia
Autor: Agnieszka Mielech
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 14.10.2020
Liczba stron: 224
Oprawa: zintegrowana

     Kolejny rok szkolny wypełniała nauka, codzienne obowiązki oraz działania związane z Tajnym Klubem - leczenie klaczy Bravy, czy pomoc morświnom Mo. Nic nie zapowiadało żadnych szczególnych wydarzeń. Jednak wszystko zmieniło się w czasie jednego ze spotkań Tajnego Klubu. Wówczas to profesor Kaganek zdradza, że otrzymał bardzo interesującą ofertę pracy na uniwersytecie w Kalifornii. Wszyscy entuzjastyczne przyjęli tę niesamowitą informację z wyjątkiem Franka, który będzie musiał towarzyszyć tacie w podróży do Stanów Zjednoczonych. Chłopiec ma wiele wątpliwości i nie jest przekonanych do swojego wyjazdu. Jednak jak przysłowie mówi, prawdziwych przyjaciół poznaję się w biedzie, to i tym raz Franek może liczyć na Tajny Klub. Dziewczyny szybko wpadają na pomysł jak pomóc Frankowi i jednocześnie spełnić swoje marzenia o podróżny do słonecznej Kalifornii. 
 
Tajny Klub wraz rodzicami wyrusza na podbój Ameryki!

 




     Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kalifornia to pierwszy tom z nowej serii Dookoła świata, w której czytelnicy będą mieli okazję zwiedzić cały świat wraz z Tajnym Klubem Superdziewczyn. Nie tylko przeżyjemy niezapomniane przygody, ale poznamy wiele interesujących faktów geograficznych, przyrodniczych i kulturowych odwiedzanych miejsc. Jestem pozytywnie zaskoczona, jak wiele informacji można umieścić w książce dla dzieci. Nowa seria po raz kolejny doskonale łączy walory książki przygodowej z aspektami edukacyjnymi. Już na początku książki znajdziemy mapkę oraz garść przydatnych informacji o Kalifornii. W teście każde trudniejsze pojęcie zostało wyjaśnione w przypisach na dole strony, a na końcu książki znajduje się również dodatkowy słowniczek wyrażeń typowych dla Kalifornii.  Autorka w bardzo ciekawy i w przystępny sposób opisuje kolejne punkty na planie podróżny Emi za każdym razem pokazując różne oblicza Ameryki. 

     Nasze spotkanie z serią Dookoła świata było cudowne emocjonujące. Z zapartym tchem zwiedzaliśmy Universal City i ze smutkiem opuszczaliśmy mglistą i wietrzną plażę Pismo Beach, by zobaczyć najsłynniejszy most i największe drzewa na świecie. Wspaniale było przenieść się tysiące kilometrów i przeżyć przygody z Tajnym Klubem Superdziewczyn.

Na koniec lektury pojawiło się tyko jedno pytanie "Mamo, a kiedy my pojedziemy do Kalifornii? 
Hmm ... żeby to było takie proste, jak kupno książki :)

3 komentarze:

  1. Jescze nie miałam okazji przeczytać tej książki, ale o całej serii słyszałam wiele pozytywnych komentarzy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna seria pełna przygód i ciekawych bohaterów, bardzo ją lubimy:)

    OdpowiedzUsuń
  3. My pierwszy raz mamy kontakt z tą serią i już nam się podoba.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia