Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Gustaw, nieśmiały duszek - Flavia Z. Drago

środa, 19 października 2022

 
W jesiennej propozycji dla najmłodszych czytelników pojawiła się klimatyczna książeczka pełna zjaw, potworów i różnej maści straszydeł. Zobaczmy z czym muszą się zmierzyć te sympatyczne stwory.

 
 Autor: Flavia Z. Drago
Wydawnictwo: Świetlik
Premiera: 26.10.2022 r.
Ilość stron: 40

     Gustaw, nieśmiały duszek to najnowsza książeczka od wydawnictwa Świetlik, które właśnie debiutuje na rynku wydawniczym. W swojej ofercie będzie prezentowało  picturebooki, książki literackie, wiersze oraz bajki dla czytelników w czterech grupach wiekowych: 0-2, 3-5, 6-8, 9-12 lat. Więcej o wydawnictwie oraz zapowiedziach książkowych możesz przeczytać w odrębnym wpisie. Zapraszam  Świetlik – nowe wydawnictwo na rynku literatury dziecięcej
 

     Gustaw to mały duszek mieszkający rodzicami i kotem w mieście pełnym sympatycznych zjaw i potworów. Gustaw uwielbia przechodzić przez ściany, lewitować przedmiotami w powietrzu i straszyć w ciemnościach. Lecz najbardziej na świecie szaleje za Almą oraz grą na skrzypcach. Niestety mały duszek jest samotny i bardzo trudno nawiązać mu nowe znajomości. Mimo, że starał się zbliżyć do innych straszydeł, to był dla nich niewidzialnym. Nieśmiały duszek za wszelką cenę pragnął zdobyć przyjaciół, dlatego pewnej nocy zbiera się na odwagę i wysyła wyjątkowe zaproszenie na swój koncert skrzypcowy. 

Czy koncert skrzypcowy będzie miał widownię?
 
Czy Gustaw w końcu odnajdzie prawdziwych przyjaciół?
  


      Gustaw, nieśmiały duszek to urocza opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i swojego miejsca w świecie. Historia Gustawa może być doskonałą okazją do rozmów z dzieckiem na temat nieśmiałości oraz jej przełamywaniu. Z drugiej strony książeczka pełna sympatycznych zjaw i straszydeł pozwoli dziecku oswoić, a nawet zaprzyjaźnić się z nimi.

     Mimo, że do premiery książki Gustaw, nieśmiały duszek jest jeszcze kilka dni, to nie mogłam się powstrzymać z prezentacją jej już dziś. Urocza, zabawna i pełna przepięknych ilustracji książeczka przyciąga uwagę od samej okładki. Tekstu jest niewiele, tak w sam raz na krótkie poczytanie dla najmłodszych lub podejmowanie pierwszych prób samodzielnego czytania przez dziecko. Główną rolę w książce grają klimatyczne ilustracje, które mogą posłużyć do zabaw wyszukiwanie oraz do snucia własnych opowieści. W mieście potworów dużo się dzieje i warto przyjrzeć się im uważniej. 
 
Znacie Gustawa? 
Jeśli nie, to najwyższa pora go poznać!

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 

Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

2 komentarze:

  1. Śledząc piękne ilustracje przypomniał mi się film animowany 'Coco'. Zagłebiając się w recenzję odnalazłam zupełnie inną, nieznaną mi do tej pory z filmów i z książek historię, jednakże o podobnym przesłaniu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne ilustracje, zachwyciły mnie równie mocno, jak temat przewodni książki. Wiem komu ją podaruję. Po prostu MAMA

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia