Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Pucio. Plan dnia - Marta Galewska-Kustra

wtorek, 25 października 2022

 

Tik-tak, tik-tak… całe życie dorosłego podporządkowane jest upływającym minutom i godzinom. Dla najmłodszych pojęcie czasu, to pojęcie całkowicie abstrakcyjne - nie można go przecież dotknąć ani zobaczyć. Czas w zabawy płynie szybciej, w chwilach oczekiwania ciągnie się niewyobrażalnie. Dziecko często nie rozumie, że pewne rzeczy należny wykonać już teraz, a na inne trzeba długo czekać. 
       Dzieci bardzo lubią powtarzalność i przewidywalność. Dzięki stałemu planowi dnia wiedzą, jakie aktywności następują po sobie, dzięki czemu czują się pewniej i bezpieczniej. Łatwiej wówczas wyegzekwować porządane zachowania np. popołudniową drzemkę lub powrót ze spaceru. Oczywiście nie chodzi tu, żeby plan przestrzegany był dokładny co do minuty. Najważniejsze jest, aby wydarzenia w ciągu dnia następowały w podobnej kolejności i mieściły się w określonych przedziałach czasowych. Wprowadzenie stałego rytmu dnia korzystny jest również dla całej rodziny.

     Kolejny raz z pomocą przychodzi sympatyczny Pucio, który tym razem chce zaczarować czas oraz pomóc zrozumieć najmłodszych jego upływ. Kolejna nowość do Puciofanów to zestaw magnesów z planszą, które pozwalają uporządkować codzienne sprawy w określonych ramach czasowych.

Autorka: Marta Galewska-Kustra,
Ilustracje: Joanna Kłos
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 
Wiek: 2+
Data premiery: 26.10.2022


Zestaw zawiera:

48 magnesów  - Codzienne czynności 
7 magnesów - Dni tygodnia 
4 magnesów - Pory Dnia 
1 magnetyczna plansz na podpórce
Instrukcja
 
      Korzystając z poręcznej tablicy oraz 48 magnesów możemy w łatwy sposób zaplanować dzień. Obrazki na magnesach ukazują codzienne czynności dobrze znane każdemu dziecku. Wśród  magnesów znajdziemy również obrazki z ważnymi świętami rodzinnymi, na które często dzieci czeka z niecierpliwością np. urodziny, czy Dzień Babci. W zestawie znajdziemy również magnesy symbolizujące pory dnia - poranek, przedpołudnie, południe, wieczór, co zdecydowanie ułatwia pogrupowanie poszczególne czynności w ciągu dnia oraz zaplanować dzień. Natomiast magnesy z dni tygodnia pozwalają nie tylko nauczyć dzieci ich nazw, ale także zaplanować ważne wydarzenia z wyprzedzeniem np. wizytę u lekarza, czy fryzjera. W dołączonej instrukcji znajdziecie kilka słów od autorki oraz wszystkie ilustracje z magnesów wraz z podpisami https://nk.com.pl/.../pucio_plan_dnia_2022_instrukcja.pdf
 
     Dzień możemy zaplanować z samego rana albo wieczorem dnia poprzedniego. W tym celu wystarczy ułożyć wraz dzieckiem magnesy z obrazkami na tabliczce magnetycznej. Zaczynamy od określenia dnia tygodnia, który przymocowujemy na gorze tabliczki. Następnie omawiając kolejne czynności umiejscawiamy je w odpowiedniej części dnia na tablicy. Potem wystarczy już tylko postępować według ustalonego wspólnie planu. Magnesy bardzo łatwo przytwierdzić i ściągnąć z planszy, dzięki czemu tę czynność może wykonywać samodzielnie każdy przedszkolak ćwicząc w ten sposób również małą motorykę. Dziecko biorąc aktywny udział planowaniu dnia uczy się racjonalnie korzystać z czasu oraz lepiej rozumie kolejności zdarzeń i upływu czasu. Dzięki temu szybko się uczy, co, po czym następuje, wie, co go czeka za jakiś czas, a przede wszystkim cierpliwiej czeka na wydarzenia i czuje się bezpieczniej.
 

Pucio. Plan dnia to doskonała okazja dla każdego dziecka, by wraz z ulubionym bohaterem i rodzicem zaplanować swój dzień, a przy tym:
• wprowadzić spokój i pozytywnie rozumianą codzienną rutynę;

• oswoić konieczność wykonywania codziennych czynności, które czasem sprawiają kłopot;

• świadomie i aktywnie uczestniczyć w planowaniu dnia dla całej rodziny;

• wzmacniać poczucie pewności siebie i swojej ważnej roli w rodzinie;

• rozwijać rozumienie kolejności zdarzeń, następstw czasowych i upływu czasu;

• rozwijać rozumienie pojęć dotyczących czasu (pory dnia, dni tygodnia).

Zaplanuj dzień z Puciem :)

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia