Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

"Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi."

czwartek, 22 grudnia 2016

Miło jest mieć dobrze wychowanego i oswojonego pupila. Jak się często okazuje nie zawsze pupil podporządkowuje się właścicielowi. Warto wówczas sięgnąć po poradnik, w którym nie zabraknie rad, jak w takiej sytuacji postępować.


Tytuł: Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi 
Autor: Ryder Joanne, Laurence Yep
Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 26.10.2016
Liczba stron: 208
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 13,5x 20,5 cm
Cena okładkowa: 22,90 zł
 

      Historię poznajemy z perspektywy smoczycy – Panny Drake, która po śmierci swojej przyjaciółki Kudłatej, planowała spokojne życie. Smoczyca, to kulturalna i dobrze wychowana postać, z drugiej strony niezwykle zaskakująca - płacze perłami, robi zakupy w sklepie unoszącym się nad San Francisco i potrafi przybierać ludzką postać. I tak naprawdę, to nie wszystkie tajemnice współczesnej smoczycy i jej magicznego świata. 
      Pewnego dnia do jej pieczary trafiła dziesięciolatka Winnie. Jak się okazuje bystra i wygadana dziewczynka, otrzymała od cioci Amelii, czyli Kudłatej wiele informacji na temat smoczycy. Dziewczynka nie miała do tej pory łatwego życia, a zamieszkanie w bogatej posiadłości ze smokiem, to prawdziwy uśmiech losu. Panna Drake traktuje Winnie jak pupila, który wymaga oswojenia, natomiast dziewczynka myśli, że smoczyca należy do niej. 

        Jakie wspólnie przeżyją przygody?
        Czy mino strat najbliższych, bohaterki na nowo odnajdą przyjaźń oraz zaufanie do innych? 
        I kto tak naprawdę, kto kogo oswoi? 


„By wytresować swojego pupila, potrzebujesz trzech rzeczy: 
cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości”.

      Każdy z piętnastu rozdziałów zaczyna się krótką poradą, którą należny kierować się przy wychowaniu swojego pupila. Uniwersalne zasady doskonale sprawdza się w opiece nad zwierzątkiem domowym, ale i z przymrożeniem oka pomogą w wychowywaniu dzieci. Niektóre zasady mogą być dla rodziców znane, chociażby pilnowanie regularności posiłków i konieczności ustalenia reguł. Książka przemyca wiele pozytywy i kształcących wartości. Aspekt edukacyjny wysuwa się często na plan pierwszy, a dziecko czytając te historie możne łatwiej je opanuje.

"Naucz swojego oswojonego, jak ma się zachowywać na spotkaniu z obcymi i ich pupilami.
 Żadnych walk i gryzienia, proszę!"


        Okładka w baśniowym klimacie podkreśla fantastyczny charakter książki i tylko bardzo żałuje, że w środku nie znajdziemy więcej takich ilustracji. Każdy rozdział ma jedynie niewielką czarno-białą grafikę autorstwa Mary GrandPré, znanej z  ilustracji amerykańskiej wersji „Harry’ego Pottera”.


       Kolejne przygody czyta się ekspresowo, do minimum skrócone opisy, dzieje się dużo i szybko. Rozdział są stosunkowo krótkie, a duża czcionka, sprawia, że młodsi czytelnicy mogą bez trudu samodzielnie poczytać przygodzie Winnie i panny Drake. Fabuła jest ciekawa, zabawna i z pewnością każdego w ciągnie w smoczy świat.
      „Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi” będzie przyjemną lekturą dla czytelników nie zależnie od wieku. Przeczytałam książkę w jeden wieczór, doskonale się bawiąc, podobnie jak mój dziesięcioletni syn :)


  Za  możliwość oswojenia  panny Drake dziękujemy:
 http://www.taniaksiazka.pl/messi-atomowa-pchla-luis-miguel-pereira-p-728964.html


Biorę udział w wyzwaniu - Dziecinne ...
Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

1 komentarz:

  1. Ale ciekawa ksiażka wow dawno tak interesujacej recenzji nie czytałam

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia