Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Bim Bamm! od FoxGames

wtorek, 6 grudnia 2016Bim Bamm! to gra logiczna typu memory, która trafiła do nas w ramach kolejnej współpracy w Projekcie "Grajmy!".


Tytuł: Bim Bamm!
Wydawca: FoxGames
Wiek graczy: 6+
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: 15 min
Cena: około 18 zł
 


Zawartość pudełka:
- 15 kart (3 x kot, 3 x pies, 3 x świnia, 3 x osioł, 3 x kura)
- 16 dwustronnych płytek: 15 płytek zwierząt (3 x kot, 3 x pies, 3 x świnia, 3 x osioł, 3 x kura) 
oraz 1 płytka specjalna
- instrukcja
 

Przebieg gry: 
Dwustronne płytki rozkładamy na stole odwracając jednym z kolorów ramki, białym lub czarnym. Karty należy potasować i rozdać po jednej każdemu graczowi. Pozostałe karty należy odłożyć na stole w zasięgu wszystkich graczy w stosie obrazkami do dół. Gracz ukrywa kartę z otrzymanym zwierzakiem i nie ujawniają rywalom.W czasie gry uczestnicy odwracają jedną z płytek lub korzystają z płytki specjalnej. Gdy zostanie odkrytych 5 takich samych płytek (czyli widocznych będzie 5 takich samych zwierząt), gracze mają szansę zdobyć punkty. Bim Bamm to gra na spostrzegawczość oraz refleks: trzeba szybko wypowiedzieć nazwę zwierzęcia zanim uczynią to inni. Punkty będą mogli zdobyć tylko ci gracze, którzy mają w ręku kartę ze zwierzęciem widocznym na pięciu płytkach. Po zdobyciu punktu gracz losuje kolejną kartę. Wygra osoba, która jako pierwsza zdobędzie 3 punkty.Wykonanie jest solidne, grube kartoniki ze zwierzątkami zapewnią trwałość użytkowania. Karty są wykonane z grubszego papieru i można je przechowywać w strunowym woreczku dołączonym do gry. Podczas rozgrywki karty znajdują się na stoliku i nie trzymamy je w ręku, dzięki czemu będą nam również długo służyć. Rysunki zwierząt nie są typowo dziecięce i mniejsze dzieci mogą odczuwać lęk. Wszak na pudełku sugerowany wiek to 6+, dla starszych graczy taki obrazki mogą być interesujące i przyciągające wzrok. Warto na to zwrócić uwagę przed planowanym zakupem. Gracz musi również szybko liczyć do 5, inaczej nie dostrzeże okazji na zdobycie punktów. Gra jest okazją do szlifowania liczenia, spostrzegawczości, zapamiętywania i oczywiście sprytu.
U nas doskonale sprawdziła się okrojona wersja gry. Młodsze dzieci mogą po prostu z rozsypywanki wyszukiwać rysunki identycznych zwierząt z wylosowanej na karty.


Post powstał w ramach projektu Grajmy! oraz wyzwaniu 7 gier w 7dni

 Grajmy!
Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

 Mama do sześcianu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia