Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Animalium - Muzeum Zwierząt

sobota, 17 czerwca 2017

Dwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry zaprasza  do Muzeum Zwierząt czynnego 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę. Usiądź wygodnie i przeżyj niesamowitą przygodę w świecie małych i dużych zwierząt z całego świata. 

Autor: Jenny Broom
Ilustracje: Katie Scott
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Data wydania: 01.10.2015
Liczba stron: 104
Format: 280x380mm
Oprawa: twarda
Cena okładkowa: 64,90 zł

        Zaglądając do środka mamy wrażenie, że przenosimy się w czasie, książka bowiem stylizowana jest na stare atlasy lub podręczniki do biologii. Ta forma ujęła mnie od samego początku, przeglądała stronę po stronie i z powrotem. Wędrowałam po tym "muzeum" podziwiając piękne ilustracje i za każdym razem dostrzegałam jeszcze więcej. Duży format książki zapewnia, że zwierzęta z ilustracji dominują i robią piorunujące wrażenie. Kolorystyka grafik i całych stron jest nieco przydymiona, jak przystało na wiekowe zapiski zoologa.       Album łączy współczesną wiedzę biologiczną z ilustracjami nawiązującymi do XIX-wiecznych rycin oddających piękno poszczególnych gatunków. Przed pierwszym rozdziałem/salą czytelnik otrzymuje sporą dawkę systematyki świata zwierząt w postaci pięknego diagramu „Ewolucyjne drzewo życia”. Muzeum Animalium podzielone jest na sześć sal ukazujących bogactwo królestwa zwierząt - Bezkręgowce, Ryby, Płazy, Gady, Ptaki, Ssaki. W każdej sali przedstawione jest po kilkanaście okazów z krótkimi tekstem, nieco przypominającym opis muzealny. Tekstu jest na pierwszy rzut oka niewiele, ale jest on bardzo wartościowy i z pewnością odpowiedni dla młodego czytelnika, dla którego przecież jest ta książka. Połączenie ciekawych informacji oraz pięknego stylu liter wspaniale współgrają z ilustracjami. Zwiedzamy sala po sali i na końcu czujemy niedosyt, przynajmniej ja chciałbym dalej wędrować z moimi dzieciakami po muzeum Animalium.

Jeżeli kochacie piękne ilustracje,
jeżeli lubicie lekcje muzealne,
jeżeli jesteście miłośnikami zwierząt,
jeżeli chcecie mieć piękną pozycję w Waszej biblioteczce,
kupcie bilet do Animalium!Biorę udział w wyzwaniach Powrót do dzieciństwa, Dziecięce poczytania  Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

 

6 komentarzy:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia