Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Średniowiecze. Interaktywna przygoda z historią

poniedziałek, 15 stycznia 2018Nakładem Wydawnictwa Meandry w grudniu 2017 r. ukazała się interaktywna opowieści autorstwa Allison Lasssieur. Zajrzyj do środka i poznaj życie w średniowiecznej Europie.

Czytanie książki to za mało? Pragniesz podejmować decyzje za bohaterów i przeżyć z nimi zaskakujące przygody? 
To książka dla Ciebie. 

Autor: Allison Lassieur
WydawnictwoMeandry
Data wydania: 06.12.2017
Liczba stron: 111
Oprawa: miękka
 Kategoria wiekowa: 8+
Cena okładkowa: 22,00 zł

W pierwszym rozdziale autor krótko przybliża czytelnikowi tło historyczne okresu, o którym opowiada książka. Średniowiecze - mroczne, pełne wojen, chorób, ale również honoru i chwały.
Żyjesz w późnym średniowieczu. Wojny i zarazy są na porządku dziennym.
Nawet życie codzienne jest pełne trudności. Czy przetrwasz?*

     "Średniowiecze. Interaktywna przygoda z historią" łączy w sobie naukę, wielką przygodę, ciekawą formę graficzną i nieprzewidywalność. W książce znajdziemy ilustracje, mapy, mnóstwo faktów oraz ciekawostek przybliżających realia średniowiecza. Na końcu umieszczona została oś czasu z najistotniejszymi wydarzeniami i datami, krótki słowniczek oraz propozycje innych przygód do dalszych przemyśleń.
     Rozpoczynając naszą przygodę mamy do dyspozycji trzy historie. Możemy wcielić się w średniowiecznego rycerza, odkryć życie na dworze oraz poznać prawdziwe oblicze czarnej śmierci. Bardzo trudno przewidzieć zakończenie, a losy bohaterów są zaskakujące. Czytelnik ma za zadnie kierować decyzjami bohaterów, mając do wyboru 45 punktów decyzyjnych. Wybór, który podejmie, będzie zmieniał bieg opowieści i doprowadzi do jednego z 21 emocjonujących zakończeń. Wystarczy stosować się do wskazówek zamieszczonych na dole każdej strony.


     Książka skierowana jest dla dzieci w wieku 8+, ale po raz pierwszy czytałam ją z młodszymi dziećmi, prawie pięciolatką oraz siedmiolatkiem. Wybraliśmy rozdział  "Życie  w zamku kandydatki na damę dworu", nic złego przecież na dworze nas nie może spotkać. Historia oraz możliwość wyboru dalszych losów, bardzo zaabsorbowała moich małych czytelników. Bawiliśmy się doskonale do czasu, gdy nagle ... nasza bohaterka ginie! Wyobraźcie sobie moje zaskoczenie i wielkie oczy moich małych słuchaczy. Emocje sięgnęły zenitu. 

Czytamy dalej!
Uff, tym razem udało się przeżyć!

Wiele historii kończy się śmierdzą bohaterów, ale taka była średniowieczna rzeczywistość. Warto mieć to na uwadze podsuwając książkę dzieciakom. Zaznaczę, że moi czytelnicy są zafascynowani historiami i interaktywną formą książki, a siedmiolatek powiedział:

Polecam tę książkę! 

To chyba najlepsze podsumowanie.

Już wkrótce "Złote czasy piratów. Interaktywna przygoda z historią".Chcesz walczyć jako rycerz w 1100 roku?
Chcesz doświadczyć życia na zamku królewskim w roku 1200?
Chcesz doświadczyć potworności czarnej śmierci?
Co wybierasz?  

 *fragment książki "Średniowiecze. Interaktywna przygoda z historią" Allison Lassieur 

 Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!
 
 

7 komentarzy:

 1. Interesująca książka i myślę, że niejednemu dziecku się spodoba. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. My jesteśmy zdecydowanie za mało na takie książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa ta książka, przedewszystkim ze względu na jej formę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, poraz pierwszy spotykaliśmy się z taką interaktywną formą i bardzo się nam spodobała.

   Usuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia