Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Arsenał Muzeum Fortyfikacji i Broni

piątek, 20 września 2019     Jedno z obowiązkowych miejsc na mapie zwiedzania Zamościa. Muzeum składa się z trzech nowoczesnych pawilonów wystawowych – Prochowni, Arsenału oraz Pawilonu od Kurtyną. Budynki mimo, że odnowione w ostatnich czasach idealnie wtapiają się w pozostałości fortyfikacyjne. Samochód można pozostawić na parkingu przed Bramą Szczebrzeską, aby przejść tą piękną budowlą oddającą historyczny charakter Zamościa.

Prochownia     Prochownia to pierwszy budynek na naszej trasie zwiedzania. Znajdziemy kasa biletowa na wszystkie obiekty muzeum oraz prezentowana jest projekcja multimedialna „Historia twierdzy i miasta Zamość" z efektami 4 D. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w sali projekcyjnej wymagana wcześniejsza rezerwacja. Salka projekcyjna pomieści około 40 osób, a na sam seans należy za rezerwować sobie około 25 min. Piękna makieta zamojskiej twierdzy, efekty świetlne i dźwiękowe przenoszą na w czasy by jak najlepiej poznać historię tego miasta. Z projekcji mogą zrezygnować rodziny małymi dziećmi, ponieważ dla nich może być to natłok bodźców.Arsenał


      W pobliżu Prochowni znajduje się drugi obiektem Muzeum Fortyfikacji i Broni Powierzchnia, czyli Arsenał. Na parterze znajduje się stała ekspozycja broni „Arsenał zamojski od XVI do XIX wieku” prezentująca bogate zbiory broni białej, broni palnej czarnoprochowa oraz umundurowanie i wyposażenie z tego okresu. Oryginalne eksponaty i repliki dawnej broni, wprawiły w zachwyt małych zwiedzających.
      W okresie wakacyjnym muzeum przygotowało miłą niespodziankę dla zwiedzających - darmowe bilety wstępu. Muszę powiedzieć, że była to dla nas nie lada niespodzianka, biorąc pod uwagę koszt biletu normalnego 28 zł, bilety ulgowe w cenie 13 zł  na 3 wystawy ( 18zł/10zł z Kartą Dużej Rodziny). Warto również wypożyczyć karty ( obowiązuje kaucja zwrotna), dzięki którym można uruchamiać monitory rozmieszczone w muzeum i z ciekawą projekcję multimedialną o Szkole Artylerii i Puszkarzy. 

 

Pawilon pod Kurtyną

 

      Trzecią częścią muzeum jest Pawilon pod Kurtyną z prezentowana wystawą „Zamojszczyzna na tle działań militarnych i rozwoju techniki wojskowej w XX wieku". To prawdziwa torpeda muzealna. Nie spodziewaliśmy się takich zbiorów w niepozornym na pierwszy rzut oka obiekcie ukrytym w dawnych fortyfikacjach. Tu również koniecznie należy wypożyczyć karty „refajdi” odblokowujące ponad 10 monitorów z filmami oraz grę strategiczną.
      Pierwsza cześć wystawy przedstawia Zamojszczyznę na tle działań militarnych w XX w. Możemy obejrzeć broń, wyposażenie i umundurowanie z tego okresu, a prezentacje filmowe znacznie wzbogacą wystawę. Z młodszymi dziećmi nie sposób zobaczyć i obejrzeć wszystkich przygotowanych filmów ze względu na tragiczną historię Polski w okresie wojennym.
      W drugiej części budynku można zobaczyć ciężkie uzbrojenie wojskowe – samoloty, helikopter, czołgi i wiele innych maszyn wojskowych. Prawdziwa gratka dla małych miłośników militariów. Dodatkowa atrakcja są okulary wirtualnej rzeczywistości, które pozwalają się wcielić w rolę załogi czołgu.      Zamojska obiekty zapewniają fantastyczną lekcję historii - fortyfikacje, podziemia, czołgi i broń biała. Ośmiolatek z zapartym tchem podziwiał czołgi, a nastolatek wzbogacił swoją wiedzę historyczną, dzięki nowoczesnej technologii. Zamość ma wiele do zaoferowania i bez wątpienia warto odwiedzić go wiele razy.

Co myślicie o takich atrakcjach? 

 Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

1 komentarz:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia