Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Uszaty Szlak Turystyczny

poniedziałek, 27 stycznia 2020


Uszaty Szlak Turystyczny to pierwszy taki szlak w Polsce powstały na bazie pasji i chęci dzielenia się wiedzą przyrodniczą. 

Szlak rowerowy wokół Tatr 

     Uszaty Szlak Turystyczny to fragment rowerowego szlak wokół Tatr. Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr to system ścieżek rowerowych po polskiej i słowackiej stronie Tatr. Ten transgraniczny projekt zakłada powstanie ponad 250-kilometrową pętlę z trasami rowerowymi, narciarskimi, biegowymi oraz ścieżkami edukacyjnymi. 
     Kolejne odcinki systematycznie zostają oddawane do użytku, a na ich terenie powstają atrakcje i ciekawe inicjatywy. 

Uszaty Szlak Turystyczny 

     W 2019 roku malowniczych fragmentów szlaku rowerowego z Nowego Targu do gminy Szaflary zyskał dodatkową atrakcję.  Z incjatywy pasjonata przyrody Daniela Urbaniaka na około 4 km odcinku powstało 11 stacji z tabliczkami informacyjnymi o sowach zamieszkujących pobliskie lasy.
     Uszaty Szlak biegnie w bezpośrednim sąsiedztwie Rezerwatu Przyrody Bór na Czerwonem oraz lotniska w Nowym Targu, aż do gminy Szaflary. Mamy więc kilka atrakcji w jednym - piękne tereny przyrodnicze, samoloty, balony, szybowce i oczywiście sporą dawkę wiedzy o sowach.

     Uszaty Szlak Turystyczny zaczyna się przy parking w podłożu restauracji Ranch Lot (można bezpłatnie zaparkować samochód i przesiąść się na rowery). Trasa rowerowa prowadzi łagodną i dobrze przygotowaną szutrową drogą przez las i łąki. Rowerowa wycieczka taką trasą to prawdziwa przyjemność i miłe obcowanie z naturą. W czasie wycieczki można podziwiać piękną panoramę Tatr oraz unikalne tereny torfowiska.
     Tabliczki o sowach to dobra okazja by się zatrzymać, odpocząć i poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą. Teksty są obszerne, ale bardzo przystępnie napisane, a co najwinniejsze opisują gatunki zamieszkujące pobliskie drzewa. Może kiedyś uda się nam, dzięki wskazówką autora wypatrzyć opisywane sowy. 

Uprawiacie turystykę rowerową?

 Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

1 komentarz:

  1. Jeśli planujecie wakacje nad morzem lub jeziorem to koniecznie zaopatrzcie się w kamizelka na kajak. Bezpieczeństwo nad wodą jest najważniejsze! My zawsze zabieramy kamizelki zwłaszcza, ze jeżdżą z nami dzieci.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia