Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Łapkosztuczki-sztuczkołapaki

wtorek, 19 maja 2020Motoryka mała, czyli sprawność dłoni i palców nie jest nam dana od urodzenia, ale uczymy się jej w procesie rozwoju. Dziecko uczy się chwytać przedmioty, układać klocki, kolorować rysunki i zawiązywać sznurowadła. Każde dziecko musi wykształcać oraz doskonalić sprawność dłoni i palców, ponieważ stanowi ona podstawę do rozwoju umiejętności pisania w dalszej edukacji. Motoryka mała kształtuje się poprzez swobodny ruch i codziennie czynności, ale najlepszym sposobem na jest wzmocnienie są zabaw oparte na sprawności palców i dłoni. 

     Gra zręcznościowa Łapkosztuczki-sztuczkołapaki to bardzo ciekawy sposób właśnie na ćwiczenie motoryki małej niezależnie od wieku. Kolorowe klocki, trzy poziomy trudności i mamy przepis na doskonała zabawę.

Wydawca: Muduko
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 15 min
Ilość graczy: 2-4 osób
Data premiery:  15.05.2020
Cena: 69 zł


Zawartość opakowania:
 • 68 kart,
 • 24 drewniane klocki,
 • instrukcja.

     Zasady gry Łapkosztuczki-sztuczkołapaki są bardzo proste, wystarczy potasować karty i ułożyć w stos odwrócone rewersem do góry. Każdy z graczy otrzymuje po jednym klocku z każdego koloru, w sumie 6 klocków. Następnie pierwszy gracz odwraca wierzchnią kartę talii i wszyscy gracze równocześnie starają się ułożyć klocki zgodnie z ilustracją na karcie. Ten, kto wykona zadanie pierwszy, woła "Łapkosztuczki!" i zabiera kartę dla siebie. Jeśli jednak w ocenie pozostałych, gracz zadania nie wykonał poprawnie oddaje jedną ze swoich kart. Jeśli dwóch lub więcej graczy wykona poprawnie zadanie i jednocześnie krzykną "Łapkosztuczki!", wówczas karta pozostaje na stole, a rozgrywka zaczyna się od początku. Celem gry jest zebranie 6 kart. 

   Warto wspomnieć, że gra jest dynamiczna, emocjonująca i różnorodna. Trudność rozgrywki możemy dostosować do możliwości uczestników. W zestawie znajdziemy łatwiejsze i trudniejsze zadania, dzięki czemu każdy gracz może swobodnie podejść do gry i możemy monitorować rozwój umiejętności motorycznych. 

W grze znajdziemy 3 typy kart o różnym stopniu trudności:
 • Dłoń z obiektami pomiędzy palcami – w tym przypadku należy dokładnie odwzorować ułożenie dłoni i klocków.
 • Dłoń z obiektami umieszczonymi w narożnikach karty – w tym przypadku wystarczy w dowolny sposób umieścić wszystkie wskazane klocki 
 • Miks: dłoń z obiektami pomiędzy palcami oraz umieszczonymi w narożnikach karty – w tym przypadku należy odwzorować ułożenie dłoni i obiektów oraz umieścić dowolnie obiekty z narożników kart.      Jak już wcześniej wydzielicie gra Łapkosztuczki-sztuczkołapaki przypadła nam bardzo do gustach, choć nie brakowało negatywnych emocji. Czasami emocje brały górę nad rozumem moich małych graczy ;) Klocki spadały, nie dało się ich umieścić tam gdzie trzeba lub paluszki nie chciały się zginąć. Jednak gdy się udało, to wystrzelała salwa śmiech i radości. Głównie w naszych rozgrywkach dominował dobry humor i rywalizacja.
     W rozgrywce liczy się szybkość, precyzja, zręczność i bystre oko. Należny uchwycić najdrobniejszy aspekt ułożenia dłoni oraz klocków. Nie zawsze to się udawał przy pierwszym podejściu. Jednym słowem bardzo fajna rodzinna gra usprawniająca motorykę małą, ale również przestrzenne widzenie oraz wzajemne położenie przedmiotów. Ważna elementy na każdym etapie życia, dlatego też do gry zachęcamy całe rodziny – dzieci, rodziców, ciocie, wujków oraz dziadków. Gra Łapkosztuczki-sztuczkołapaki może stanowić także doskonałą pomoc terapeutyczną, na przykład w gabinecie integracji sensorycznej czy w terapii ręki.Podejmujesz wyzwanie?

  Post powstał w ramach projektu:
http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

6 komentarzy:

 1. Właśnie wczoraj moja chrześnica dostała tę grę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaka szalona gra! Musimy ją mieć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szalona i zabawna - zasady proste, trzy warianty trudności i gram :)

   Usuń
 3. Świetna gra. Można potrenować zręczność. To naprawdę trudne, żeby złapać tak elementy gry pomiędzy palce. Naprawdę super umiejętność :-) Jestem pewna, że to świetna zabawa dla całej rodziny :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda ;) Dla mnie trudno było zgiąć dwa mniejsze palce, gdy inne były wyprostowane i dodatkowo trzeba odpowiednio umieścić klocki - prawdziwe szaleństwo, ale widzę, że coraz lepiej sobie radzimy :) Trening czyni mistrza!

   Usuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia