Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Nowe tytuły z serii Książkożercy

wtorek, 25 sierpnia 2020

     
     Dzisiejszym wpisem rozpoczynam cykl blogowy Nauka łatwiej, w którym będę Wam przedstawiać gry, książki i pomoce ułatwiające naukę na różnych etapach edukacyjnych. Jak zachęcić dziecko do samodzielnego czytania? Odpowiedź jest prosta - podsuń mu ciekawe i dopasowane do jego możliwości książki.

     Książkożercy
to właśnie trzypoziomowa seria przeznaczona dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Opowiadania dostosowane zostały do ich umiejętności i doskonale sprawdzą się przy pierwszych samodzielnych próbach czytelniczych.

     Książeczki z tej serii są nam bardzo dobrze znane. To właśnie na nich szlifował czytanie mój młodszy syn. Mimo, że obecnie czyta już poważniejsze książki, to gdy pojawiły się u nas nowe tytuły chętnie zabrał się również do lektury. Teraz jednak książeczki pojawiły się z myślą o mojej najmłodszej córce, która przed debiutem w szkole podstawowej trenuje czytanie.


     Propozycją dla najmłodszych czytelników jest książeczka Inka ze Srebrnej Groty, czyli historia uroczej dziewczynki z żyjącej w czasach prehistorycznych. Inka mieszka w jaskini razem z rodziną i oswojonym wilczkiem Barikiem. Pewnego dnia dziewczynka spotyka w lesie mamuta! Co wyniknie z tego spotkania?

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 12.08.2020
Liczba stron: 24
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
 Cena: 9,99 zł
 
     Książeczka Inka ze Srebrnej Groty przeznaczony jest dla Książkogryzaków (poziom A), czyli dzieci, które poznały lub są w trakcie poznawania wszystkich podstawowych liter, uczą się składać z nich proste słowa, rozumieć sens prostych zdań, nie znają lub dopiero poznają litery ze znakami diakrytycznymi oraz dwuznaki i podejmują pierwsze próby samodzielnego czytania. Warto również wspomnieć, że opowiadanie przekazuje dzieciom bardzo ważne przesłanie, które można również odnieść do nauki czytania - wytrwałe ćwiczenia przynoszą nam wyczekiwany sukces!

     Zdecydowanie historia Inki to książeczkę dla mojej córki. Piękne wydana z mnóstwem ilustracje, sympatyczni bohaterowie oraz proste, krótkie teksty sprawiły, że świetnie poradziła sobie z samodzielnym czytaniem. A co najważniejsze z dużym zainteresowaniem i prawdziwą przyjemnością składała kolejne zdania.     Dla nieco bardziej zaawansowanych czytelników dedykowany jest tom Koko uczy się migać opowiadający o najsłynniejszej gorylicy na świecie o imieniu Koko, która nauczyła się języka migowego. Jak potoczą się dalsze losy małej gorylicy?
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 12.08.2020
Liczba stron: 48
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
 Cena: 12,99 zł
 
     Koko uczy się migać należy to książka do poziomu C i skierowana jest do dzieci, które radzą sobie z czytaniem dłuższych tekstów,  znają już wszystkie litery i rozumieją sens zdań złożonych. Użycie wszystkich dwuznaków, liter ze znakami diakrytycznymi oraz wprowadzenie trudnych ortograficznie wyrazów zapewnia do doskonały trening czytania. Dodatkowo książeczki z poziomu zaawansowanego zawierają słowniczek trudnych wyrazów.

     Tym razem historia jest dłuższa, poważniejsza i bardzo wzruszająca. Na stronach znajdziemy obszerniejsze teksty oraz rozbudowane zdania, które uzupełniają ilustracje. Z sympatyczną gorylicą dziecko nie tylko uczy się czytać, ale poznajemy również tajniki języka migowego i fascynujący świat małp człekokształtnych. Nas urzekła historia Koko i z wielką przyjemnością poznaliśmy jej losy.


     Seria Książkożercy to fajna propozycja dla małych moli książkowych. Pozwala dopasować teksty do indywidualnych możliwości dziecka, a dzięki różnorodności opowiadań każde znajdzie swoje ulubione. Książeczki są bogato ilustrowane, a teksty zapisane są przy użyciu dużej, czytelnej czcionki. Dodatkowo na końcu książeczki znajdziemy pytania umożliwiające sprawdzenie umiejętności czytana ze zrozumieniem oraz komplet motywujących naklejek. Na koniec wspomnę, że w serii ukazało się już 13 tytułów i możecie je kupić w naprawdę przystępnych cenach od 7- 9 zł. Wszystkie książeczki z serii znajdziesz na stronie KSIĄŻKOŻERCY, a w naszym wcześniejszym wpisie dowiesz się więcej o serii Książkożercy zaczynamy przygodę z czytaniem.


Jak podoba się Wam seria Książkożercy?


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

4 komentarze:

 1. Świetna jest ta seria na zaczęcie przygody z czytaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochamy tę serię! Jest fantastyczna!

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja 7 latka przeszła już pierwszy poziom na podobnych książeczkach z serii czytam sobie wydawnictwa Egmont więc chętnie zmienimy ilustrację i drugi poziom zaczniemy z tej serii 😁

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy tę, jak i kilka innych tytułów z tej serii. Są pięknie wydane, ciekaw ei bardzo pouczające.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia