Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Nowości dla małych pasjonatów przyrody

poniedziałek, 17 sierpnia 2020


Młodzi Przyrodnicy to seria książeczek dla młodych odkrywców przyrody. Z książeczek dowiedzą się najważniejszych przyrodniczych faktów, poznają ciekawostki z życia flory i fauny, a także rozwiną pasje przyrodnicze.

     Młodzi przyrodnicy to seria skierowana do dzieci w wieku wczesnoszkolnym i idealnie nadaje się do pierwszego czytania. Duża czcionka, krótkie zdania i ciekawe przyrodnicze historie z pewnością zachęca małych czytelników do samodzielnego czytania. Teksty zawierają także fachowe określenia biologiczne, które choć mogą wydawać się trudne zdecydowanie poszerzają słownictwo i wiedzę dzieci. Ważnym elementem książeczek są oczywiście piękne i kolorowe ilustracje. Warto zaznaczyć, że ilustracje są realistyczne i pomagają w poznawaniu przyrody. 

     12 sierpnia miały premierę dwa kolejne tytuły z tej serii  - Ptaki oraz Co w trawie piszczy.

Tytuł: Co w trawie piszczy
Tekst: Patrycja Zarawska
Ilustracje: Aleksandra Szpunar
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 12.08.2020
Liczba stron: 47
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena: 14,99 zł
 

     Główną bohaterką książeczki jest myszka Maszka, która oprowadza nas po łące. Wśród wielobarwnych kwiatów i soczystych traw skrywają się przeróżni mieszkańcy łąki. Cześć z nich jest przyjazna, inni stanowią śmiertelne zagrożenie dla małej myszki. Maszka uczy się żyć na łące bacznie obserwując życie mieszkańców łąki oraz istniejące po między nimi zależności. Czytelnik wraz z myszką poznaje życie pszczół, motyli, mrówek i chrząszczy grabarzy. Jednak na łące nie tylko żyją drobne organizmy. Maszka przybliża również czytelnikom wiele interesujących faktów o płazach, gadach i ssakach.
Tytuł: Ptaki
Tekst: Patrycja Zarawska
Ilustracje: Katarzyna Urbaniak
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 12.08.2020
Liczba stron: 47
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena: 14,99 zł


    Fija, to młoda wilga, które opuszcza swoje gniazdo i pokazuje nam fascynujący świat ptaków. Wilga frunie w kierunku łąki, jeziora oraz lasu i podpatruje ich mieszkańców. Tętniący życiem świat ptaków skrywa wiele tajemnic. Fija uczy się jak bezpiecznie zdobywać pokarm oraz gdzie szukać schronienia. W czasie wędrówki obserwuje różne ptaki i opowiada nam o nich. Zbliża się jednak jesień i wiele ptaków szykuje się już do odlotu w ciepłe kraje, jednak nie wszystkie. Są też takie, które zostają z nami cały rok.

     Bardzo się cieszymy, że kolejne tytuły dołączyły do serii Młodzi Przyrodnicy. Dzieciom spodobało się, że historie opowiadają zwierzęta, które dopiero poznają świat. Książeczki fajnie się czyta, a dzięki niewielkim wymiarom zmieszczą się one do każdej torebki i plecaka. Możemy więc czytać oraz podpatrywać przyrodę w czasie spacerów na łąkę i do lasu.


W serii ukazały się również:
Po którą sięgniesz jako pierwszą?

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

3 komentarze:

  1. Uwielbiam wszystkie książki o przyrodzie. Szczęśliwie dla nas, posiadamy kilka tytułów z tej serii. Te dwa również. 😉

    OdpowiedzUsuń
  2. Książeczki z tej serii po prostu mnie urzekły. Sama chętnie czytam bo sporo się można dowiedzieć

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękna seria i doskonałe ilustracje! Trudno się nimi nie zachwycić:)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia