Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Dlaczego Słońce świeci? Dlaczego deszcz pada?

poniedziałek, 7 września 2020


     Dziecięca ciekawość nie ma końca, a z ciekawego dziecka może wyrosnąć dociekliwy i ambitny dorosły, jeśli tylko otrzyma wsparcie oraz miłość. Pozwólmy dziecku poznawać świat, rozwijać pasję i dostarczajmy mu pozytywnych bodźców. Jeśli sami nie znamy odpowiedzi na pytania dziecka to znajdźmy źródła, które mam w tym pomogą.  Na szczęście mamy dostęp do Internetu oraz szeroką bazę wartościowych książek.

      Zapraszam na kolejny wpis z naszej blogowej serii Nauka łatwiej. Tym razem chcę Wam pokazać książki edukacyjne dla małych i trochę większych przyrodników. Wśród nowości wydawnictwa Wilga znajdziemy dwa nowe tytuły z serii Co i jak?, w których zawarto wiele przydatnych informacji, ciekawostek, a także odpowiedzi na wszystkie pytania nurtujące nasze dzieci.

Autor: Marta Krzemińska
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 12.08.2020
Liczba stron: 48
Oprawa: twarda
 Cena: 24,99 zł

     Dlaczego Słońce świeci? i Dlaczego deszcz pada? to rzetelne i przyjazne źródło wiedzy dla najmłodszych. W książkach tych znaleźć można wiele naukowych faktów, które zostały napisane prostym i łatwym do zrozumienia dla dzieci językiem. Aby ułatwić zapamiętywanie nowych informacji teksty zostały uzupełnione ciekawymi ilustracjami oraz przejrzystymi diagramami. Już same ilustracje są doskonałym nośnikiem wiedzy. Dziecko bardzo łatwo zrozumie i zapamięta krążenie wody w przyrodzie, czy budowę Układu Słonecznego. Dodatkowo na końcu książki zgromadzono najważniejsze informacje do zapamiętania.
     W czasie lektury dzieci dowiedzą się, jakie są rodzaje chmur i deszczu, czy deszcz pada wszędzie na świecie, czym jest Słońce i z czego się składa? Jak bardzo jest gorące? Jak wygląda kropla deszczu? I mogłabym tak wymieniać jeszcze długo. Muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona ilością i jakością przekazywanych informacji. Książki dedykowana są dla dzieci w wieku 3-5 lat, ale zapewniam, że mogą być pomocne w dalszej nauce. Z pewnością będą doskonałą pomocą w zrozumieniu wielu zagadnień również dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej, a na lekcjach przyrody w klasie 4 mogą posłużyć do powtórek materiału. Książki będą dziecku towarzyszyć przez wiele lat, rozwijać dziecięcą ciekawość i zainspirować do dalszego poznawania świata. 

     Na koniec chciałam wspomnieć jeszcze o samym wydaniu, które również zasługuje na pochwałę. Twarda oprawa, dobry jakościowo papier, przyjazny format, który zmieści się do każdego plecak. Chmurki z pytaniami na wewnętrznej okładce przykuwają uwagę i zachęcają do poszukiwania odpowiedzi. Wszystko to sprawia, że książka może być doskonałym prezentem oraz piękną lekturą dla małego przyrodnika.

    W książce Dlaczego Słońce świeci? mój czwartoklasista szukał wskazówek do wykonania zadania pierwszego z przyrody :)
Jakie było najbardziej zaskakujące pytanie zadane przez Wasze dzieci?


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

7 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawe książeczki, z pewnością spodobałyby się moim dzieciom

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniałe książeczki! Też je u siebie namy i już piwrwsseho dnia przeczytaliśmy obie od deski do deski :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe książeczki. Mój starszy synek lubi słuchać różnych ciekawostek, z pewnością te książki by mu się spodobały.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio widzę coraz więcej ciekawych książek. Świetna seria, nauka przez zabawę jest najlepsza.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiamy takie książki, które mają przyciągające wzrok ilustracje i wnoszą madre treści w życie dziecka :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiamy takie książki, które mają przyciągające wzrok ilustracje i wnoszą madre treści w życie dziecka :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mamy oba tytuły, są to bardzo ciekawe książeczki. W ogóle bardzo lubię publikacje dla dzieci od Wydawnictwa Wilga. Mam nadzieję, że w tej serii pojawia się też inne publikacje. Już nie możemy się ich doczekać.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia