Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Epidemia smartfonów - Manfred Spitzer

piątek, 26 lutego 2021

     Trudno wyobrazić sobie życie bez telefonów, tabletów i komputerów. Urządzenia te zapewniają nam kontakt, umożliwiają  pracę oraz dostarczają rozrywki. Jednak prawdziwym królem technologii i naszego życia jest często niepozornie wyglądający smartfon. 

     Smartfon zastąpiły telefon, aparat, komputer, radio, kompas, a nawet opiekunkę dla naszych dzieci. Jest niewielki, można go mieć zawsze i  wszędzie. Zmieniły nasze życie w takim stopniu, w jakim nie udało się to żadnej technicznej nowince. Musimy zdać sobie sprawę, że smartfony podbiły świat w oszałamiającym tempie i stały się nieodzownym atrybutem naszej codzienności. Smartfony towarzyszą nam od rana do wieczora w domu, w pracy,  a młode pokolenie nie wyobraża sobie bez nich życia. Bez wątpienia ułatwiają nam funkcjonowanie, ale czy zdajemy sobie sprawę z ich negatywnego a nawet destrukcyjnego wpływu?  

Czy mamy powody do obaw? 

Czy nomofobia będzie nam towarzyszą każdego dnia? 

Czy bliżej ma już do Smombie, czy jeszcze uda mam się trzymać nasze człowieczeństwo? 


      Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w najnowszej książce Manfreda Spitzer’a „Epidemia smartfonów. Czy jest zagrożeniem dla zdrowia, edukacji i społeczeństwa?". Manfred Spitzer psychiatra i neurobiolog, doktor nauk medycznych i filozofia jest autorem licznych tekstów oraz książek naukowych. Epidemia smartfonów jest jego czwartą publikacją na temat wpływu mediów elektronicznych na życie człowieka, a w szczególności na dzieci i młodzież. 
 
     Książka porusza bardzo istotne i często niewygodne tematy dotyczące niekorzystnego wpływu technologii na nasze życie. Zmusza również do refleksji na tym, jaką rolę odgrywa w naszym życiu smartfon. Treść została podzielona na 15 rozdziałów, w których autor przedstawia rzeczową analizę podpartą wieloma przykładami i badaniami. W książce znajdziemy dane z wielu najnowszych publikacji naukowych z wielu krajów. 

     Muszę przyznać, że książka Manfreda Spitzer'a otworzyła mi oczy na wiele kwestii związanych z relacjami i wpływem "szklanych ekranów" na naukę dzieci i młodzieży. Dzięki lekturze można zauważyć ile rzeczy i umiejętności nam umyka. Poprzez wzmożony kontakt z cyfrowymi technologiami mamy problem z odręcznym pisaniem, zasadami ortografii, liczeniem w pamięci, rozwiązywania trudności, a nawet kontaktem bezpośrednim z innymi ludźmi.

     Dla kogo mogłabym polecić książkę? Dla każdego kto chce wiedzieć więcej, poznać aktualne problemy społeczne, nie chce być tylko biernym odbiorcą otaczającego i zmieniającego się świata. Dla każdego kto odczuwa lęk przed pozostawieniem swojego smartfona na kilka godzin poza zasięgiem dłoni. Dla każdego kto z utęsknieniem wyczekuje na sygnał dopływający z social mediów. Dla każdego kto budzi się i zasypia ze smartfonem w ręce. A może łatwiej będzie napisać - dla każdego posiadacza smartfona ...

     Bez wątpienia Epidemia smartfonów to obowiązkowa pozycja dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów, ale również dla rodziców, którzy stoją w obliczu wychowania dzieci w nowej rzeczywistości technologicznej. Z pewnością lektura pozwoli na nowe spojrzeć na współczesnych świat i jego problemu.

      Książka Epidemia smartfonów ukazała się w serii Kontrasty i kontrowersje wydawnictwa Dobra Literatura. W serii znajdziemy książki poruszające istotne tematy, zmieniające postrzeganie rzeczywistości i dające do myślenia. 


A Ty zastanawiałeś się ile czasu spędzasz przed ekranem smartfona? 

 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

4 komentarze:

 1. Oj tak zdecydowanie za dużo spędzam czasu przed tym małym ekranem ;)
  Książki tego typu bardzo lubię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A książki to najlepszy sposób na oderwanie się od ekranów :)

   Usuń
 2. Odpowiadając na Twoje pytanie: za dużo. Ale staram się coś z tym zrobić i zmienić swoje nawyki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że zdanie sobie z tego sprawy to najważniejszy krok. Ja od jakiegoś czasu mam włączone powiadomienia o długości czasu spędzanego w scial mediach oraz raport tygodniowej aktywności na smartfonie ;)

   Usuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia