Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Quiz angielska przygoda - Adamigo

piątek, 5 lutego 2021

     Zapraszam w niezwykłą wycieczkę piętrowym, czerwonym autobusem po Londynie, gdzie nauka łączy się ze świetną zabawą. Poznajcie kolejną propozycję w ramach blogowej serii Nauka łatwiej - Quiz angielska przygoda.

 

     Quiz angielska przygoda to gra skierowana przede wszystkim dla najmłodszych, którzy rozpoczynają naukę języka angielskiego. Idealnie sprawdzi się dla dzieci w wieku przedszkolnym i do powtórek dla uczniów klas 1-3. Gra zawiera ponad 100 dwustronnych kart. Znajdziemy na nich grafiki oraz słówka na poziomie podstawowym – nazwy zwierząt, owoców i warzyw, kolorów, przedmiotów użytku codziennego oraz liczb. Zabawne ilustracje uprzyjemniają rozgrywkę, a duża i wyraźna czcionka umożliwia również zapamiętywanie pisowni wyrazów. Rozgrywka pozwoli dzieciom w łatwy sposób poznać nowe słówka oraz utrwalić wcześniej zdobytą wiedzę.

Tytuł: Quiz angielska przygoda
Wydawca: Adamigo
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 15 min
Ilość graczy: 2-4 osób

     Gra Quiz angielska przygoda może być również świetnym pretekstem do poznania historii i angielskiego styl życia. Świat jest bardzo ciekawy, warto odkrywać go przed najmłodszymi przy każdej okazji.

Co to jest  Big Ben?

Dlaczego w Wielkiej Brytanii obowiązuje lewostronny ruch?

Skąd nietypowe nakrycie głowy u strażników angielskich tzw. BERMYCA?


Zawartość pudełka:

 • 108 dwustronnych kart do gry 
 • plansza o wymiarach: 32 x 24 cm 
 • 4 pionki i kostka
 • instrukcja gry

     Grę można rozgrywać w 2 wariantach - Quiz oraz Odkrywanka. Zasady w obu rozgrywka są bardzo proste. W wariancie pierwszym gracze rozkładają planszę do gry, pionki na polu START i stosik z kartami angielskimi słowami do dołu. Grę rozpoczyna gracz, który wyrzuci więcej oczek na kostce. W każdej z rund gracz ma za zadanie rzucić kostką, a następnie podać właściwe angielskie słowo, odpowiadające podanemu na pierwszej karcie ze stosu. Po prawidłowej odpowiedzi może przesunąć pionek o wyrzuconą liczbę oczek. Celem gry jest jak najszybsze przejście całej planszy i dotarcie do Big Bena. Na planszy znajdują się pola specjalne – czerwone autobusy gwarantujące dodatkowy rzut kostką oraz rondo, które można opuścić po stanięciu na pole EXIT.

     W drugim wariancie do gry potrzebne są jedynie karty, które uczestnicy rozkładają 12 kart w czterech rzędach po trzy, polskimi wyrazami skierowanymi ku górze. Reszta kart tworzy stos obok rozłożonych kart. Grę rozpoczyna najmłodszy, który wybiera jedna kartę i podaje angielskie tłumaczenie polskiego słowa. Jeżeli udzieli poprawnej odpowiedzi – zabiera kartę, w przeciwnym razie karta wędruje na spód stosu. Rozgrywkę wygrywa gracz, z największą liczbą kart.

      Największa zaletą gry Quiz angielska przygoda jest dobra jakość wykonania i możliwość połączenia nauki z zabawą. Gra może być z powodzeniem wykorzystywana w edukacji szkolnej i domowej. Cenię gry  edukacyjne, a ta podbiła nasze serce swoją prostotą i uniwersalnością. Kolorowe, ilustrowane karty możemy również traktować jak typowe fiszki, tak moja ośmiolatka powtarzała materiał na lekcje angielskiego. Efekt jest znakomity. 

Czy Twoje dziecko chętnie uczy się obcych języków? 

 

Post powstał w ramach projektu:

http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

4 komentarze:

 1. O, wygląda ciekawie! Brakuje mi tylko pisowni drukowanymi literami - wtedy gra byłaby jeszcze bardziej przystepna, również dla najmłodszych 🙂

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale super 💪 przyda się nam do utrwalania angielskiego

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny pomysł na naukę języka ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dziękuję za polecajkę. Chętnie kupię he dla nas. Tym bardziej, że Jasiek jest zafascynowany nauka języka angielskiego.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia