Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Kosmiczne wyzwania - Artur B.Chmielewski

poniedziałek, 15 lutego 2021

     Kosmos od zawsze fascynował człowieka. Odległe planety, gwiazdy, podróże międzygalaktyczne i życie pozaziemskie pobudza wyobraźnię marzycieli, wizjonerów i naukowców. Tajemnice kosmosu chętnie odkrawają również dzieci, a najlepszym źródłem wiedzy są oczywiście książki.

       Dziś przychodzę do was z nowością wydawniczą dla dzieci i młodzieży, choć zapewniam, że i dorośli znajdą w niej coś dla siebie. Kosmiczne wyzwania to pakiet superwiedzy o projektach kosmicznych NASA, o pasji, o dążeniu do celu. A całość przedstawiona w taki sposób, by udowodni czytelnikowi, że nauka jest fascynującą przygodą. Mnóstwo ciekawostek, zadań do wykonania oraz ilustracji i zdjęć prosto z kosmicznego świata. Nie zabrakło również perełek dla pokolenia wychowanego na komiksach Papcia Chmiela. 

 

Autor: Artur B. Chmielewski  
Ilustracje: Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Okładka: twarda
Liczba stron: 192
Wiek czytelnika: 9-12 lat
Data premiery: 10.02.2021 
 
 
     W książce Kosmiczne wyzwania znajdziemy 10 kosmicznych rozdziałów, a w nich mnóstwo ciekawostek o kosmosie i pracy w największym laboratorium badawczym. Na kolejnych stronach możemy poznać najważniejsze kosmiczne projekty, drogi do rozwiązania problemów związanych z podróżami i podbojem kosmosu. Dowiemy się jak przebiegały przygotowania do najważniejszych misji kosmicznych i z czym przyszło zmierzyć się naukowcom. 

     Dodatkowo w książce na czytelników czekają kosmiczne zadania do wykonana. Wyzwania dodatkowo mobilizują młodych czytelników do poszukiwania wiedzy i rozwoju. Wspólnie z autorem możemy wykonać ultralekką strukturę typu Gossamer i zobacz, jak wyglądałby Tytus na różnych planetach. Zapewniam zabawa murowana!

     Na końcu książki znajdziemy również słowniczek z wyjaśnieniami podstawowych pojęć astronomicznych oraz kilka rad jak uczyć się efektywnie i z przyjemnością.
      
      Książka to także piękna i motywująca opowieść o Polaku, który spełnił swoje dziecięce marzenia i został inżynierem odpowiedzialnym za najważniejsze i najbardziej spektakularne misje kosmiczne w NASA. Artur Bartosz Chmielewski - inżyniera pracującego w Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA, a prywatnie syna Papcio Chmiela od dziecięcych lat marzył o budowaniu statków kosmicznych. Dzięki ciężkiej pracy, uporowi wybrał własną drogę zawodową, a dziś przekonuje, że warto podjąć największy trud by robić to co się kocha.
 
     Kosmiczne wyzwania to również ukłon w stronę ponadczasowej twórczości Papcia Chmiela. W książce znajdziemy tak dobrze znane rysunkowe postacie Tytusa, Romka i A'Tomka. Dla pokolenia wychowanego na komiksach Papcia Chmiela, książka ta będzie podróżą do młodzieńczych lat czytelniczych.
 
 

      Książka Kosmiczne wyzwania rozbudzi wrodzoną kreatywność, chęć obserwacji świata oraz zainteresowania przedmiotami ścisłymi. Autorowi udało się w ciekawy i przystępny sposób przedstawić nawet trudne zagadnienia. Zabawne anegdoty, pierwszoosobowa narracja i nieszablonowe podejście do tematu sprawia, że czytelnik zainteresowaniem poznaje kolejne fakty i tajemnice kosmiczne. 

      Dużym atutem jest również samo wydanie - sztywna opraw, mnóstwo grafik, ilustracji i zdjęć. Całość prezentuje się znakomicie i z pewnością będzie bardzo atrakcyjną pozycją dla małych odkrywców.

To książka o kosmosie, ale z zupełnie innej perspektywy. Polecamy!

 O jakiej misji kosmicznej marzysz? 

 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawa propozycja! My zawsze mieliśmy słabość do książek o tej tematyce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna pozycja dla ciekawych świata dzieci! Myślę, że trafi do naszej biblioteczki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa propozycja książkowa, zapewne jest kopalnią ciekawostek dla młodych czytelników

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna lektura dla młodych odkrywców.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia