Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Dlaczego rośliny rosną?

środa, 7 kwietnia 2021

Seria „Co, jak dlaczego” to prawdziwy skarb dla rodziców dzieciaków, które niestrudzenie zadają pytania o otaczający je świat. Najnowszy tom zabiera nas w fascynujący świat roślin. 

     W naszej domowej biblioteczce mamy wcześniejsze tomy z tej serii i wielokrotnie towarzyszyły nam w poznawaniu otaczającego nas świata. Dzieci bardzo chętnie do nich wracają i czerpią mnóstwo wiedzy, dlatego najnowsza część Dlaczego rośliny rosną? musiała pojawić się również w naszym domu. 


Autor: Marta Krzemińska
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 10.03.2021
Liczba stron: 56
Oprawa: twarda

     Krok po kroku wkraczamy w świat roślin. Książka pozwala w łatwy sposób poznać dokładną budowę zewnętrzną oraz wewnętrzną roślin.  Poznajemy różnice pomiędzy roślinami okrytonasiennymi oraz nagonasiennymi. Dowiemy się jak odżywiają się i co potrzebują do życia rośliny. Obejrzymy i poznamy budowę kwiatów, nasion, owoców oraz modyfikacje łodyg, czy korzeni. W książce została również omówione mchy, paprocie oraz rośliny wodne, anie zabrakło także ciekawostek na temat pasożytniczych roślin oraz rekordzistów w świecie roślin. cykl życiowym roślin. Mały czytelnik nauczy się, jak rozmnażać rośliny za pomocą sadzonek oraz pozna przykładowe obserwacje i doświadczenia, które może wykonać samodzielnie. W książce wyjaśniono bardzo wiele pojęć - fotosynteza, siewka, zarodnik. Najważniejsze informacje zostały zebrane w przystępnym słowniczku na końcu książki. 

Po co roślinom dwutlenek węgla? 

Co to jest chlorofil? 

Czy pod wodą są rośliny? 

Na czym polega zapylenie? 

Ile lat żyją drzewa? 
     Książka Dlaczego rośliny rosną? bardzo pozytywnie zaskakuje dużą ilością fachowej wiedzy przyrodniczej. Z drugiej strony książka została napisana prostym językiem, dzięki czemu dziecko nie będzie miało problemu ze zrozumieniem i zapamiętaniem faktów oraz ciekawostek. Interesującym treściom towarzyszą przyciągające uwagę ilustracje. Kolorowe, ale przejrzyste ilustracje pomagają w poznawaniu i zapamiętywaniu wiadomości. 

     Cała seria to wartościowa pomoc dydaktyczna dla dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym, jak również dla starszych dzieci. Książka będzie bardzo przydatna w nauce w szkole oraz w edukacji domowej i skutecznie zastąpi niejeden podręcznik do biologii. Może nam również towarzyszyć w czasie wędrówek na łąkę i do lasu pomagając w poznawaniu przyrody.

Zobacz również:


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia