Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Loteria - Krzysztof Jóźwik

czwartek, 15 lipca 2021


     Czytać warto zawsze, bez względu na pogodę, porę roku i dzień tygodnia. Jedni wolą ciepły piasek na słonecznej plaży, a inni długie jesienne wieczory, gdy za oknem panuje szaruga. Nieważne gdzie, ważne są tylko kolejne strony, które pochłaniamy.

     Prawda jest jednak taka, że dla wielu z nas to właśnie okres wakacyjny pozwala w spokoju poczytać książkę. Latem często wybieramy lekturę na łonie natury, wówczas naszą uwagę mogą zakłócać różne bodźce. Wtedy dobrze sprawdzają się wciągające książki akcji, kryminały oraz lekkie powieści obyczajowe. Dziś właśnie przychodzę do Was z książką sensacyjno-kryminalną osadzoną we współczesnych realiach technologicznych.

Tytuł: Loteria
Autor: Krzysztof Jóźwik
Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: 14.01.2021
Liczba stron: 344
Cena: 38 zł

     Lidia Felgson, dla przyjaciół Julia, spędziła ostatnie 5 lat za kratami więzienia, a to dopiero połowa wyroku, który otrzymała za udział w nieudanym zamachu terrorystycznym. Dzięki nienagannemu zachowaniu Julia warunkowo opuszcza mury aresztu karnego z  mocnym postanowieniem, że już nigdy nie wróci do więzienia. Podejmuje pracę na dwóch etatach, by związać koniec z końcem i układa swoje życie na nowo. Pragnie odbudować również relacje z mamą, jednak bez większego powodzenia. Julii doskwiera samotność, rozgoryczenie oraz tęsknota za życiem na poziomie, do którego przywykła przed pobytem w wiezieniu. Wszystko jednak może się zmienić za sprawą tajemniczego Jacka i jego planu zdobycia milionów euro w loterii Lucky Winners. Wykształcona i piękna Julia jest idealną kandydatką, by nawiązać kontakt z jednym z członków komisji nadzorującej cotygodniowe losowania. 
 
     Plan akcji na pierwszy rzut oka wydaje się nieprawdopodobny, jednak wykorzystanie nowoczesnej technologii oraz zdolności hakerski Jacka gwarantowało sukces. Samo włamanie do systemu losującego jest  przykrywką prawdziwej misji agentów KGB. Mózgiem operacji jest Miłosz, a głównym celem jest niepozorna teczka przechowywana przez byłego ministra, Norberta Moczara. Cała czwórka rozpoczyna niebezpieczną rozgrywkę, w której mieszają się interesy i pragnienia, a wszystkiemu bacznie przyglądają się polskie i bezwzględne białoruskie służby. 

7, 15, 21, 33, 47, 69, 82, 91 

     Loteria to kolejna część serii powieści sensacyjnych związanych z cyberprzestępczością. Książka opowiada historię bohaterów, których można poznać w czasie lektury pierwszego tomu pt. Zamachowcy. Zapewniam jednak, że można czytać  książki niezależnie, ponieważ wszystkie istotne wątki zostały świetnie przedstawione. Tak było w moim przypadku i bez problemu odnalazłam się w kontynuacji przygód Julii.  

     Książkę Loteria czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Historie poznajemy z punktu widzenia kilku bohaterów, co pozwala wczuć się w ich sytuację. Ciekawi bohaterowie, intryga i zwroty akcji, które sprawiają, że kolejne strony czytałam ze sporym zainteresowaniem. W czasie lektury możemy przeżyć romantyczne chwile w Paryżu i mrożące krew w żyłach momenty na białoruskiej ziemi. Są wielkie pieniądze, tajne służby, cyberprzestępczość i polityczne układy, a w tym wszystkim ludzie, którzy chcą przetrwać i zawalczyć o lepsze życie.A co Ty czytasz tego lata? 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

1 komentarz:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia