Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

14-14 Przyjaźń ponad czasem - Silène Edgar i Paul Beorn

sobota, 5 marca 2022

W ten weekend w moje ręce wpadła książka Silène Edgara i Paula Beorna 14-14 Przyjaźń ponad czasem. Jest to książka skierowana do młodzieży, jednak i ja znalazłam w niej coś dla siebie.  


Autorzy: Silène Edgar i Paul Beorn
Tłumaczenie: Patrycja Masłowska
Wydawnictwo: Nowa Baśń
Ilość stron: 280
Premiera: 2021
 

      Staroświecka, zardzewiała na rogach skrzynka na listy oraz nowa, żółta skrzynka pocztowa łączy światy dwóch nastolatków - Adriana i Hadriana. Znaczek z Braque'a, niechlujne pismo i zaskakujące słownictwo, kontra idealna kaligrafia i staroświeckie zwroty. Jak to może się skończyć? 

     Adriana i Hadriana zmagają się z typowym problemami dla swojego wieku - trudnościami w szkole, konfliktami z rodzicami i rówieśnikami oraz pierwszymi zawodami miłosnymi. Choć chłopcy pierwsze listy piszą raczej z chęci odbębnienia sprawy i z odrobiną kłamstw w treści, to jednak szybko się to zmienia. Nastolatkowie odnajdują nić porozumienia i bratnią duszę nie zdając dobie sprawy, że dzieli ich 100 lat. Hadrian wita właśnie początek 1914 roku, a Adrian rok 2014. Kiedy odkrywają prawdę, Adrian staje przed olbrzymim wyzwaniem, bowiem zna przyszłość oraz widmo zbliżającej się I wojny światowej.      14-14. Przyjaźń ponad czasem to ciepła, wartościowa opowieść, która jest miłą odskocznią od codziennych problemów. Książka doskonale dodaje dwa różne światy pod względem technologicznym i kulturowym, a z drugiej pokazuje uniwersalne wartości - przyjaźń, lojalność i docenianie tego, co się ma. Dla ludzi młodych, do których skierowana jest książka to może być bardzo dobra lektura budująca pozytywne emocje i zmuszająca do refleksji nad życiem. Dodatkowo w czasie lektury można przybliżyć sobie odrobinę historii z czasów I wojny światowej, którą zawsze warto znać, by nigdy nie dopuści do jej powtórki. 

     Książkę czyta się szybko i przyjemnie, a zakończenie chwyta za serce. Napisana została lekkim, odrobinę młodzieżowym językiem. Akcja może nie jest zawrotna, jednak nieustanie  trzyma w napięciu. Dobrze została przyjęta przez mojego jedenastolatka. Bardzo mnie to cieszy, że są takie wartościowe książki młodzieżowe. 

A gdyby tak znaleźć taką magiczną skrzynkę na list? 


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam!

4 komentarze:

 1. nie wiem, czy jestem gotowa na taką historią, ostatnio zbyt wiele rzeczy chwyta mnie za serce

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że zakończenie chwyta za serce. Dziękuję za polecenie tego wydania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja akurat lubię książki dla młodzieży, więc ta jest ok.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam wątek podróży w czasie :) nie wiem czy teraz wzruszające pozycje będę mogła przełknąć, ale może kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia