Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Wszystko o ... sowach - Wydawnictwo Dragon

czwartek, 3 marca 2022


O serii edukacyjnej Wszystko o ... pisałam już wcześniej, bo jest bardzo lubiana przez moich czytelników. Książki zawierają mnóstwo przystępnych i ciekawych informacji, które uzupełnione są zabawnymi ilustracjami. Uwielbiam tą szatę graficzną oraz sposób przekazywania wiedzy!

     Sowy są wyjątkowe pod wieloma względami. Od wieków fascynują ludzi, rozbudzają wyobraźnię i często budzą obawy. Wokół nich narosło wiele nieprawdziwych przesądów. W niektórych regionach nawet obecnie przypisuje się im magiczne moce. Choć trzeba pamiętać, że w dawnych czasach postrzegano sowy jako zwiastun kłopotów i wcielenie zła. 

Autor: dr Radosław Włodarczyk, dr Maciej Kamiński, Blanka Olasik 
Wydawnictwo: Dragon
Liczba stron: 59
Oprawa: twarda
 Data wydania: 24.01.2022

 
   Książka Wszystko o ... sowach odkrywa przed czytelnikiem urzekający i tajemniczy świat niezwykłych nocnych ptaków. Podzielona została na 10 rozdziałów odpowiadających na wiele pytań dotyczących sów żyjących w Polsce i na świecie.

Jak żyją sowy?

Czym się zajmują?

Co jedzą?

Kiedy śpią?

Gdzie mieszkają?

W jaki sposób wychowują swoje pisklęta?

Ta książka odpowiada na wszystkie pytania!     Książka Wszystko o sowach powstała pod baczną opieką dwóch miłośników ornitologii, którzy na co dzień pracują  na Uniwersytecie Łódzkim oraz szeroko angażują się w edukację dzieci i młodzieży. Dr Radosław Włodarczyk oraz dr Maciej Kamiński zebrali najistotniejsze wiadomości oraz niesamowite ciekawostki na temat sowiego życia. Mamy więc pewność, że przedstawione fakty ukazują obecny stan wiedzy na temat sowiego życia. Dzięki tej publikacji możemy poznać gatunki polskich sów, ich zwyczaje, ulubioną kuchnię, a nawet małe tajemnice. Książka porusza wiele innych intrygujących tematów, które nie tylko zainteresują najmłodszych, a również poszerzą wiedzę dorosłych. Wspaniały i zabawny album edukacyjny będzie perełką q naszej biblioteczce.

      Książka przyciąga wzrok od samej okładki, a wnętrze tylko potęguje te odczucia. Teksty uzupełniają różnej maści słodkie, groźne i zabawne sówki, sóweczki i płomykówki autorstwa Blanki Olasik. Musze przyznać, że autorka zaskoczyła mnie wielorakim ujęciem sowiego tematu. Wraz z córką wybierałyśmy  ulubione sówki i nawet spróbowałyśmy naszych sił w rysowaniu.

 Czy znasz serię Wszystko o...?

 

 Dotychczas w serii ukazały się:

• Wszystko o pszczołach
• Wszystko o koniach
Wszystko o kotach
Wszystko o psach
• Wszystko o niedźwiedziach
Wszystko o krowach 

NOWOŚCI

  • Wszystko o mrówkach 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam!

1 komentarz:

  1. Lubię takie wciągające książki o zwierzętach, więc o sowach też chętnie poczytam.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia