Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Rzeczy, które robimy w ciemności - Dominika Van Eijkelenborg

piątek, 25 lutego 2022

Chyba każdy z nas zastanawiał się kiedyś co by było, gdyby... 
Gdybym podjął inną decyzję? 
Gdybym postąpił inaczej? 
Gdybym powiedział więcej lub zamilknął wcześniej? Przeszłości nie zmienimy, a przecież to ona w dużej mierze nas buduje i niszczy.

     
     Rzeczy, które robimy w ciemności to thriller, w którym obyczajowe wątki wybijają się na pierwszy plan. Poznajemy trójkę bohaterów pozornie niezwiązanych ze sobą, jednak przeszłości nie da się całkowicie wymazać. Joanna nagradzana fotografka, Lia właścicielka prestiżowego holenderskiego czasopisma oraz Tomasz pracownik budowlany - jaką kryją tajemnicę?
 
Autorka: Dominika Van Eijkelenborg
Premiera 22.09.2021
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Ilość stron: 488
Kategoria: Thriller
 
     
      W fabule książki przeplatają się dwa główne wątki. Historia przyjaźni z przed lat Julii, Joanny i Tomka oraz współcześnie rozgrywające się wydarzenia w Holandii. Joanna nakreśliła sobie przeszłość i pieczołowicie ją pielęgnuje, do momentu, gdy w lokalnej gazecie znajduje zdjęcie przyjaciela z danych lat. W jednej chwili wszystko rzuca i podąża za ulotnymi wspomnieniami. Tomasz skutecznie odrzucił dawne życie w Polsce i buduje je na nowo z Lia Kornmann, kobietą sukcesu, która będzie musiał się zmierzyć z tragicznymi zdarzeniami. Jej jedyny syn Jasper ginie w tajemniczych okoliczności. Policja nie podejmuje wystarczających działań. W poszukiwania nastolatka włącza się Tomasz oraz młody policjant, który zostaje odsunięty od policyjnego śledztwa. Odkrywają, że Lia jest związana z porywaczką, dla której liczy się tylko zemsta.

Przeszłość była jak ruchome piaski. Im bardziej wierzgał, próbując się wydostać, tym bardziej się pogrążał. - str 406
     
 
     Rzeczy, które robimy w ciemności to książka, w której znajdziecie dobrze wykrawanych bohaterów, tajemnice i niepewność. Historia trzyma w napięciu, które wzmacnia się z każdym kolejnym zwrotem akcji. Autorka odkrywa karty bez pośpiechu pozwalając czytelnikowi snuć własne przypuszczenia. Czas, miejsce oraz wątki bohaterów przeplatają się jak kadry kolejnych fotografii by w końcu powstała oryginalna galeria życia.
      Muszę przyznać, że bardzo pochłonęła mnie opowieść i liczyłam na spektakularne powiązanie obu wątków, jednak w tym temacie czuję lekki niedosyt. Autorka postawiła zdecydowany nacisk na psychologiczne rozwiązanie, a ja liczyłam na bardziej zaskakujący i nieprawdopodobne rozwiązanie. Nie zmienia to faktu, że książkę polecam i przeczytałam ją z przyjemnością.
 


Czy przeszłość wybacza? 

 
Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam!

2 komentarze:

  1. Bardzo przyciągająca okładka, fabuła też zaciekawia:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo podobała mi się ta książka. Zdecydowanie jest tu więcej psychologii niż sensacji, ale ogromnie podobały mi się te psychologiczne niuanse i historia przeszłości Joanny i Tomasza

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia