Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Tatusiu, czy dziesięć to dużo? - Sabine Bohlmann

poniedziałek, 2 maja 2022

Dziś przychodzę do Was z piękną książeczką dla najmłodszych od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Zajrzyjcie do środka...

Autor: Sabine Bohlmann
Ilustrator:  Emilia Dziubak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 
Liczba stron: 32
Data premiery: 27.04.2022

     Tatusiu, czy dziesięć to dużo to urocza opowieść o cierpliwym tacie i małym Wilczku, który zadaje mnóstwo pytań. Wilczek chce wiedzieć, czy jest duży, szybki, sprytny, odważny i choć pytania wydają się łatwe, to już sama odpowiedź nie. Wszystko zależy bowiem od perspektywy, od tego z czym porównamy, jak spojrzymy na świat. Mały Wilczek przy żyrafie jest malutki, a przy żabce ogromny, a porównując wzrok przy krecie widzi znakomicie, lecz wzrok orła jest najlepszy w lesie. Wilki odpowiada na pytania syna pokazywać jednocześnie jak ciekawy i skomplikowany jest świat. Wilk zachęca malca do obserwowania świata i wyciągania wniosków. Zawsze warto pytać i szukać odpowiedzi. 

     Opowieść pięknie ukazuje, że mimo różnic jest w życiu wartość niepodważalna, pewna i ponad wszystko. Jest tylko jedno pytanie, na które jest tylko jedna odpowiedź:

- Kochasz mnie?      Główna rolę w książce oczywiście odgrywają piękne ilustracje. Tekstu nie jest dużo, natomiast znajdziemy tam powtarzająca się frazę, co młodsze dzieci bardzo lubią. 

 - Tak już w życiu jest. Dokładnie tak, a nie inaczej!

     Książka może być idealnym pretekstem do rozmów na temat odmienności, mocnych stron i oczywiście miłości. 

 

 A wasz Wilczek jakie pytania zadaje? 

 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam!

3 komentarze:

  1. Wszystkie książki ilustrowane przez Emilię Dziubak bierzemy w ciemno. Są wspaniałe!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze, że wciąż powstają nowe książki na temat odmienności i tolerancji.

    OdpowiedzUsuń
  3. Tolerancji? A gdzie tu szukać tę tolerancję ech... Niektórzy marzą o tym, by tylko przeżyć...

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia