Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Menopauzing, czyli nowy początek

wtorek, 26 września 2023

 

Pierwsza miesiączka, pierwsza miłości, pierwsze zbliżenie, pierwsza ciąża ... czas płynie i mimo, że różnych dróg życiowych na każdą z nas czeka, gdzieś blisko lub jeszcze daleko menopauza. Owiana raczej lękiem, smutkiem i niewiedzą. Dlaczego tak mało o niej wiemy? Dlaczego boimy się o niej mówić, pytać? Dlaczego wiele kobiet woli cierpieć w milczeniu?

      Brytyjski bestseller #1 Sunday Times’a, książka Roku The British BookAwards 2023 Menopauzing, czyli nowy początek to prawdziwy manifest w kierunku każdej z nas w odczarowaniu menopauzy. Wspaniały duet dwóch kobiet na bazie najnowszych badań naukowych omawiają, czym jest proces menopauzy. Davina McCall, popularna prezenterka telewizyjna opisuje własną drogę zmagania się z pierwszymi objawami, poszukiwaniem wiedzy i pomocy. Doktor Naomi Potter wzbogaciła natomiast książkę merytoryczną wiedzą i doświadczeniem, które nabyła w czasie wieloletniej pracy.Jej misją jest dostarczenie kobietom aktualnej, opartej na dowodach naukowych informacji.

Autora: Zofia Leszczyńska-Niziołek
Wydawnictwo: Wydawnictwo Buchmann
Data wydania: 27 września 2023
Liczba stron: 304
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

     Menopauzing, czyli nowy początek to przewodnik, który w zabawny, bezpośredni i bezpruderyjny sposób opowiada o często ukrywanym, wstydliwym oraz mało znanym okresie życia każdej kobiety. Muszę przyznać, że książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła - świetnie wydana, przystępnie napisana, a jednocześnie zawierająca mnóstwo fachowej wiedzy. Ważne informacje są wyróżnione w kolorowych polach, a przesłania zapisano większą czcionką, są również diagramy i ryciny. Nie jest to jednak nużąca rozprawa medyczna, a błyskotliwy dialog autorek z czytelnikiem. Zawiera uproszczenia i potoczną terminologię, dzięki czemu dotrze do każdej z nas, a jednocześnie jest rekomendowana przez towarzystwa naukowe. Przedmowę do polskiego wydania napisała dr n.med. Katarzyna Skórzewska.

     Zgodnie z podtytułem Jak zdrowo i z energią wejść w kolejny etap swojego życia, książka wręcz emanuje pozytywną energią oraz humorem. Na kolejnych stronach możemy przeczytać o wszystkim co związane jest z kolejnym etapem w życiu każdej z nas.  W czasie lektury możemy przeczytać o zmianach fizycznych oraz psychicznych, jakie zachodzą w ciele kobiety w okresie przekwitania, o hormonalnej zastępczej terapii, o seksie, relacjach oraz o zdrowym stylu życia. Autorki nie unikają trudnych i intymnych tematów, a także obalają szkodliwe mity na temat menopauzy. W książce znajdziemy ogrom historii kobiet, dzięki czemu możemy przyjrzeć się różnym doświadczeniom i problemom związanych z menopauzą. Autorki zwracają się również do wszystkich partnerów i podpowiadaj jak radzić sobie i pomagać kobiecie w czasie przekwitania. W ten sposób powstało prawdziwe kompendium podstawowej wiedzy na temat menopauzy.

     Bardzo cieszę się, ze na polskim rynku również pojawiła się ta wartościowa i wspierająca książka. Lektura pozwoli przejść przez czas zmian spokojniej, pewniej oraz z zastrzykiem rzetelnej wiedzy i to niezależnie czy menopauza dotyczy ciebie osobiście, czy kogoś bliskiego. Dlatego Menopauzing powinien zagościć w biblioteczce każdej kobiety!"Menopauza to nie koniec! to nowy początek!" - Menopauzing

 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam!

3 komentarze:

  1. Tematyka książki bezpośrednio mnie dotyka, nie zawsze daję sobie radę z tym procesem, zatem chętnie podłapałabym przydatne wskazówki. Izabela Bookendorfina

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak naprawdę ten etap w życiu kobiety na dużo plusów, po prostu coś się dzieje jak przez całe życie i trzeba jakoś zareagować i coś z tym zrobić, ale nie męczyć się :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Każdy etap niesie ze sobą nowości. Kwestia tego jak je przyjmiemy. Po prostu MAMA

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia