Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn - Jessica Woody

wtorek, 3 października 2023


Świat rówieśników to nie tylko wspaniałe przyjaźnie, niezapomniane przygody, sekrety i uśmiechy. Czas dorastania w grupie ma również te mroczne i bolesne przeżycia. Chyba każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu był częścią toksycznych relacji rówieśniczych.   

     Wychowanie dziecka to niełatwa rzecz. Wiem to dobrze na przykładzie własnych pociech, jak i z pracy zawodowej. Na moim prywatnym pokładzie trójka nastolatków - dwóch synów i najmłodsza córka. Każde dziecko wymaga indywidualnego podejścia, z każdym pojawiają się również inne trudności. W przypadku dziesięcioletniej córki obecnie na pierwszy plan wysuwają się problemy w relacjach rówieśniczych. O ile w przypadku chłopców były bójki w szatni, ale raz dwa wszystko kończyło się szybko i bez większych konsekwencji w dalszych relacjach. To u dziewczynek jest zdecydowanie inaczej - obrażanie, obmawianie, wyśmiewanie wyglądu, wykluczanie z grupy. Sytuacje bywają naprawdę trudne.

     ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn jest właśnie odpowiedzią na aktualne i ważne problemy społeczne dzieci i młodzieży. Książki z serii Jestem Obok i Wspieram nie tylko w przystępny sposób opisują dane zagadnienie, ale również dają pomocne wskazówki, jak radzić sobie w konkretnych sytuacjach.

Autora: Jessica Woody
Wydawnictwo: Dobra Literatura
Data wydania: 21 września 2023
Liczba stron: 142
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

     Jednym z najtrudniejszych problemów, z jakimi borykają się dziewczynki, jest bycie obiektem lub świadkiem nękania rówieśniczego. W 1897 roku Fredrika L. Burka po raz pierwszy użyła sformułowania "bully" w odniesieniu do znęcania się dzieci nad słabszymi od siebie. Z czasem pojęcie bullyingu rozszerzono i określa zjawisko agresji w grupie rówieśniczej na różnych poziomach  - werbalnym, fizycznym i relacyjnym. Dane są stwarzające, przybierają na sile i z roku na rok pojawiają się nowe przejawy bullyingu.  Musimy być również świadomi, że zjawisko zatacza coraz szersze kręgi, a rozwój nowych technologii oraz powszechna ich dostępność młodzieży, niestety niesie ogromne zagrożenia. Dlatego tak ważne są publikacje, które dają praktyczne narzędzia wspierające w walce budowania właściwych relacji rówieśniczych. 

     ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn to praktyczny przewodnik, który pomoże dziewczętom odzyskać głos i skutecznie sprzeciwić się prześladowaniu, niezależnie od tego, czy doświadczają go osobiście, czy dotyka ono ich przyjaciół. W książce omawiane są tematy związane z zastraszaniem między dziewczynami, ale przedstawione problemy można traktować uniwersalnie. Mnóstwo prostych, celnych wskazówek pozwala wprowadzić je we własne życie. W książce znajdziemy miejsce na zapiski na temat własnych doświadczeń, które przelane na papier mogą mieć terapeutyczny wpływ. Bardzo dobrym pomysłem jest również umieszczenie w książce ćwiczeń, quizów i afirmacji pomagających walczyć z bullyingiem. To wszystko sprawia, że ta niewielka książka skupia różnorodne drogi prowadzące do budowania pewności siebie, kształtowania empatii rówieśniczej i odkrywania problemów w relacjach.

• Czym jest dręczenie/nękanie? • Dlaczego się zdarza? 

• Jaka jest różnica między nękaniem a dokuczaniem? 

• W jaki sposób bullyingują dziewczęta, a w jaki chłopcy?

• Jak wyjść z toksycznej przyjaźni? 

• Jak nie ulegać presji innych? 

• Jak nawiązywać wspaniałe przyjaźnie na całe życie?

      Książka ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn w równym stopniu skierowana jest do nastoletnich odbiorców, jak i do dorosłych czytelników. Każdy odnajdzie w niej coś dla siebie i powinna być obowiązkową lekturą. Dla nastolatków książka może okazać się praktycznym drogowskazem w postępowaniu oraz w zrozumieniu emocji własnych oraz innych. Książka stanowi również cenne narzędzie do pracy dla nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz rodziców. Dorośli mają szansę zaczerpnąć z niej wiele praktycznych porad.Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 

Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

1 komentarz:

  1. Bardzo fajnie, że tak ważne treści są opakowane w atrakcyjną dla dzieci i młodzieży formę. Niestety teraz takie czasy, że sama treść to za mało, żeby przykuć uwagę młodego czytelnika.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia