Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Lightfall Tom 1 i 2 - Tim Probert

czwartek, 9 listopada 2023

 

Dużo się mówi i pisze o korzyściach z czytania książek. A co z komiksami? W warto je czytać? Przeczytajcie ten wpis, a przekonacie się, że nie tylko warto, ale trzeba czytać i oglądać.

     Lightfall, to nasz debiut z twórczością Tim'a Probert'a. Muszę napisać jednak, że jeden tom to zdecydowanie za mało i bardzo się cieszę, że w zdecydowałam się od razu na zamówienie drugiej części. Autor stworzył wspaniałą, ciepłą historię, która pokazuje jak przeciwieństwa się uzupełniają, że warto wierzyć we własne siły i nie podawać się mimo przeciwności losu oraz targającym lękom. Opowieść wciąga od pierwszych stron i zapewniam, że będziecie wypatrywać kontynuacji, tak jak my! Historia zapiera dech w piersiach, a dynamiczne i pełne detali ilustracje przyciągają. To prawdziwy master szyk ilustratorski. Mogłabym pisać w nieskończoność - pięknie, hipnotyzująco i zachwycająco. Całkowicie zatraciliśmy się w niezwykłych ilustracjach, które przenoszą czytelnika w klimatyczny świat Irpy. Ilustracje tworzą odrębną historię, do której tekst jest tylko dodatkiem. Komiks czyta się ekspresowo, ale oglądać go można godzinami. Jeśli do tej pory unikaliście komiksowej formy, to zapewniam, że teraz zmienicie zdanie.

Tytuł: Lightfall
Autor:Tim Probert
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 11.10.2023
Liczba stron: 256
Wiek: 9-12 lat
 


 Lepiej iść z przyjacielem w ciemności niż samemu w świetle - Helen Keller*


     W księdze pierwszej, Utracone Światło, poznajemy świniomaga Alfirida i jego przybraną wnuczkę Bei. W sercu leśnych ostępów Irpy stoi ich dom, w którym wiodą spokojny żywot połączony z prowadzeniem sklepu z eliksirami. Świniomag przyrządza lekarstwa oraz mikstury dla okolicznych mieszkańców, a wnuczka pomaga mu w gromadzeniu niezbędnych składników. Pewnego dnia Bea poszukując kolejnych składników do eliksiru dziadka i spotyka Cada, przedstawiciela rasy Galdurian, uważanej od dawna za wymarłą. Cad wierzy, że tylko mądry czarodziej Alfirid pomoże mu odnaleźć jego zaginiony lud. Niestety okazuje się, że świniomag znika w tajemniczych okolicznościach i tak rozpoczyna się niesamowita i niebezpieczna przygoda dwojga wędrowców, którym przyjdzie ocalić całą krainę.Wiesz, Hobbes, są takie dni, gdy nie pomagają nawet moje szczęśliwe majtki w rakiety - Bill Watterson*

     W drugim tomie, Cień ptasich skrzydeł, Bea i radosny stworek Cad przemierzają Irpę w poszukiwaniu dziadka, a jedynie co otrzymują to tajemniczy list od niego. Świniomaga Alfirid prosi w nim swoją wnuczkę i jej towarzysza o odnalezienie Ducha Lorgona, pradawną istotę, która stworzyła całą Irpę. Misja wydaje się nieprawdopodobna, ale do drużyny dołącza trzeci wędrowiec, by wspólnie ocalić świat i poznać tajemnicę Ducha Światła.

Czy nasi bohaterowie odnajdą świniomaga?
Czy pokonają Kesta i ocalą Irpę?
Czy znajdą sposób, żeby przywrócić światu słońce?

Przekonacie się sami. Naprawdę warto!

*cytaty z Lightfall - Tim Probert

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam!

1 komentarz:

  1. Niebawem będę je czytać. Jestem przekonana, że mi się spodobają.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia