Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

„Było sobie życie” obchodzi 30 urodziny w nowym wydaniu!

środa, 15 marca 2017


Ponadczasowa seria filmów edukacyjnych "Było sobie życie" Alberta Barille trafiła na ekrany telewizorów 30 lat temu. Przez ten czas wychowała kolejne pokolenia swoich fanów oraz miłośników biologii. W związku z niesłabnącym zainteresowaniem serialem, Wydawnictwo Hippocampus postanowiło uczcić jubileusz wydając film w nowej wersji HD.


Bajka "Było sobie życie" towarzyszyła mi w dzieciństwie i wywarła olbrzymi wpływ na moje zainteresowania oraz drogę zawodową. Wielu z Was z ogromnym sentymentem wspomina tę kultową serię bajek, a muzykę oraz piosenkę "Oda do życia", mimo upływających lat potrafimy bezbłędnie zanucić.

" Życie, życie, życie, życie,
Życie, życie, życie, życie.
Życia piękny dar
Budzi się w nas jak wiosenny świt"

Bardzo cenie filmy animowane, które nie tylko bawią, ale i przemycają wiedzę o otaczającym świecie. Takimi filmami bez wątpienia jest seria "Było sobie życie". Autor serialu, Albert Barillé, był przekonany, że dzieci rozumieją znacznie więcej, niż nam się wydaje. Podkreślał, że należy je traktować poważnie i dać im odpowiednie narzędzia, dzięki którym mogą rozbudzać swoje pasje. Bajki są jednym z najprostszych sposobów na przekazywanie wartościowej wiedzy. Jeśli już nasze dzieciaki oglądają bajki warto sięgać po takie, które tą wiedzę przekazują. Po obejrzeniu serii "Było sobie życie", ciało ludzkie oraz jego funkcjonowanie nie będzie miało przed waszymi dziećmi tajemnic, a dodatkowo możemy rozbudzić ich wewnętrzną ciekawość i chęć poznawania świat.

"Sprawić, by dzieci chciały wiedzieć, obudzić w nich ciekawość. 
Uwierzyć, że rozumieją więcej, niż wydaje się dorosłym…"
Albert Barillé -autor filmu


„Było sobie życie” to ekscytująca podróż po ludzkim ciele, jego ewolucji i funkcjonowaniu. Wszystko zaczyna się od najprostszej komórki w odcinku "Planeta komórek", by następnie przybliżyć nam procesy zachodzą w czasie zapłodnienia, rozwoju i narodzin człowieka w odcinku drugim "Narodziny". Razem z naszymi bohaterami  - Mistrzem, Kapitanem Piotrem, Porucznikiem P.S.I, Hemo, Sierżantem Kruszyną oraz innymi przemierzamy wnętrze ludzkiego ciała. Poznajemy układ ruchu, układ krwionośny, oddechowy, odpornościowy, nerwowy, pokarmowy, limfatyczny, wydalniczy, narządy zmysłów oraz skórę. Komórki, leukocyty i czerwone krwinki przeżywają niesamowite przygody, stają do pojedynku z bakteriami, wirusami oraz wypełniają swoje bardzo istotne zadania. Poznajemy zasady zdrowego trybu życia, podstawy higieny i opieki nad chorymi. A wszystko to zostało przedstawione w zabawny, przystępny oraz pouczający sposób, który sprawdza się od wielu lat. Nasza podróż kończy się w odcinku 26 pt."Życie toczy się dalej", gdzie możemy obserwować, co się dzieje w naszym ciele w chwili naszej śmierci. W sumie 10 godzin zebranych na 6 płytach DVD w nowej Złotej Kolekcji wydawnictwa Hippocampus.

Od czasu powstania bajki wiele zmieniło się w technologii, dzięki rekonstrukcji serii, której podjęło się studio Mikros Image, młode pokolenie ma okazję doświadczyć nowej jakości HD. Wyraziste barwy, doskonały kontrast i ta sama dawka wiedzy, która mimo upływu lata nadal fascynuje i uczy. Zobaczcie sami.


Złota Kolekcja do nabycia w salonach Empik już od 15 marca 2017 roku, a z okazji 30 - lecia możemy się spotkać z samym Mistrzem w Warszawie :
 • 18 marca w godz. 12-18 w Empik Galeria Mokotów
 • 25 marca w godz. 12-18 w Empik Blue City
 • 8 kwietnia w godz. 15.30-18.00 w Instytucie Francuskim
W programie : wspólne rozgrywki planszowe, spotkanie z Mistrzem, wyjątkowe nagrody.

http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.htmlhippocampus

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

7 komentarzy:

 1. Uwielbiałam tę bajkę! Chętnie teraz pokażę ją synowi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam jak sama oglądałam tą bajkę- z otwartymi ustami! Chętnie skorzystam i pokażę ją dziecku- fajne przygotowanie do trudnej rozmowy :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, dziecko może wiele dowiedzieć się z filmu :)

   Usuń
 3. super,kiedys oglądałem tą bajkę

  OdpowiedzUsuń
 4. z "było sobie życie" najbardziej złożone aspekty dotyczące ludzkiego ciała z punktu widzenia dziecka nigdy nie stanowią problemu, bardzo przystępna forma którą polecam każdemu!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia