Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Uwaga, wilk! i inne bajki Ezopa - Nasza Księgarnia

sobota, 25 marca 2017


Bajki Ezopa wciąż cieszą się olbrzymią popularnością, mimo że powstały ponad dwa tysiące lat temu. Zachwycają współczesnych czytelników swoją uniwersalnością i prostym przekazem. Istnieje niezliczona liczba wersji bajek Ezopa, ponieważ nie zachował się oryginalny zbiór.

Autor: Cristóbal Joannon
 Ilustrator: Agata Raczyńska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 21.09.2016
Liczba stron: 64
Oprawa: twarda
Format: 165 x 200 mm
Cena okładkowa: 29,99 zł


Bajki Ezopa, żyjącego w VI wieku p.n.e. greckiego niewolnika, należą do najsłynniejszych w historii literatury światowej. Historie życia Ezopa możemy poznać również w jednym z rozdziałów pt. "Życie Ezopa". Legenda głosi, że był niewolnikiem, mało urodziwym, ale pomocnym za co otrzymał dar opowiadania od samej bogini Izydy. Ateńczycy bardzo podziwiali Ezopa, a po jego śmierci wykuto upamiętniający go pomnik i usytuowano w centrum Aten.


"Zając i żaba", "Osioł", "Orzeł i Kruk", to tylko kilka z bajek, które znajdziecie w książce "Uwaga, wilk! i inne bajki Ezopa". W swoich utworach Ezop wskazywał ludzkie wady, ale bohaterami w większości są zwierzęta, dzięki czemu słowa bajkopisarz bezpośrednio nie ranią, a jedynie zmuszają do zastanowienia się nad własnym postępowaniem.

"Często ten, kto wkłada wysiłek we własne poczynania,
 pokonuje tego, kto działa lekkomyślnie".
-Żółw i zając

Przez lata wielu filozofów zastanawiało się nad fenomenem bajek Ezopa. Dlaczego przetrwały w pamięci wielu pokoleń? 
Odpowiedź jest niezwykle prosta, Ezop w swoich historyjkach przedstawiał uniwersalne i najważniejsze prawdy o człowieku w sposób satyryczny.


Cristóbal Joannon, znany chilijski poeta inspirowany twórczością Ezopa wybrał bajki, które zna większość z nas, ale również przedstawił te mniej znane. W sumie 24 opowiadań o ludzkich przywarach: chciwości, brak cierpliwości, lekkomyślność, nierozważność, zachłanność i można jeszcze długo wymieniać. Tematy na pozór trudne dla dzieci, jednak stykają się z nimi na co dzień, warto więc aby były dla nich zrozumiałem. Z pewnością krótki komentarz rodziców byłby wskazany w czasie wspólnego czytania. Autor niektóre historyjki przedstawił wiernie, innym nadał współczesny charakter, dzięki czemu łatwiej je zrozumieć młodym czytelnikom. Lektura bajek Ezopa to nie tylko przyjemność, ale też spora dawka refleksji dla małego i dużego czytelnika.


Książeczka została wydana niewielkim formacie, w twardej oprawie z ilustracją tytułowego wilka. Każdą z krótką historyjkę zdobią proste, klasyczne ilustracje Agaty Raczyńskiej, które nabierają momentami komiksowego wyglądu. W każdej bajce dominuje 1-3 kolory, dzięki czemu nie ma wrażenia przepełnienia, mimo dużej ilości szczegółów. Wszystko doskonale współgra i wzbudza zainteresowanie czytelnika. Doskonała jakość papieru, to wisienka na torcie dobrego wydania. Jedyną rzeczą, która osobiście mi nie odpowiada, to zastosowanie wyłącznie czcionki drukowanej, dla uczącego się czytać przedszkolaka było to niewątpliwie utrudnienia. 

Książka "Uwaga, wilk! i inne bajki Ezopa" ma już na koncie prestiżowe nagrody oraz wydania w takich krajach jak Chile, Meksyk, Korea i Brazylia.

Biorę udział w wyzwaniach Powrót do dzieciństwa, Dziecięce poczytania  oraz WyPożyczoneBardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!
 

2 komentarze:

  1. Wyłącznie drukowane litery mogą stanowić problem dla dziecka, które uczy się czytać. Ilustracje wyglądają bardzo ciekawie ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka dla starszaków zdecydowanie, klimat jakby retro z leksza,lubię takie propozycje,

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia