Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Czytam sobie - "Planety pana Mikołaja"

środa, 1 marca 2017


W ostatnim czasie seria Czytam sobie wydawnictwa Egmont wzbogaciła się o nowe tytuły z edycji Fakty. Książeczki skierowane są  do dzieci rozpoczynających swoją przygodę z czytaniem, a tym razem opisują ludzi, miejsca i wydarzenia autentyczne.

Tytuł: Planety pana Mikołaja. O wielkim astronomie
Autor: Anna Czerwińska-Rydel
 Ilustrator: Katarzyna Bajerowicz
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 14.09.2016
Liczba stron: 32
Oprawa: miękka z zakładkami
Format: 145 mm x 185 mm
Cena okładkowa: 12,99 zł
 Seria: Czytam sobie
 
       Książki z serii Czytam sobie na poziomie pierwszym składają się z tekstów 150-200 wyrazowych. Zdania są krótkie, składające się z 23 podstawowych głosek. Tekst zapisany jest bardzo dużą czcionką, a słowa powtarzają się kilkukrotnie. W ramkach znajdują się pojedyncze słowa do czytania głoskami, które służą do treningu tej umiejętności. Tekst do czytania znajduje się natomiast na dole strony, dzięki czemu początkujący czytelnik możne łatwo śledzić palcem poszczególne słowa.
      "Planety pana Mikołaja" nie tylko wprowadza w świat czytania, ale również przemyca wiadomości naukowe. Książka oczywiście opisuje dokonania polskiego astronoma Mikołaj Kopernika. Poznajemy Mikołaja, jako małego, ciekawego życia chłopca, który obserwując jajko opisał ruch obrotowy i obiegowy ziemi wokół Słońca. Autorka w prosty sposób przekazuje wiedzę małym czytelnikom. Informacji jest niewiele, chodzi głównie o to, aby zachęcić dzieci do czytania, a na pogłębienie wiedzy jeszcze przyjdzie czas.
       Nieodłącznym elementem książek dla dzieci są ilustracje i tym razem stanowią one istotny element. Katarzyna Bajerowicz oddała w grafice klimat dawnych czasów - kolorystyka, stroje, fryzury, a wszystko wiruje na każdej stronie podkreślając temat lektury. 
       W zakładce początkowej znajdziemy pytania, które możemy zadać dziecku po przeczytaniu książeczki, a w końcowej "Dyplom sukcesu". Książeczka wzbogacona został również o 6 naklejek związanym z Mikołajem Kopernikiem. Natomiast na stronie wydawnictwa znajdziecie materiały do pobrania i wykorzystania w zabawach, nauce - zakładki na drzwi, odznaki czytelnicze, ćwiczenia, kolorowanki, scenariusze i inne książeczki. MATERIAŁY do pobrania
 
Książkę o Mikołaju wybrał samodzielnie i przeczytał "od deski do deski" za pierwszym razem mój mały czytelnik. Podobało się i teraz w bibliotece polujemy na inne pozycje z tej serii. 
Biorę udział w wyzwaniach Powrót do dzieciństwa, Dziecięce poczytania  oraz WyPożyczone
Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

 

7 komentarzy:

 1. My też ostatnio większość książek z biblioteki czytamy, dzięki temu codziennie mamy nową pozycję ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. o to ta pozycja spodobałaby się mojemu synowi zdecydowanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna seria:) Chciałoby się mieć je wszystkie!

  OdpowiedzUsuń
 4. świetna ksiązka i fantastycznie ilustrowana :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Córka bardzo lubiła tę serię :) Ćwiczyła na niej technikę czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta propozycja bardzo nas zaintrygowała , zważając na fakt ,że Mikołaj Kopernik to jedna z wybitnych postaci które ciepło mi się kojarzą z czasów szkoły

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia