Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

IKIGAI. Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia.

piątek, 24 marca 2017

„Ikigai. Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia” to krótki poradnik, w którym w ogólny sposób omówione zostały najistotniejsze założenia filozofii Ikigai. Książka może stanowić idealne wprowadzenie do  tematu - "Jaki jest sens mojego życia?" w ujęciu japońskiej tradycji i stylu życia.

Autor: Francesc Miralles, Hector Garcia
Wydawnictwo: MUZA
Data wydania: 01.02.2017
Liczba stron: 224
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 14.0 x 20.3 cm
Cena okładkowa: 34,90 zł
Kategoria: bestsellery

Dziewięć rozdziałów przybliża nam sekrety długowiecznego życia na przykładzie mieszkańców japońskiej wyspy Okinawa, gdzie na każde sto tysięcy mieszkańców przypada dwudziestu czterech stulatków. To imponujący wynik w przyrównaniu z innymi populacjami, dlatego niewielką miejscowość Ogimi okrzyknięto "miasteczkiem stulatków". Dwóch Hiszpanów, autorów książki udaje się w to fascynujące miejsce, gdzie nadal mówi się językiem przodków, praktykuje się religię animistyczną oraz żyją tam aktywni i w pełni usatysfakcjonowani życiem stulatkowie. Autorzy rozmawiając z mieszkańcami, zaglądając do talerzy, podglądając ich codzienne życie, pragnąc odkryć sekret długowiecznego i szczęśliwego życia.

Tylko będąc aktywnym, będziesz pragnął żyć sto lat.
 - przysłowie japońskie

Misją tej książki jest to, aby pomóc odkryć własne ikigai, czyli "szczęście płynące z bycia stale zajętym", które dostarcza satysfakcję, szczęście oraz nadaje życiu sens.

stosuj lekkostrawną dietą                                                                            celebruj poranek
jedz wspólnie posiłki

pielęgnuj przyjaźń

uśmiechnij się :)
bądź aktywny                                                                                           odbuduj relacje z przyrodą

Książka kończy się zestawieniem dziesięciu zasad pochodzących z mądrości przekazanych przez staruszków z Ogimi. Czy wszystko uda się na raz wprowadzić w życie? 
Raczej nie, ale książka opisuje wiele aspektów, które w dzisiejszym świecie często nam umykają i choćby z tego powodu warto po nią sięgnąć.
Jeśli upadniesz siedem razy, wstań osiem.
 - przysłowie japońskie

W tej książce znajdziemy trochę wspomnień z podróży autorów, trochę japońskich słówek i przysłów, omówienie idei Ikigai i uniwersalnych wskazówek życiowych. Wszystko podzielone na rozdziały i podrozdziały, przedstawione również w postaci schematów, tabel, wypunktowań i zestawień. Czcionka duża, ale stylowo różnorodna, co osobiście przeszkadza mi w czytaniu. Intensywna kolorowa okładka natomiast, przykuwa uwagę i zachęca do poznania japońskiego Ikigai.

  
Jako autorzy tej książki życzymy wam długiego, szczęśliwego życia pełnego znaczenia.
Dziękujemy, że jesteście tutaj. 
Hector Garcia (Kirai) i  Francesc Miralles,

Ja również się pod tymi słowami podpisuje.

Za fascynująca podróż do krainy harmonii i długowieczności dziękuję:

 http://www.taniaksiazka.pl/messi-atomowa-pchla-luis-miguel-pereira-p-728964.html

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia