Kamizelka odblaskowa dla dziecka - pomyśl o niej przed początkiem roku szkolnego!

piątek, 24 sierpnia 2018


     Dużymi krokami zbliża się początek roku szkolnego. To również czas, w którym nasze dzieci często muszą samotnie pokonywać drogę z domu do szkoły i z powrotem. Może być to wspaniały trening samodzielność, ale to do nas należy fundamentalny obowiązek zapewnienia swoim pociechom bezpieczeństwa.

Zależy Ci na bezpieczeństwie Twojego dziecka w czasie wędrówki do szkoły?
Bez wątpienia odpowiesz, że TAK!

     Niestety nie mamy szansy uchronić nasze dzieci przed wszystkimi niebezpieczeństwami w życiu, ale powinniśmy zrobić wszystko, aby ograniczyć je do minimum. Prawidłowych zachowań na drodze należy uczyć jak najwcześniej, jednocześnie dają dobry przykład przestrzegając przepisy drogowe w życiu codziennym. Należy również pamiętać, że jednym z podstawowych elementów zwiększającym bezpieczeństwa naszego dziecka na drodze jest jego widoczność. Nie zapomnijmy o tym kompletując wyprawkę szkolną.
 
 Kamizelka odblaskowa, bo każdy metr się liczy

     Najwięcej wypadków z udziałam pieszych ma miejsce w listopadzie i w grudniu, co związane jest pogorszeniem warunków atmosferycznych oraz szybko zapadającym zmierzchem. W takich warunkach jesteśmy widoczni dla kierowcy samochodu z odległości około 20 metrów. Przyznacie sami, że to niewiele by kierowca podjął manewr hamowania lub ominięcia pieszego. W kamizelce odblaskowej dystans ten zwiększa się nawet do 150 m i pozwala kierowcy podjąć odpowiednie kroki w celu uniknięcia kolizji. Każdy metr może uchronić nas i nasze dzieci od nieszczęśliwego wypadku. Zadbaj o to, aby dziecko już z daleka było dobrze widoczne dla kierowców. Zakup kamizelki odblaskowej dla dziecka to wydatek rzędu 4-8 złotych. Przyznacie, że to niewielka cena za życie i zdrowie naszych dzieci.

Kamizelka odblaskowa w obliczu przepisów prawnych 

Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

     Choć prawo o ruchu drogowym nakłada na nas obowiązek noszenia odblasków po zmroku i poza terenem zabudowanym, to nie muszę chyba nikogo przekonywać, że warto w nie wyposażyć dzieci również w mieście niezależnie od pory dnia. Nasze dzieci często nie zachowują się adekwatnie do sytuacji, a mały człowiek jest dużo gorzej widoczny z pozycji kierowcy. Kamizelka odblaskowa zapewni mu odpowiednią widoczność, a co za tym idzie większy jego bezpieczeństwo. Przepisy nie narzucają, jak ma wyglądać i o jakich wymiarach ma być obowiązkowy element odblaskowy. Najważniejsze jest to, żeby spełniał swoją funkcję i dawał lepszą możliwą widoczność.

Kamizelka odblaskowa - modny dodatek

     Współczesne kamizelki odblaskowe dla dzieci mogą być doskonałym dodatkiem do stroju dziewczynki, czy chłopca. Na rynku dostępna jest szeroka baza kamizelek dostosowanych do wieku i wzrostu dziecka, a dzięki regulacji szerokości można jej dopasować do każdego rodzaju garderoby wierzchniej. Dobrze dobrane kamizelki odblaskowe nie mogą w żaden sposób ograniczać naturalnej  ruchliwości dzieci. Producenci dbają, aby modele dziecięce były jak najbardziej przyjazne dla najmłodszy, zapewniając wysoki komfort użytkowania. Warto również pamiętać, że możemy wybierać modele w różnych kolorach - różowym, żółtym, zielonym, niebieskim oraz z ulubionymi postaciami - księżniczkami, biedronkami, samochodami. Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, to istnieje możliwość zaprojektowania kamizelki odblaskowej z własnym napisem lub symbolem. Taka kamizelka z indywidualną grafiką, to również świetnym pomysł na prezentem dla małego pieszego, czy rowerzysty. Inwencja nie zna granic, a różnorodne wzory spełnią wymagania najwybredniejszych klientów i każdy znajdzie coś dla siebie.

     Kamizelka odblaskowa to najprostszy i najtańszy sposób na zwiększenie widoczności oraz bezpieczeństwa naszego dziecka w czasie drogi do szkoły. Zadbajmy o prawidłową edukację dzieci oraz dorosłych. Idealnym rozwiązaniem może się okazać wyposażenie wszystkich dzieci z klasy, czy osiedla w kamizelki odblaskowe. Wychowujmy świadomych młodych ludzi, którzy znają i stosują zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

A jak Ty zwiększasz bezpieczeństwo swojego dziecka na drodze? 


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

10 komentarzy:

 1. Kamizelka to bardzo ważna rzecz. my co prawda do przedszkola mamy 2-3 minutki drogi,ale lepiej być przezornym. Zbliża się jesień, dni coraz krótsze. Dziś zakupiliśmy odblaski do plecaczka dla synka, żeby był zauważalny na drodze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem kierowcą i widzę jak ważne są odblaski - a taka kamizelka jest punktem obowiązkowym - nie tylko najmłodszych...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wlasnie jakis czas temu czytalam wpis na innym blogu o tym ze rano dziecko szlo do szkoky i prawie auto je potracilo, bo dziecko szlo poboczem, gdzie nie mabchodnika i nie mialo odblaskow

  OdpowiedzUsuń
 4. Bez kamizeli odblaskowej i dodatkowych odblasków ani rusz, dziecko musi koniecznie być w nie wyposażone.

  OdpowiedzUsuń
 5. Warto zadbać o bezpieczeństwo dziecka, dobrze, że poruszasz ten temat. Ważne, żeby dziecko było widoczne na drodze!

  OdpowiedzUsuń
 6. O prosze, dobrze że poruszasz ten temat. Ja to tylko zadbałem o odpowiednie elementy odblaskowe na kurtce, a także i na plecaku. W wielu modelach są już one fabrycznie montowane. Jednak taka kamizelka to na pewno będzie najlepsze wyjscie. Musze też ją dopisać do wyprawki szkolnej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny pomysł o zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka, warto również zadbać o bezpieczeństwo finansowe ogniska domowego, dlatego jeśli Chce Pani oszczędzić na rachunku za prąd to zapraszamy do kontaktu z nami. Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kamizelka jest niezwykle ważna, drobna rzecz a jak zwiększa bezpieczeństwo.Świetnie, że o tym piszesz.

  OdpowiedzUsuń
 9. Na tym blogu zauważyłem bardzo dużo ciekawych wpisów.Na pewno będę wracał bo widzę dużo ciekawych wpisów.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia