Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Pszczoły, czyli walka o pyłek z Trefl Joker Line

czwartek, 2 sierpnia 2018

Trefl Joker Line

     Lato w pełni. Na łąkach wśród kwiatów od świtu do zmroku rozgrywa się pasjonująca walka o pyłek kwiatowy. Pszczoły, trzmiele oraz inne zapylacze odwiedzają kwiatek za kwiatem w poszukiwaniu drogocennego skarbu. Dołącz do nich i wygraj bój o pyłek!

Tytuł: Pszczoły
Autor : Alexandre Droit
ilustracje: David Boniffacy
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 15 min
Ilość graczy: 2 osób
Data premiery: 2018
 Cena: 30,00 zł

     Pszczoły to gra karciana dla dwóch osób, w której musimy się wcielić w jedną z owadzich rodzin - trzmieli lub pszczół. Celem rozgrywki jest zebranie pyłku z jak największej liczby kwiatów, poprzez zdobycie przewagi liczbowej przy roślinach wskazanych w misji do wypełnienia.   
 
Trefl Joker Line

Zawartość pudełka:
- 68 kart gry
- 2 czyste karty
- instrukcja

     Przed rozgrywką rozkładamy 5 kart Kwiatów, tasujemy talię z 10 kartami Misji i rozdajemy po jednej każdemu z graczy. Misja jest ściśle tajna i nie zdradzamy jej do końca gry. Każdy gracz otrzymuje zestaw 17 kart Pszczół lub Trzmieli. Karty mają odpowiednią wartość punktową od 0 do 5 owadów. Gracze tasuje swój zestaw kart i kładzie rewersem do góry przed sobą. Grę rozpoczyna gracz grający Pszczołami i to on otrzymuje kartę pierwszego gracza, która kładzie obok siebie. Na początku rundy bierzemy trzy karty z naszego stosu kart, a następnie na zmianę dokładamy kart do wybranych kart Kwiatów zgodnie z wypełnianą misją. W swojej turze gracz może położyć odkrytą lub zakrytą kartę po swojej stronie lub stronie przeciwnika, odrzucić kartę z ręki na stos kart odrzuconych, odwrócić kartę przeciwnika lub użyć karty Ruchu. Każdy gracz ma w zanadrzu 2 karty Ruchu, które może wykorzystać w dowolnym momencie zarówno po swojej stronie, jak i po stronie przeciwnika. Karty umożliwiają przesuwanie kart własnego gatunku na prawo, na lewo, w górę, w dół lub po przekątnej. Należny jednak pamiętać, że zabronione jest przesuwanie kart przeciwnika oraz tworzenie pustych przestrzeni. Runda kończymy, gdy żaden z graczy nie ma już kart na ręce lub gdy skończą się one jednemu z przeciwników, wówczas drugi z nich ma jeszcze dodatkową turę. Wygrywa oczywiście gracz, który zdobędzie więcej punktów przy danej roślinie i jednocześnie zrealizuje tajną misję.
 
Trefl Joker Line
5 kary Kwiatów
10 kart Misji
Trefl Joker Line
Po 2 karty Ruchu i karta pierwszego gracza
     Gra oprócz głównego wariantu rozgrywki pozwala również na modyfikacje. W instrukcji znajdziemy jeszcze dwie propozycji  - wariant larwalny oraz wariant starego, przebiegłego trzmiela. Sami przyznacie, że jaki na niepozorną grę karcianą mamy sporo możliwości, a warto pamiętać, że sam rozgrywka daje mnóstwo możliwości manewrowych. Solidne opakowanie jest naprawdę niewielkich rozmiarów, bez problemu zmieści się w plecaku. Grę polecam dla graczy 8+ lub starszych, którzy w pełni wykorzystają mechanikę i rozbudują ciekawą strategię gry. Dla młodszych dzieci fajnie sprawdzi się natomiast układanie i liczenie owadów bez konieczności użycia kart Misji i Ruchu.
     Gra Pszczoły zapewnia miło spędzone chwile, emocjonujące momenty oraz rozruszanie szarych komórek. Żałuję jednak, że nie została bardziej powiązana z przyrodniczymi faktami, dzięki czemu mogłaby być doskonałym narzędziem edukacyjnym. Owady to temat bardzo wdzięczny, warto poświęci im trochę czasu i  dowiedzieć się więcej o fascynującym życiu zapylaczy.

Trefl Joker Line

Trefl Joker Line

Trefl Joker Line

Bzz, bzz! Kto się dołączy do gry? 


Post powstał w ramach projektu:

http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

9 komentarzy:

 1. Ale fajna gra:D Muszę jej poszukać!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna gra, mamy ją w domu :D i niebawem opiszemy na blogu (y) pozdrawiamy :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowna grafika! Gra spodobałaby sie mojemu siostrzeńcowi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam siostrzenicę w podobnym wieku. Może jej spodobałaby się ta gra?

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawa ta gra - mamy inne z tej firmy i tez dziewczynki lubią grać.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia