Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Ilustrowany słownik ortograficzny

środa, 3 października 2018


    Język polski należy do jednych z najtrudniejszych języków na świecie. Nauka naszego języka stanowi nie lada wyzwanie nie tylko dla przedstawicieli innych kultur, ale i dla nas. Rozbudowany system odmiany wyrazów, mnóstwo wyjątki i charakterystyczna, szeleszcząca wymowa może przyprawić o zawrót głowy.

     Nigdy do moich najmocniejszych stron nie mogłam niestety zaliczyć ortografii. Czytam, sprawdzam, a i tak nie jest idealnie. Dlatego duży nacisk stawiam na wsparcie tej umiejętności u moich dzieci. Starszy syn doskonale radzi sobie z pisownią, na koncie ma międzyszkolny tytuły Mistrza Ortografii. Teraz przyszła pora na edukację mojego drugoklasisty, a wraz z nią w naszym domu pojawił się słownik ortograficzny dla dzieci.
 
Autor: Lucyna Szary
Wydanie II rozszerzone i uzupełnione
Wydawnictwo: Greg 
Data wydania: 2018
Liczba stron: 240
Oprawa: twarda
 Cena: 18,99 zł

     
     Ilustrowany słownik ortograficzny zawiera ponad 30 000 słów, najważniejsze zasady, wyjątki oraz przykłady. Zasób słownictwa dopasowany jest do potrzeb uczniów szkoły podstawowej i uwzględnia słowa najczęściej używane oraz pojawiające się na dyktandach szkolnych. Każde z zaprezentowanych słów zawiera wzór prawidłowego podziału na sylaby oraz wszystkie formy odmiany podane na konkretnych przykładach. Trudniejsze słowa prócz pisowni, odmiany zostały dodatkowo wyjaśnione, dzięki czemu dzieci poznają i poszerzają zasób słów.  Połączenie trudnych słów z ich wyjaśnieniem w jednym miejscu, to doskonałe rozwiązanie. Uczeń musi poszukiwać wyjaśnień w innych książkach lub  nie uczy się pisowni słów na pamięć nie wiedząc, co one oznaczają.  
    Słownik z pewnością przyciągnie wzrok pięknym i solidnym wydaniem oraz kolorową szatą graficzną. Każda strona zawiera zabawne ilustracje, dzięki którym nauka ortografii może stać się łatwiejszą i prostszą. Słownik ma pozytywną opinię nauczycieli i metodyków pracujących z dziećmi.

Lubicie ortografię?

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

2 komentarze:

  1. Super sprawa, ja w szkole miałam zawsze problem z ortografia a teraz zawsze sprawdzam czy jest dobrze napisane oraz innych sprawdzam :p
    Kupię napewno by córka łatwiej miała się nauczyc;*

    OdpowiedzUsuń
  2. I ja z ortografii nigdy nie byłam orłem ;-) a Dusia... niby zna zasady ale błędy czasem zdażają się ;-)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia