Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Skarpetki od Granna

poniedziałek, 1 października 2018


     Tajemnice zaginionych skarpetek już wielokrotnie starałam się rozwiązać. Mimo wszelkich starań, to zadanie przerosło mnie i moich domowników.
     Nowa gra od Granna porusza właśnie temat niesparowanych skarpet w różnych kolorach i deseniach. Zakładaj najładniejsze skarpetki na stopy i rozpoczynamy rozgrywkę, aby zostać zwycięzcą i poznać sekret skarpetkologii.

Tytuł: Skarpetki
Wydawca: Granna
Ilustracje: Masha Sergeeva
Autor: Daria Ermakova
Wiek graczy: 4+
Czas gry: 15 min
Ilość graczy: 2-6 osób
Data premiery: 08.2018
 Cena: 29,99


     Skarpetki to nieskomplikowana gra karciana, której celem jest jak najszybsze dobranie skarpet do otrzymanej postaci. Na jednostronnych kartach znajdziemy skarpetki różniące się:

- wzorem, który idealnie pasuje do różnych wzorów na strojach postaci,
- kolorem pięt, mamy do wyboru żółte, czerwone, zielone, niebieskie, fioletowe, pomarańczowe
- układem, czyli prawa i lewa skarpetka.

Natomiast  postacie przedstawione na kratach dwustronnych dziewczynka/chłopiec reprezentują 6 różnych kultur. Każda postać ubrana jest w charakterystyczne dla swojej narodowości strój i dodatki. 

  
Zawartość pudełka:
- 60 kart skarpetek
- 6 dwustronnych kart postaci chłopca i dziewczynki
- instrukcja
- gratis gra karciana Piotruś
 
     Rozgrywkę można prowadzić zgodnie z zasadami standardowymi (rekomendowany wiek 3-5 lat) i wówczas należny dobrać 4 pary skarpet pasujących do stroju wybranej postaci. W zasadach zaawansowanych natomiast poszukujemy pary skarpet, które różnią się zarówno wzorem, jak i kolorem pięty. Możemy również skomplikować rozgrywkę wymagając odnalezienie 5 par skarpetek zamiast 4. W poszukiwanie pary skarpet wymaga uwagi, refleksu i sokolego oka. Kto pierwszy uzbiera wymaganą ilość kompletów, kończy rundę okrzykiem: Suszyć skarpety!     Proste zasady sprawiają, że bez problemu mogą w nią grać najmłodsze dzieci. Z pomocą zestawu kart można również rozegrać klasyczną grę memory. Dziecko może również dobierać samodzielnie karty i w ten sposób miło spędzać czas. Gra ćwiczy koncentrację, spostrzegawczości, refleks oraz rozwija umiejętności poznawcze. Przedstawione postacie pochodzą z różnych krańców świata i reprezentują odmienne kultury i narodowości. Warto dłużej przyjrzeć się kartom z postaciami i odszukać charakterystyczne elementy dla danego regionu. Gra może być idealnym pretekstem do rozmów z dziećmi o różnorodności ludzi oraz podróżach po świecie.

     W pudełku znajdziemy również karty Skarpetkowego Piotrusia. karty przedstawiają kobietę oraz mężczyznę zajmujących się różnymi profesjami - policjant i policjantka, kucharz i kucharka.  Do 24 kart Piotrusia dokładamy losowo wybrana kartę skarpetki, która staje się Skarpetkowym Piotrusiem. Wszystkie 25 kart tasujemy, rozdajemy i gramy kompletując pary kart zgodnie z zasadami klasycznego Piotrusia. 
     Proste zasady, ciekawe ilustracje oraz walory edukacyjne sprawiają, że Skarpetki można śmiało polecić jako pierwsza grę dla najmłodszych. Gra została entuzjastycznie przyjęta przez moich najmłodszych rozgrywających przynosząc dużo zabawy i współzawodnictwo na najwyższym poziomie.  Małe, zgrabne pudelku można zabrać ze sobą i mamy 3 rodzaje gier w jednym.

Czy Wam również znikają skarpetki w praniu? 

http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

1 komentarz:

  1. Ale fajna gra! Jestem pewna, że moje Baby byłyby zachwycone:D
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia