Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Dziecko, czy muszę ci to jeszcze raz powtarzać? - Amy McCready

poniedziałek, 5 listopada 2018


     Życie przynosi nam wiele codziennych wyzwań. Na niektóre z nich możemy się przygotować, zaplanować i realizować punkt po punkcie. Są też takie, które nas zaskakują i mimo naszych dobrych intencji nie zawsze idą po naszej myśli.
     Rodzicielstwo to wyzwanie, z którym musimy radzić sobie w najlepszy możliwy sposób, bo w dużej mierze od tego zależny przyszłość naszych dzieci. Każde dziecko jest inne, ma odrębne potrzeby i indywidualny charakter, a my jako rodzice musimy sprostać jego wychowaniu. Nie ma złotej recepty na wzorowe wychowanie, jeśli w ogóle takowe istnieje, ale warto poszukiwać różnych rozwiązań, które pomocą nam jak najlepiej poradzić sobie z codziennymi problemami.

Podtytuł:  Przełomowy program, dzięki któremu twoje dzieci będą cię 
słuchały bez napominania, przypominania lub krzyczenia
Autor: Amy McCready
Wydawnictwo: Laurum
Data wydania: 2017
Liczba stron: 292
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
 Cena: 39,90 zł

Rodzicom na całym świecie, którzy chcą, by wychowywanie było najlepszą pracą, jaką kiedykolwiek mieli. Ich dzieciom, które będą dumne, nazywając ich mamą i tatą.
      Książka Dziecko, czy muszę ci to jeszcze raz powtarzać? podzielona została na 11 rozdziałów, które zawierają treści podparte konkretnymi teoriami psychologicznymi. Autorka przytacza przykłady i metody eliminowania niepożądanych zachowań oraz sposoby nauczenia dzieci pozytywnych zasad postępowania. Fundamentem książki są 24 narzędzia, które pomagają wdrożyć opisywane zasady. W pierwszym rozdziale autorka obala metody, które są jedynie karą, a nie nauką właściwego zachowania. Dowiadujemy się, że stawianie do kąta oraz odliczanie nie przynosi efektów, bo nie pociąga za sobą konkretnych zmian. Dla mnie bardzo ciekawymi i pobudzającym do refleksji był również rozdział drugi, w którym autorka wyjaśnia podstawowe potrzeby emocjonalne dzieci oraz jak brak zaspokojenia poczucia przynależności i znaczenia wpływa na zachowanie naszych pociech. Autorka w prosty sposobów wyjaśnia trzy stany ego i właściwa ich proporcja w wychowaniu przyczynia się do osiągnięcia pozytywnych rezultatów. W kolejnym rozdziale autorka zaprasza nas do Testu osobowości rodzica, dzięki któremu możesz poznać swoje tendencje wychowawcze oraz podpowiada, jak dokonać zmian w sobie by lepiej wychowywać innych. W kolejnych rozdziałach jest mowa o pochwałach, budowaniu wiary, motywowaniu i kontrolowaniu. Jako matka trójki dzieciaków szczególną uwagę poświeciłam na analizę części Rywalizacja wśród rodzeństwa, który otworzył mi oczy na niektóre problemy w relacjach moich pociech. Przykłady z ostatniego rozdziału na stałe wprowadziłam w nasze, życie i widzę ich pozytywne efekty. Ostatni rozdział jest podsumowaniem książki i w łatwy sposób (zestawienia, tabele, konkretne problemy i odnośniki do stron) pozwala na odnalezienie interesujących nas treści.

    Jeżeli jesteś sceptyczny, że jakaś książka może rozwiązać Twoje problemy z dziećmi, to szczególnie polecam lekturę. Oczywiście nie istnieje idealny sposobu, który w jednej chwili rozwiąże każdy problem, ale postęp następuje długofalowo i jest związany ze zmianami rodziców i dzieci. Autorka podkreśla, że najistotniejsza jest konsekwencja w działaniu i wypróbowanie po kolei opisywanych narzędzi. Nie ze wszystkimi metodami się zgadzam, a może po prostu jeszcze nie jestem na nie gotowa, ale są i takie, które wprowadzam w nasze rodzinne życie już teraz. Książkę polecam przyszłym rodzicom, rodzicom niemowlaka, dwulatka, ale i nastolatka. Treści zawarte w książce Amy McCready są różnorodne i każdy znajdzie coś motywującego dla rozwoju swojej rodziny.

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia