Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

To MY dzieci świata

środa, 14 listopada 2018


Podróże małe i duże zawsze kształcą i pobudzają ciekawość. Rozsiądźcie się wygodnie w fotelach, bo zapraszam w podróż dookoła świata.
Autor: Eliza Piotrowska
Wydawnictwo: Centrum edukacji Dziecięcej
Data wydania: 17.10.2018
Liczba stron: 64
Oprawa: twarda
 Cena: 34,90 zł

     Iga i Gutek oraz ich pies Globus wyruszają w niezapomnianą podróż by poznać rówieśników z różnych krajów i krain. Mama pakuje ubrania na każdą pogodę, a tata upycha toruńskie pierniki i krówki ciągutki dla nowo poznanych przyjaciół. Poznajemy egzotyczne zakątki i bliskie nam państwa Europejskie. Razem z bohaterami poznajemy aż 28 różnych krajach i miejsc na globie ziemskim. Deszczowa Anglia, roztańczona Brazylia, antyczna Grecja, lodowata Arktyka i gorący Egipt, a wszędzie tam mieszkają dzieci. Na pierwszy rzut oka wyglądają inaczej niż nasi główni bohaterowie, lecz jak każde dziecko mają marzenia, pasje i prawdziwą dziecięcą radość życia. 


     W bardzo przystępny, komiksowy sposób poznamy tradycje, historię, kuchnię oraz warunki atmosferyczne odwiedzanych miejsc. W książce znajdziemy mnóstwo ciekawostek na temat różnych regionów świata zarówno w krótkich tekstach, jak również zabawnych ilustracjach, które grają tu pierwszoplanową rolę. Hubert Grajczak, ilustrator książki w doskonały sposób przedstawił charakterystyczne symbole opisywanych miejsc. Zabawne, szalone i bajecznie kolorowe ilustracje z przyjemnością się przegląda i wraca by odnaleźć nowe zaskakujące elementy. Dodatkową gratką dla młodych czytelników jest zabawa detektywistyczna polegająca na wyszukaniu ilustracji dzieci z wnętrza okładki. Córka doskonale bawiła się w poszukiwaniu i dobieraniu postaci do odpowiedniego regionu świata. Nauka i zabawa w bardzo przyjemnej formie sprawi, że niezauważalnie dzieci poszerzą swoją znajomość geograficzną i kulturową. W czasie już wielokrotnej lektury książki odkryliśmy wiele ciekawych informacji, a niektóre na stałe wpisały się w nasz domowy język. 

Ośmiolatek krzyczy:
- Mama, mam napad!
Córka marzy o zestawie matrioszek, a najstarszy syn powtarzał z książką podstawowe informacje o bogach, boginiach i herosach związanych z mitologią grecką.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Pora zakończyć nasza podróż i wrócić do Polski z mnóstwem wspomnień oraz pamiątek, a przede wszystkim  z bogactwem wiedzy.
- Au revoir!

O jakiej dalekiej podróży marzysz? 


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

1 komentarz:

  1. Bardzo lubię takie książki dla dzieci, które nie tylko dostarczają rozrywki, ale też czegoś uczą. Podobają mi się też te kolorowe ilustracje. :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia