Wszystko o ... kotach

wtorek, 23 kwietnia 2019


     Włochate pieszczochy towarzyszą człowiekowi od wieków. W przeszłości były czczone na równi z bóstwami, jednocześnie przypisywano im złe moce i niepochlebne przesądy. Koty towarzyszą nam na co dzień,  nadal jednak są to zwierzęta dla nas tajemnicze. Co warto wiedzieć o kociej rodzinie?

     Koty fascynują ludzi o dawna, nie jest więc zaskoczeniem, że powstało o nich wiele poradników, książek, a kocie profile na Instagramie niejednokrotnie mają więcej fanów niż niejedna hollywoodzka gwiazda. I może wydawać się, że napisano i pokazano już wszystko o kotach: o ich pochodzeniu, rasach i zwyczajach, jednak kolejne pozycje odkrywają na nowo naszych wąsatych pieszczochów.
 
Autor: François Moutou, Sophie Jansem
Wydawnictwo: Dragon
Liczba stron: 64
Oprawa: twarda
 Data wydania: 24.04.2019
Cena: 34,95 zł


      Wszystko o ... kotach to już czwarta tom serii edukacyjnych książek dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Jeśli Wasze dziecko zadaje mnóstwo pytań, ciekawe jest wiedzy i chętnie odkrywa świat, to tak książką będzie dla Was wybawieniem. W książce znajdziemy mnóstwo ciekawostek na temat kotów i ich życia, ale wiele tematów może być doskonałym początkiem poszukiwań szerokiej wiedzy. Autorzy w przystępny sposób przekazuje informacje biologiczną, behawioralną, a nawet historyczną. Kocie piękności, dachowce, koty syjamskie, kartuskie lub ragdolle to tylko niektóre z kocich bohaterów. Mimo, że kocie tematy nie są mi obce z przyjemnością poznawałam nowe fakty na temat tych wąsatych czworonogów. W książce znajdziecie również autentycznie historie, które zadziwiają i stawiają naszego kociego bohatera w całkiem innym świetle. Kocie życie w książce może nie zostanie całkiem odkryte, ale z pewnością jeszcze bardziej Was zaintryguje, bo przecież koty to tajemnicze istoty, których nie tak łatwo zdemaskować.


      Zabawny, ilustrowany album edukacyjny to świetna propozycja dla miłośnika kotów w każdym wieku. Książka w twardej oprawie ładnie się prezentuje i może być ozdobą biblioteczki lub świetnym prezentem. Teksty są krótkie, a ich uzupełnieniem są komiksowe ilustracje łączące w sobie humor i wiedzę. Na ponad 60 stronach znajdziecie podstawowe informacje o kociej anatomii, fizjologii oraz niesamowite fakty na ich temat. Dziecko czytając książkę nie tylko świetnie się bawi, ale także poznaje dużo ciekawych szczegółów z życia kotów.
 


W serii Wszystko o... ukazały się również:

Wszystko o ... koniach
Wszystko o ... pszczołach
Wszystko o ... niedźwiedziach


Dachowiec, czy rasowiec?

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

6 komentarzy:

 1. Przydałaby mi się ta książka do przedszkola na "Dzień Kota" :)

  Zapraszam do mnie nowy wpis. Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas w dom 4 koty, więc temat jak najbardziej aktualny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Akurat wzięliśmy kotka i Tola jest nim zachwycona. Książka tym bardziej się teraz przyda :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Haha, ale fajna publikacja - jestem pewna, że zadziwi niejednego wielbiciela Kotów:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratka dla małych kociarzy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, ze ta książka ucieszy nie tylko małych kociarzy;) Sama bym ją chętnie przygarnęła:D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia