Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Nikola Tesla. Zapomniany geniusz

wtorek, 28 kwietnia 2020


     Nikola Tesla niedoceniany wynalazca, geniusz i wizjoner wyprzedający czasy, w których przyszło mu żyć. Autor ponad 300 patentów i twórca przeszło 120 wynalazków. Człowiek, którego po prostu trzeba znać!

     Żyjąc w dzisiejszych czasach nie zastanawiamy się jak powstały urządzenia, które nas otaczają. Telefon, radio, świetlówki, baterie słoneczne są powszechnie dostępne, ale za każdym z nich z stoi naukowiec-wizjoner, który przekroczył pewne granice wyobraźni ludzkiej.

Tytuł: Nikola Tesla. Zapomniany geniusz
Autor: Shannon Patrick
Wydawnictwo: Videograf
Data premiery: 20.03.2020
Liczba stron: 499
Oprawa: miękka
Cena: 39,90 zł

     Bohater Patricka Shannona to jeden z najwybitniejszych umysłów, który był siłą napędową rozwoju inżynierii elektrycznej, robotyki, medycyny, motoryzacji, czy astronautyki. Z drugiej strony wokół Nikola Tesli wyrosło wiele mitów i nieprawdziwych historii, które autor pragnie wyjaśnić i rzucić nowy blask na zapomnianego geniusza. Życie Tesli pełne tajemnic, niezwykłych pomysłów i ciężkiej pracy to idealny materiał na intrygującą biografię.

     Książka została podzielona na 5 obszernych rozdziałów przybliżających krok po kroku fascynujące i momentami niełatwe życie geniusza. Autor zabiera czytelnika w pachnącą ajvarem podróż po Dalmacji, gdzie w niewielkiej wsi urodził się Nikola Tesla. Poznajemy dzieciństwo, rodzinę i pierwsze eksperymenty małego geniusza. Wędrujemy uliczkami Graz i odkrywamy wykładowców politechniki, którzy wprowadzili Teslę w świąt fizyki i maszyn elektrycznych. Płyniemy do Ameryki statkiem Saturnia by podbić wraz z Teslą nowy świat i otworzyć wrota jego kariery. Dotkliwie odczuwamy ludzką zawiść, kryzys oraz huśtawkę sukcesu i porażki. Przeżywamy triumf pasji i wiedzy podczas Wystawy Kolumbijskiej, gdy nasz bohater prezentuje się, jako pogromca prądu otaczający się iskrami. To wówczas Nikola Tesla stał się czarodziejem swoich czasów. Obserwujemy także dziwactwa, odtrącenie i samotność wybitnego naukowca oraz jak na mój gust bardzo smutną starość.

     Patrick Shannon napisał dogłębną biografie, którą czyta się bardzo przyjemnie. Mimo dużej dawki fachowej wiedzy autor stara się zrównoważyć ją barwnymi opisami, zabawnymi historiami oraz autentycznymi cytatami. Treści nie ograniczają się tylko do przedstawienia sylwetki samego Nikola Tesli, ale poruszają różną tematykę. Od prawosławia, powstania spadochronów, po historię i zmiany ustrojowo - kulturowe na świecie. W czasie lektury mamy okazję poszerzyć swoją wiedzę i poznać wielu naukowców - Bell, Meucci, Edison, Hertza, to tylko niektórzy z nich. Historia Tesli dobitnie również pokazuje, że prawdziwy geniusz często nie idzie w parze z bogactwem. Nowatorskie wizje, ponadczasowe wynalazki oraz świat nauki miesza się niełatwym światem biznesu, polityki oraz ludzkimi ułomnościami oraz fobiami. 


     Książkę jednak zamówiłam ze względu na mojego starszego syna, który interesuje się elektrotechniką i fizyką. I to był strzał w dziesiątkę ma okres pierwszych dni pandemii. Nastolatek z największym  zainteresowaniem przeczytał rozdział opisujący sprzeczki dwóch znanych naukowców i odkrywców Nikola Tesli oraz Thomasa Edisona. Książkę Nikola Tesla. Zapomniany geniusz ocenił pozytywne. Dla mnie była to również ciekawa lektura, choć z pewnością zwróciłam uwagę na inne aspekty życia Tesli. Książki potwierdziła mnie w przekonaniu, że postać Nikola Tesli jest niezmiernie fascynująca. Warto wspomnieć, że w książce nie są przedstawione suche fakty, które można znaleźć w wyszukiwarce internetowej, ale barwną opowieść historii życia wybitnego, a może trochę szalonego wizjonera. Dzięki czemu czytelnik znajdzie w niej coś dla siebie.


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia