Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Kolekcjoner Przygód - Mindcloud

poniedziałek, 29 listopada 2021

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Myślę, że każdy z Was słyszała o niej lub w nią grał. Stanowi on również uniwersalne narzędzie do wszechstronnej edukacji dzieci i młodzieży. Z resztą zobaczcie sami.

     Na polskim rynku wydawniczym możemy znaleźć książkę Kolekcjoner Przygód - zestaw fabularyzowanych zadań i zagadek matematycznych i logicznych dla dzieci opracowany przez ekspertów z Ogólnopolskiej Szkoły Programowania Mindcloud. Ośrodek ten jako jedyny w kraju jest partnerem Minecraft w Edukacji i posiada certyfikat Microsoft in Education Global Trening Partner. Autorzy książki na co dzień pracują z dziećmi z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i metod aktywizujących. Doskonale więc wiedzą, jak zaangażować dzieci w proces uczenia się.

Autorzy: Jakub Muracki, Ewa Rajchert, Justyna Płatek
Wydawnictwa: Mindcloud
Liczba stron: 115
 

    Kolekcjoner Przygód to zbiór zadań matematyczno - logicznych dla dzieci w wieku 7 -11 lat opartych na fabule gry Minecraft. To moje ulubione połączenie - nauka i zabawa w jednym! Wiem również, że takie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w edukacji dzieci. 

Nazywam się Steve i na chwilę wymknąłem się że świata gry Minecraft, aby zabrać Was na wspólną przygodę. 

     Książka została podzielona na 14 tematycznych rozdziałów i zabiera dzieci do świata zagadek. Na ponad 100 stronach czekają na nie łamigłówki matematyczne, logiczne zadania, a przede wszystkim świetna zabawa z dobrze znanymi bohaterami. Za prawidłowe wykonywanie zadań dziecko otrzymuje minecraftowy ekwipunek, czyli odznaki w postaci naklejek. Za rozwiązanie zadań na wyższym poziomie można natomiast zdobyć diamenty. Na ostatniej stronie dzieci znajdą miejsce na wklejenie zdobytych odznaki, a nieco wcześniej odpowiedzi do zadań.

    Zadania są bardzo różnorodne zarówno pod względem trudności, jak i rodzaju, dzięki czemu nie ma czasu na nudę. Duży nacisk postawiono na funkcjonalną matematykę, której znajomość jest podstawą do dalszej nauki oraz rozwiązywania problemów w życiu codziennym. Oczywiście wszystkie zadania zostały połączone z grą, a dziecko może w książce odnaleźć ulubione postacie oraz przedmioty.

     Zbiór Kolekcjoner Przygód to świetne połączenie nauki, zabawy i pasji małych Minecrafterów. Idealnie sprawdzi się na różnych poziomach nauki - zarówno do wprowadzania zagadnie matematycznych, jak i do ich powtórek. Młodsi do realizowania zadań mogą potrzebować pomocy rodzica, starci z pewnością poradzą sobie samodzielnie. 

     Książka może być świetnym pomysłem na prezent dla każdego miłośnika Minecrafta oraz zadań matematyczno -logicznych.  A dla dzieci, które nie pałają ciepłym uczuciem do "królowej nauk" może to być dobra szansa na zmianę zdania i odkrycie swoich mocnych stron matematycznych. 

 

 Co sadzicie o takiej nauce matematyki? 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! 
Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania.
 Pozdrawiam!

4 komentarze:

 1. Logiczne łamigłówki są świetne. Moja córka bardzo lubi takie rozwiązywać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Powiem tak... ta książka musi się u mnie znaleźć chociażby ze względu na cudowną okładkę :D

  OdpowiedzUsuń
 3. u mnie ine ma jeszcze fazy na tę grę, ale dzieciaki bardzo lubią komiksy z nią związane :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. A jak widzisz https://www.teleaudyt.pl/microsoft-365/microsoft-365-dla-firm/
  Czy Microsoft 365 dla firm to pewniak czy jednak problem? Jak to poukładać?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia