Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

PLEMIONA. Tom 1 Wojna bogów - Łukasz Radecki

sobota, 13 listopada 2021

 

Ostatnio szukałam książek, które mogłyby przybliżyć moim dzieciom słowiańskie mity i wierzenia. W ten właśnie sposób w nasze ręce wpadła książka z cyklu Plemiona autorstwa Łukasza Radeckiego.

     Prawda jest tak, że większość z nas zna dobrze mitologię grecką i rzymską. W szkole sporo czasu poświęca się historii starożytnej Grecji, czy Cesarstwa Rzymskiego. Już moja ośmiolatka wymienia bóstwa greckie i potrafi opowiedzieć wybrane mity. Mało natomiast wiemy na temat rodzimych, słowiańskich mitów i legend.  


Tytuł: Wojna bogów
Seria: Plemiona
Autor: Łukasz Radecki
Wydawnictwo: Nowa Baśń
Data wydania: 16.07.2018
Liczba stron: 322

     Szkolna wycieczka Szlakiem Początków Państwa Polskiego początkowo nie zapowiadała największej przygody w życiu trójki rodzeństwa. Weronika odkąd pamięta zawsze lubiła historię, a w szczególności fascynowały ją opowieści o dawnych Słowianach. Wyjazd do Biskupina był dla niej spełnieniem marzeń i wiele sobie po nim obiecywała. Jej brat bliźniak Zbyszek miał raczej odmienne zainteresowania. Jak większość nastolatków w zasadzie nie rozstawał się ekranem iPhone i podążał za wszelkimi nowościami. Najmłodszy z rodzeństwa, Kacper nie należał również do miłośników historii, jednak dużo lepiej rozumiał zamiłowanie przybranej siostry. Kolejna kłótnia rodzeństwa, ciemne chmury oraz oślepiający błysk sprawia, że dzieciaki przenoszą się czasie. Każde z nich trafia w inne  miejsce, każde przeżywa odmienne przygody i każde ma do osiągnięcia inny cel. Rozpoczyna się klimatyczna opowieść pełna magii, dawnych wierzeń i słowiańskich tradycji. 

     Tymczasem na ziemiach Słowian gromowładny Perun wraz z innymi bogami przegrywa starcie z Czarnobogiem - władcą bestii i demonów z północy. Na krainę przybywają ciemne moce - zwierzęta i ludzie chorują, a ziemia wydaje słabe plony. Ostatnią nadzieją jest turniej, w którym zmierzą się przedstawiciele plemion słowiańskich z mistrzem Czarnoboga. Zwycięzca posiądzie moc pokonania złych mocy, ale jeśli przegra - słowiańskie ziemie na wieki utoną w mroku i krwi.

Kiedy upadną bogowie, ocalenie nadejdzie z przyszłości

     Porywająca, klimatyczna opowieść dla dzieci i młodzieży, którą i dorośli przeczytają zaciekawieniem. Polecam miłośnikom fantastyki, chcących poszerzyć swoją wiedzę o słowiańskich początkach oraz wszystkim, którzy lubią książki z ciekawą fabułą, zwrotami akcji i z doskonale wykreowanymi postaciami. Nie mogę też nie wspomnieć o akcentach humorystycznych, które mieszają się z chwilami prawdziwej grozy. Powieść napisana jest swobodnie, młodzieżowo, ale bardzo wartościowo. Pozwala w przystępny sposób poznać słowiańskich bogów, magiczne stworzenia oraz zabobony i wierzenia pierwszych plemiona zamieszkujących tereny obecnej Polski. Młody człowiek odkryje również, że nowinki technologiczne są mało istotne w starcu z prawdziwymi wartościami życia ludzkiego.

     Wojna bogów to pierwszy tom słowiańskiej serii Plemiona, która rozbudziła nasze chęci poznawania słowiańskich opowieści. Z niecierpliwością czekamy na lekturę tomu drugiego pt. Próba bogów.

 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! 
Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania.
 Pozdrawiam!

6 komentarzy:

 1. Coraz więcej ciekawych pozycji dla dzieci i młodzieży. Choć może nie tylko dla nich, wszak człowiek uczy się przez całe życie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda :) Ja odkryłam wiele ciekawych historii, dzięki lekturze książki dla dzieci i młodzieży ;)

   Usuń
 2. Bardzo ciekawa książka dla dzieci i młodzieży. Sama lubię takie słowiańskie klimaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę przyznać, że dla mnie to bardzo odkrywcze doznanie i żałuję, że wcześniej, okresach młodości, nie trafiłam na taką książkę.

   Usuń
 3. mam w planach tę książkę, bardzo podoba mi się okładka. No i tematyka oczywiście :-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia