Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Żarłak - Estelle Billon-Spagnol

wtorek, 18 lipca 2023


„Nie oceniaj książki po okładce” – mówi znane powiedzenie. Równie dobrze można powiedzieć nie oceniaj ludzi po zasłyszanych opiniach. Nieznane zawsze przeraża nas najbardziej, a przerażające i często nieprawdziwe opowieści mogą tylko spotęgować nasze lęki. Czasami warto staną oko w oko z naszymi obawami.

Tytuł: Żarłak
Autor:  Estelle Billon-Spagnol
Wydawnictwo: No Bell
Data wydania: 22.03.2023
Liczba stron: 54
Wiek: 3+

      W Wielkim Lesie mieszka trójka przyjaciół pisklak Puszek, Biedroneczka i Żabson. Bardzo lubią spędzać wspólnie czas i nie chcą by te chwile się nigdy kończyły. Śpiewają, tańczą, brykają i robią fikołki. Wieczorem jednak świat nie wygląda tak beztrosko. Każdy dźwięk, każdy cień wzbudza w nich lek. 

A jeśli to Żarłak? Stwór z gałązek i skał, który zamieszkuje Kolonid, ale już niedługo wybierze się w świat.

     Każdy ma troski i leki, a przerażający pożeracz istnień zdecydowanie może spotęgować strach małych stworzeń zamieszkujących Wielki Las. Pisklak Puszek najbardziej na świecie boi się właśnie Żarłaka, a przerażający stwór (jak głosi legenda) najbardziej lubi gulasz z pulchnego żółciutkiego ptaszka z bojaźliwej żabki na pierzynce z frytury ze skrzydełek biedronki. Na szczęście Puszek może liczyć na wsparcie przyjaciół oraz supertajnego hasła Papy.

Co stanie się, gdy drogi Puszka i Żarłakam skrzyżują się w Wielkim Lesie? Puszek i Żarłak odkryją, że wcale nie są tak różni, jak by się wydawało. 
 
 
     W książce jak przystało na przyjazną publikację dla najmłodszych główną rolę odgrywają barwne, przykuwające uwagę ilustracje. Mnóstwo się na nich dzieje zarówno na pierwszym, jak i na drugim planie. Są też pełne zabawnych szczegółów i zaskakujących elementów, dzięki czemu książeczkę można nie tylko czytać , ale przede wszystkim oglądać oraz wykorzystywać do zabaw np.w wyszukiwanie. Bardzo podoba się nam anatomia Żarłaka, mapę całego świata, czy tabela porównująca Puszka i Żarłaka. Dynamiczne, kolorowe ilustracje zachwycą i sprawiają, że jesteśmy w stanie rzucić wszystko i natychmiast zabrać się do czytania. Zapewniam, że najmłodsi chętnie będą przeglądać i wracać wielokrotnie do tej książeczki.

     Tekstu na poszczególnych stronach jest zmienna ilość - czasami jest to kilka słów, innym razem tekst zajmuje dużą część strony. Tekst często połączony jest z rysunkami, tworząc barwną opowieść graficzno-słowną. Oprócz głównego opisu historii znajdziemy również dodatkowe opisy, słowa wyróżnione pogrubioną i zróżnicowaną czcionką. Wszystkie te zabiegi skutecznie przykuwają uwagę i zachęcają do czytania.

     Kilka słów o samym wydaniu - twarda, solidna oprawa, grube strony, dobrej jakości druk. Wszystko to sprawia, że książka może być doskonałym prezentem i będzie służyć latami.
Kto zaprzyjaźni się z Żarłakiem? 


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia