Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Już czytam - "Tajemnica weneckiej maski"

wtorek, 30 sierpnia 2016


"Tajemnica weneckiej maski" w nowej odsłonie, zabiera w tajemniczy świat książek małych czytelników.

Starszy syn jest dzieckiem książkowym, czyta wszędzie i można powiedzieć wszystko, co mu wpada w ręce. Mam nadzieję, że w niedługim czasie w jego ślady pójdzie młodszy brat.  Przedszkolak coraz częściej samodzielnie składa literki, interesuje się czytaniem. Najwyższa pora, aby przeszedł o poziom wyżej i rozpoczął przygodę ze światem książek. Moja rola sprowadza się tylko do podsuwania mu nowych pozycji i podsycania tej iskierki małego, książkowego mola.
 
Seria "Już czytam" to książki skierowane do dzieci, które stawiają pierwsze kroki w samodzielnym czytania. Po raz pierwszy cykl wydany została w 2009 roku, a jej nakład wyczerpał się bardzo szybko. Cała zestaw składa się z 12 książeczek bogato ilustrowanych autorstwa polskiej pisarki Kronik Archeo

W 2016 roku wznowione zostało wydawanie, wraz ze zmienioną szatą graficzną, którą w każdej książce przygotowali różni ilustratorzy. Seria "Już czytam" posiada pozytywną opinię metodyka edukacji wczesnoszkolnej.
Autor:
Ilustrator: Dorota Soblik
Seria: Już czytam
Wiek czytelnika: 6-8 lat
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2016
Liczba stron: 48
Format: 145x205 mm
Cena okładkowa: 8,99 zł

Grzmoty i błyski rozświetlały dom, gdy w domu Damiana i jego siostry pojawia się tajemniczy list. W odręcznie napisanym liście, ekscentryczny stryja Edwarda zaprasza cała rodzinę do swojego zamku. I tak zaczyna się niesamowita przygoda. Jak w każdym starym zamczysku, taki w tym jest zakazana komnata w wieży, a w niej czai się potwór. Głównymi bohaterami są oczywiście dzieci, to ich oczami czytelnik obserwuje otaczający świat.

Opowiadanie napisane jest prostymi i krótkimi zdaniami. Czcionka jest duża i układ tekstu przejrzysty, podzielony na krótkie rozdziały z interesującym tytułem. Dziecko może przerwać lekturę i bez trudu do niej wrócić. Całość uzupełniają kolorowe i wesołe ilustracje. Zabawna historyjka z elementami grozy, która kończy się  zaskakująco, wciągnie każdego małego czytelnika. To wszystko zapewni, że nasza pociecha chętnie sięgnie po tą i inne książeczki z tej serii.

Na końcu książeczki znajdują się zadania sprawdzające zrozumienie tekstu oraz słowniczek trudniejszych słów, które znalazły się opowieści. Dzięki, któremu czytelnik poznaje nowe wyrazy i ich znaczenie.


Czytając to opowiadanie trzyletniej córce, w pewnym momencie miałam przysłowiowe ciarki, tak wciągnęła mnie akcja.  
" Jej twarz była  przerażająca. Jakby martwa, A z jej głowy wyrastały jakieś pióra."

Zapewniam jednak, że wszystko kończy się dobrze, a z całej historii płynie morał istotny dla każdego dziecka. Autorka znakomicie buduje napięcie, nie ma mowy o nudzie, akcja jest dynamiczna i zaskakująca.  Na koniec żałuje się, że  to już ostatnia strona, bo chciałoby się poczytać jeszcze. 

 Już czytamy dzięki:

 http://www.taniaksiazka.pl/messi-atomowa-pchla-luis-miguel-pereira-p-728964.html

Biorę udział w wyzwaniu - Dziecinne ... oraz Grunt to okładka


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

1 komentarz:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia