Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Czerwona flaga, włącz myślenie!

poniedziałek, 8 sierpnia 2016Pokaż mi Polaka,  który w terenie zabudowanym nie przekroczył ograniczenia prędkości. 

Pokaż mi Polaka,  który nie wie,  że czerwona flaga oznacza całkowity zakaz kąpieli.

Dlaczego my dorośli wymagamy od dzieci posłuszeństwa,  gdy sami nie przestrzegamy zasad?

Wywieszenie czerwonej flagi na wieży obserwacyjnej ratowników oznacza bezwzględny zakaz kąpieli. Czasowe zamknięcie kąpieliska może mieć związek z niską temperaturą wody - poniżej 14 stopni Celsjusza, ograniczeniem widoczności do 50 metrów, siłą wiatru przekraczającą 5 stopni w skali Beauforta, wysokimi falami - powyżej 70 centymetrów, silnymi prądami wstecznymi, zanieczyszczeniem zbiornika. 

Piasek,  plaża, słońce wymarzone wakacje,  tak długo planowane i wyczekiwane. W ułamku sekundy zamieniają się w największą tragedie życia.

Niestety tak wiele osób ignoruje polecenia ratowników lub wybiera plaże niestrzeżone.  Nie trzeba szukać daleka. Gdynia tegoroczne wakacje, zakwit sinic, zakazana kąpiel i czerwone flagi na plaży.  Jak wielkie zdziwienie mnie ogarnęło,  gdy zobaczyłam część plaży pustą,  a drugą wypełnioną po brzeg. 

Czym się różniły te dwa miejsca?
Więcej słońca?  
Lepsze widoki? 

Nie!  

Wyludniona część plaży, to plaża strzeżona,  na której ratownicy kategorycznie zakazywali kąpieli. Gwizd, upomnienie i wówczas, my sprytni Polacy przenosiliśmy się na plażę niestrzeżoną.  A tam hulaj duszo! Małe dzieci pluskały się w "zupie" z  sinic, dorośli pływali, bo przecież, kto nam zabroni.  
My wiemy lepiej!


Nietrudno mi sobie wyobrazić wchodzących ludzi do morza przy wysokich fali ostatniej niedzieli :(

 " W niedzielę zaginęły we wzburzonym morzu dwie dziewczynki. Obydwie kąpały się pod okiem rodziców. W każdym z tych przypadków zignorowane zostały ostrzeżenia WOPR-u. Dzieciom pozwolono wejść do wody pomimo czerwonych flag rozwieszonych na stanowiskach ratowniczych."
 
Niewiele starsza, niewiele młodsza od mojego syna ...
Dlaczego nie potrafimy słuchać innych?Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

4 komentarze:

 1. Tragedia ogromna też o tym myślę ostatnio jsk można być takim bezmyślnym, dzieci ludzie to dzieci a rodzic zero myślenia :-( przykre to że dziecko musiało zapłacić za to śmiercią, Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
 2. jestem też tego zdania oczywiscie dla mnnie to glupota i to wielka !

  obserwuje ;)
  https://gabrysiowetestowaniee.blogspot.com/2016/08/zabawa-w-domu-czyli-co-robic-gdy-za.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety wiele osób ma w poważaniu zakazy kąpieli :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie wejść do wody, gdy jest to niebezpieczne, a już na pewno nie wyobrażam sobie, aby moje dzieci tak robiły... Jeśli już jednak rozmawiamy o wodzie, to w jaki sposób zabezpieczacie swoje rzeczy przed zawilgoceniem, gdy wybieracie się w takie miejsca? Sama poważnie zastanawiam się nad tym, czy nie zaopatrzyć się w plecak wodoszczelny na kajak. Niby na kajak, ale sprawdzi się też w innych miejscach ;).

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia