Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

"W góry!" Piotr Karski

środa, 24 sierpnia 2016


  Kruca fuks!  Grule mi się przypaliły, łokulary zaparowały, tak się zaczytałam. 

"Wyznacz północ
sprawdź pogodę
i przygotuj plan wyprawy
wytycz szlak
namaluj znaki
stwórz wodospad i lodowiec 
zjedź na nartach
wytrop wilka
odkop ludzi spod lawiny
zajrzyj w groty i pod chmury
odkryj
GÓRY!"


Trzeba to powiedzieć nie jest to książka do czytania, jakkolwiek to brzmi, to fakt niepodważalny. Czym więc jest? To poradnik, ćwiczenia, pamiętnik, encyklopedia, szkicownik, przewodnik i jeszcze więcej. Tu trzeba działać, tworzyć i zdobywać wiedzę.

Autor: Piotr Karski
Ilustrator: Piotr Karski
Oprawa:oprawa miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 2016
Liczba stron: 224
Format: 20,50 x 28,80 cm
Cena okładkowa: 39,90 zł
Książka przygotowana we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym.

Okładka surowa, minimalistyczna, a wnętrze to kreatywna skarbnica wiedzy. Czarno – biało - niebieskie ilustracje przekazują  spory pakiet wiadomości z zakresu geografii, biologii oraz fizyki i chemii. Szlifuje również podstawy matematyki obliczając wiek drzewa lub ilość owiec, które potrzebne są do wyprodukowania oscypka.

W książce zawarte jest również moc informacji na temat tradycji i kultury góralskiej. Poznajemy tajniki produkcji oscypka, nauczymy się gwary, zaprojektujemy stroje góralskie, a nawet możemy wykonać własną cytrę. A to dopiero pierwsze strony książki.


Czytelnik, a właściwie ilustrator wykonując zadania może kreować swoją, indywidualną książkę, wypełniając według uznania kredkami, farbami, flamastrami. Każda strona kryje inne treści i zadania, nie ma chwili na monotonię i nudę. Autor zadbał o to, by polecenia były różnorodne - labirynty, wykreślanki, wycinanki, uzupełnianki, szkice oraz  doświadczenia do samodzielnego wykonania. Domowy barometr, czy hodowla stalaktytów zainteresuje każdego małego naukowca.


Autor w ciekawy sposób opisuje również świat flory i fauny. Czytelnik poznaje zwyczaje górskich zwierząt, ich dietę, tworzy kartotekę drzew i przeprowadza hodowlę fasoli. Wszystko to w postaci prostych poleceń i znakomitych, często zabawnych szkiców odręcznych. 
Bardzo spodobała nam się pomysł gry "Dzięcioły i korniki" oparta na znanej grze z dzieciństwa statki. W taki to właśnie sposób Piotr Karski uczy, a wszystko pod bacznym okiem pracowników TPN, możemy więc liczyć na rzetelną wiedzę.


Autor nie skupia się tylko na polskich górach, a zabiera nas w podróż po najwyższych szczytach Ziemi. Przemierzamy Andy, Himalaje i stajemy w oko w oko z samym Yeti, zanurzymy się w toń oceanów, aby podziwiać wulkan Mauna Kea.

Gorąco polecam dzieciom i młodzieży szkolnej jako genialna pomoc naukową oraz dorosłym, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę i w ciekawy sposób zapełnić czas swoim podopiecznym. Książka zawiera wiadomości i umiejętności wymagane w szkolnej podstawie programowej. Jeżeli Twoje dziecko nudzą podręczniki i szkolne ćwiczenia, to tak pozycja jest dla niego. Zachęci go do zdobywania wiedzy, opanuje materiał w mgnieniu oka, a potem możne brylować wiedzą w szkole. 


Serdecznie dziękujemy autorowi książki za "mamutową dedykację", a Wydawnictwu Dwie Siostry za wspaniałą pozycje do naszej przyrodniczej biblioteczki.Post powstał w ramach projektu:

http://mamadoszescianu.blogspot.com/2016/02/przygoda-z-ksiazka-4.html


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

4 komentarze:

 1. Lubimy tego typu kreatywne książki które oprócz zadań mają też garść informacji :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy tę cudowną księgę i uzupełniamy, ćwiczymy, doświadczamy! Jest kopalnią wiedzy. Wkrótce będę dzielić się naszymi wrażeniami na blogu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa.
  A w tytule moje ulubione (zaraz po Grajmy!) zawołanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny sposób na naukę przez zabawę. Tak powinny wyglądać podręczniki szkolne :-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia